Arkadaslar ovulasyon takıbı ıcın yardım ...

Gulperi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2007
471
18
merhaba arkadaslar.su yumurtlama takıbı nasıl oluyor kısaca ve net olarak bana ozetlermısınız.bu aaralar benım ıcın onemlı .
nasıl hesaplıyosunuz ben acemiyim deeee:sm_confused:
.regl donemınde ates olcumu seklı olmaz kacirdim basdan reglım bıttı 1 hafta oldu.

sımdı ben reglımın komple(akıntılr v.s) bıttıgı tarıhden ıtıbaren 10 gun sayıcam 11- 15 inci gunlerde denemem mi lazim.dogrumu anlamisim atladigim biseyler var mi bilmiyorum.
bilgileriniz bekliyorum.

tesekkurler herkese

canım su sekilde yumurtlamanı kendin takip edebilirsin. her sabah saat 8 de sıcaklıgını olcceksin. 1 hafta gec kamıs olman farketmez. yarın baslarsın. dijital kaliteli bir termometre al. agıza dil altından sıcaklıgını olc her sabah yataktan kalkmadan. mesela her sabah 7 de ya da 8 de. cmt pazar bile saatini kur. olc. yat. duzenli kaydet sıcaklıgını. yaz bir yere. benim mesela fix hep 97.8 cıkar( fahrenheight termmometresi ile) celcius ile 36.5 falan cıkardı duzenli. bazılarının ki 36.5 civarında olur. kisiye gore degisir. yumurtlama olmadan az once veya olacagı gun sıcaklık azcık duser. mesela 36. 2 cıkarken. 36.0 olur. ama yumurtlama gerceklestikten 1 ya da 2 gun sonra sıcaklık 0.4 derece falan artar. mesela 36.5 iken duzenli, 37.0 falan olur. bu ani yukselisten anlarsın. ama sıcaklık yukseldiginde is isten gecmis olur genelde. yani onemli olan sıcaklık artmadan yumurtlamayı yakalamak. sıcaklık takibini sadece garanti olsun diye, yumurtlamanı takip acısından yapabilirsin.

teorik olarak yumurtlama her adet periyodundan 14 gun once olan gundur. yani 30 gunde bir mi adet oluyorsun o zaman yumurtlama gunun 30-14=16. gundur. bu durumda 15. gun iliskiye girmelisin ki spermler yumurta catladıgında hazır beklesinler. zaman kaybetmesinler bir de yolda. yumurta 12-24 saat arası yasar.
bir de vajinandaki akıntından yumurtlayacagını kestirebilirsin. adetten sonra bir sure kuru olur. sonra yapıskan, sonra biraz daha sıvılasır. zamanla yumurta akı kıvamına gelir. boyle iki parmagın arasında cektikce uzar. en ıslak hissettigin gun yumurtlama gunundur derler.

ama yumurtlama hormonları stresten cok etkileniyor. bunlara cok kafanı takma. eger adetin duzenli ise 12-14-16-18. gunler iliskiye gir. cunku yumurtladım yumurtlayacam derken insan strese giriyor. stresli iken de hamile kalmak zor.bol sans.

Kibele gayet güzel yazmış, bize yazıcak bişi kalmamış:dance:
Bir de buna ilave ovulasyon testleri var, onları kullanabilirsin.
Eczanelerde satılıyor.

helal kibeleeeeeee kız bize anlatacak bişey bırakmamışsın bacım:)))))))))bu soruyu soran herkeşi buraya yollayam ben:))))))))

canim valla bende opvulasyon takibi yaptim bir turlu hamis kalamadim en son yapmadim biraktim adetten sora esinle birlikte ol her gun

Arkadaşlar benim pek ilgiliendigim bir konu degil ama
nedense girdim merak ettim
İlerde belki lasım olur dimi hehheheh
Ve gerçekten kibele ye sonsuz teşekkürler beni bile etkiledi anlatımı.

Evet kibele çok güzel anlatmış ama hangi günden itibaren 15. gün olduğunu tam net söylersek belki yardımcı olur. Çünkü kalimero adetinin bitiş tarihinden itibaren mi sayacağını merak etmiş o konuda kafası karışmıştır belki diye dedim :) Ben de bu konuları pek bilmiyorum, bu siteden okuduklarım ve başka kadın sağlığı sitelerinden araştırdıklarım kadarını öğrendim son günlerde. O yüzden kalimeronun kafa karışıklığını anlıyorum aynısını ben de yaşadım :) Sanıyorum 30 günde bir adet olan biri adet başlangıcından itibaren 15. gün ilişkiye girmeli, doğru mu?

kibelecim valla çok güzel izah etmişsin sağol canım.bende öğrenmiş oldum.ben koltuk altından ölçüyodum ateşimi.dil altından ölçmek dahamı iyi?

