Arkadaslar ne yapicagimi bilmiyorum, bunalima giricem yardim edin

SuLtan42

Uykucuuu
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2007
4.493
6
36
Arkadaslar ben baska bi konu daha acmistim, ve beni yazildigim bi okula almadiklarini.:çok üzgünüm: yedege yani listeye attiklarini söylemistim.
Yinede okula girmeye cabalicam ama cokda ümitlenmemeye calisiyorum. Ve yani sira baska biseylerde düsünmek istiyorum.
Artik cok SIKIldim. ve ne yapacagimi bilmedigim icin bunalima giricem yine:çok üzgünüm:.
Simdi meslek aramaya kalksam. bu sene icin yani 2008 / 2009 icin bisey bulmam imkansiz:1no2:
Burda baska bisey yapma imkanimda yok. Ancak bi yere girip calisicam, oda zaten iyi bi is olmaz. ve bende bunu istemiyorum. bi isime yaramicak cünki. ama evdede oturmak istemiyorum 1 sene daha.
Bu yüzden düsündümki. acaba konyaya gitsem. orda bi is yapma sansim olurmu. veya bi kursa gitsem. Nebiliyim ya arkadaslar bana yardim edin, gercekten caresizim. Ben napabilirim ? Özellikle konyali arkadaslarim hemserilerim, nolur bi yardim edin, Yani farkli seyler denemek istiyorum. nebiliyim belki hosuma giidcek türkiyede kalicam. bilemiyorum suanda. aklim cok karisik:bbo: hem cok sIKILdim buralardan. biraz uzaklasmak iyi gelcek

Bu arada :
ben ticaret lisesi mezunuyum. ama TÜRKIYE ye göre. ben liseyi bitirmis sayilmiyormusum (of allahim ne sacma)Kötü Kazen yani sadece lise 2 ye kadar okumusum (T.C. konsoloslugundan denklik cikartmistim ordan biliyorum) Ama suanda liseyi disardan okuyorum (türkce olarak, yani anadolu üniversitesine bagli, acik ögretim lise programina katiliyorum). ama bunu bitirmekte daha bi 2 sene falan sürer galiba Almancayi süper konusuyorum, Ingilizcede (eh iste nekadar olursa) Türkcemde gayet iyi. of napabilirim ben yardim edin lütfenn? senağlama

Arkadaslar ben baska bi konu daha acmistim, ve beni yazildigim bi okula almadiklarini.:çok üzgünüm: yedege yani listeye attiklarini söylemistim.
Yinede okula girmeye cabalicam ama cokda ümitlenmemeye calisiyorum. Ve yani sira baska biseylerde düsünmek istiyorum.
Artik cok SIKIldim. ve ne yapacagimi bilmedigim icin bunalima giricem yine:çok üzgünüm:.
Simdi meslek aramaya kalksam. bu sene icin yani 2008 / 2009 icin bisey bulmam imkansiz:1no2:
Burda baska bisey yapma imkanimda yok. Ancak bi yere girip calisicam, oda zaten iyi bi is olmaz. ve bende bunu istemiyorum. bi isime yaramicak cünki. ama evdede oturmak istemiyorum 1 sene daha.
Bu yüzden düsündümki. acaba konyaya gitsem. orda bi is yapma sansim olurmu. veya bi kursa gitsem. Nebiliyim ya arkadaslar bana yardim edin, gercekten caresizim. Ben napabilirim ? Özellikle konyali arkadaslarim hemserilerim, nolur bi yardim edin, Yani farkli seyler denemek istiyorum. nebiliyim belki hosuma giidcek türkiyede kalicam. bilemiyorum suanda. aklim cok karisik:bbo: hem cok sIKILdim buralardan. biraz uzaklasmak iyi gelcek

Bu arada :
ben ticaret lisesi mezunuyum. ama TÜRKIYE ye göre. ben liseyi bitirmis sayilmiyormusum (of allahim ne sacma)Kötü Kazen yani sadece lise 2 ye kadar okumusum (T.C. konsoloslugundan denklik cikartmistim ordan biliyorum) Ama suanda liseyi disardan okuyorum (türkce olarak, yani anadolu üniversitesine bagli, acik ögretim lise programina katiliyorum). ama bunu bitirmekte daha bi 2 sene falan sürer galiba Almancayi süper konusuyorum, Ingilizcede (eh iste nekadar olursa) Türkcemde gayet iyi. of napabilirim ben yardim edin lütfenn? senağlama