yardımcı oln herkese cook tesekkur edrım.ates olme ıslemı bıraz teferruatlı gıbı geldıfisfisfis ama dıger onerılerı denemek daha kolay sankımm...
pekıı bu ovulasyon testlerını deneyıp basarılı olan var mı yanı yanıltıcı degıldır umarım ve hangı markayı tercıh edersınız.
cok tesekkurler hepınıze bılgılerınıze..a.sa.s.

kibelecim valla çok güzel izah etmişsin sağol canım.bende öğrenmiş oldum.ben koltuk altından ölçüyodum ateşimi.dil altından ölçmek dahamı iyi?

canım ısı takibi yapan herkes sabah 7-8 arası saatini kuruyor ve yataktan kalkmadan hiçbir harekette bulunmadan sıvı tüketmeden falan dil altından hassas termometreyle ölçüp sonra uykusuna kaldığı yerden devam ediyor:)))))haa ölçtükten sonra not etmek için kalkabilirsin aklında tutayım derken unutabilirsin çünküağızlarında termometre unutup uyuyanlar bile oldu bu kadınların işide ne eziyetli canım ohh erkekler yan gelip yatsınlar kebapp:))))

canım ben sadece deneme amaclı oltuk altı olctum ama cok dgru sonuc vermior. agızdan dil altı en dogrusu.

canım 15. gun bastan 15. gun.

baska bir ornekle acıklayayım. diyelim ki adetiniz 33 gun suruyor. 33-14=19. gun yumurtluyorsun. bastan sayılınca 18. gun iliskiye gireceksin ki 19. gun yumurtlama oldugunda spermler hazır olsun.

canım ovulasyon testi isine pek girmemeni tavsiye ederim. ben kullanıyorum ama yumurtlamam ve adetlerim duzensiz. yani yumurtlamamı anlamanın baska yolu yok. ama bu halde bile beni strese sokuyor. stres de hamile kalabilmenin en buyuk dusmanı.

sıcaklık olcmeni kesinlkle tavsiye ederim. zor degil. alısıyorsun. boylece yumurtladım mı yumurtlamadım mı diye dusunmak zorunda kalmıyorsun. bir de sıcaklık su acıdan cok faydalı. yumurtladıktan sonra 14 gun sonra adt olunur genelde. yuurtlama gununu tahmin edersen adetinin ne zaman gelecegini de tahmin edebilirsin. bazı arkadaslar bazen gec yumurtluyor ve gec yumurtladıklar icin gec adet oluyorlar. gec adet olunca da adetim gecikti diye dusunup bosuna umuda kapılıyorlar.

bu knuda bilgilisin galiba benim adetlerim düzensiz sence bu ate ölçme yöntemi işe yararmı gerçi normalde adetime12 gün var yarın sabah gene yapmaya başlayayımmı

bu knuda bilgilisin galiba benim adetlerim düzensiz sence bu ate ölçme yöntemi işe yararmı gerçi normalde adetime12 gün var yarın sabah gene yapmaya başlayayımmı

canım en gene de olcmeye basla. sıcaklık olcme yontemi dedigim gibi yumurtlama bittigini isin isten gectgini haber verir. yani ondan sonra hic olmazsa ugrasıp bosa kurek ekmezsin. senin 1 gu varsa muhtemelen yumurtlama bitmistir ama belli olmuyor bazen gec yumurtluyorlar. sen gene de bos gecme. 2-3 gunde bir iliskiye gir. belli mi olur?

kızlar peki ben şimdi bu konuda bişiy sorucam yumurtlama günümü bende bilmiyorum tam olarak
diyelimki 16. gün yumurtluyorum ondan önceki günlerde günaşırı çalıştım.mesela 12. 14. ve 16. gün yani en son çatladığı gün eşimle birlikte oldum diyelim bu doğru mu olur

yoksa

11. 13. ve 16. günler mi daha doğru olur
ben kestiremiyorum kafam karıştı iyice hergün de birlikte olmak istemiyorum sperm kalitesi açısından
kafam karıştı üffffff

pardon 2. varsayımımda de 15.gün yazacaktım harbiden kafam karışmış:))

peki arkadaşlar ateşin düşmesi mi yumurtlama olacağının belirtisi.Yani ateş yükseldiğinde iş işten geçmiştir demişsiniz ya, ozaman yükselmeden önceki biraz ısının düştüğü günü belirlemek daha önemli yani.ogün hemen ilişkiye girmek lazım.öyle mi? ben öyle anladım

ya birde merak ettiğim şu, bu sıcaklık yükselmeden önce biraz düşüyo mu mutlaka.ona göre karar verselim yumurtlama yaklaşmış diye

arkadasım atesin braz duser derler ama bunu fark edemeyebilirsin. cunku bu dusus bir derecelik falan oluyor. benim fix 97.8 ken iki gundur 97.6. yani dustu ama yumurtlama oluyor diyemem. ovulasyon testleri henuz poitif sonuc vermedi. o sebeple sıcaklık + akıntı takibi yapıp cok da takkmamak lazım. tabi ben bunu basaramıyorum. ABD de oldugum ve su anda calısmadıgım icin cok takıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…