Kafanı karıstırma illa bırsey yapmak zorundamısın ?Biraz dinlensen madem Tıcaret Lisesi mezunusun ,meslek yeri aramak icin gec kalmıs sayılmazsın hangi eyalettesin bilmiyorum ama arastır.Ayrıca Türkiyeye gitmek icinde güzel bir fırsat 1 seneligine degerlendirebilirsin daha gencsin.Asagıda bir yazı var oku insallah .

http://www.kadinlarkulubu.com/gencler-sadece-ogrenci-degil-t198728/index.html

Son düzenleme:
Kafanı karıstırma illa bırsey yapmak zorundamısın ?Biraz dinlensen madem Tıcaret Lisesi mezunusun ,meslek yeri aramak icin gec kalmıs sayılmazsın hangi eyalettesin bilmiyorum ama arastır.Ayrıca Türkiyeye gitmek icinde güzel bir fırsat 1 seneligine degerlendirebilirsin daha gencsin.Asagıda bir yazı var oku insallah .

http://www.kadinlarkulubu.com/gencler-sadece-ogrenci-degil-t198728/index.html

cok saol canim okudum.
ama inanki kafam hala cok karisik.:çok üzgünüm:
biraz dinlen diyosun ama ben zaten 2 senedir dinleniyorum. acik ögretim okumak, ve yani sira kücük bi iste calismak haric baska bisey yapmiyorumki. :çok üzgünüm:
bayernde kaliyorum. ve belki duymusundur biliyosundur. bayernin okullari , avrupanin en zor okullarindan. :kızgın:
meslek bulmak da zaten asiri zor. zaten bu sene bulabilmem icinde gec kaldim.
gercekten ne yapacagimi bilmiyorum. :1no2:
O yazildigim okulu cok SIKIstircam. sürekli aricam. beni almalarini söylicem.
eger almazlarsa, iste ozaman benim icin yeni bir sayfa acilcak, ve karsima ne cikacagini, hic bi sekilde bilmeyecegim, ve bilmiyorumda :çok üzgünüm: duygularimi anlatmakta zorluk cekiyorum, ama gercekten kafam cok karisik senağlama

Konyalıyım ne yapcağını inan bilemedim senağlama
çünkü Türkiyenin de işi içler acısı yani iş imkanı yok
Konyaya gelirsen bi kere pahalı yani çalışmadan yaşayamazsın
burda bi kursa gidecek olursan kurs çok
Komek isminde belediyenin meslek edindirme kursları var
fakat kayıt dönemleri dolmuştur büyük ihtimal
ya açıkcası ne yapacağını bilemiyorum senağlama

yinede cok saol canim ilglendigin icin. :çok üzgünüm:
ben gercekten kafayi yicem artik :1no2:
düsün düsün nereye kadar. of allahim bana yardim et senağlama

canım neden oradaki kurslardan birine gitmiyorsun bilgisayar, el sanatları, ticaret her türlü branşın kursu var mesleği olmayan gençleri buralar yönlendiriyorlar.Ben şahsen çok şey öğrendim o kurslardani.Eğer evlenip türkiyeye yerleşmeseydim döndüğümde Bürokauffrau olarak asubildung yapacaktım (überbetrieblich).Yani biraz arbeitsamta git onlar zaten seni nasıl evde oturtuyorlar anlmadım benim annem 53 yaşında onu bile bir kursa yollamaya çalışıyorlar.

canım neden oradaki kurslardan birine gitmiyorsun bilgisayar, el sanatları, ticaret her türlü branşın kursu var mesleği olmayan gençleri buralar yönlendiriyorlar.Ben şahsen çok şey öğrendim o kurslardani.Eğer evlenip türkiyeye yerleşmeseydim döndüğümde Bürokauffrau olarak asubildung yapacaktım (überbetrieblich).Yani biraz arbeitsamta git onlar zaten seni nasıl evde oturtuyorlar anlmadım benim annem 53 yaşında onu bile bir kursa yollamaya çalışıyorlar.

canim ben zaten evde oturuyor olarak görünmüyorumki. acik ögretim okuyorum cünki.
ayrica evde oturdugumda sayilmaz cünkü. yani sira calisiyorumda bikac aydir.
hem ben hic öyle kurslardan duymadim nedense :çok üzgünüm: arbeitsamta da hic bulasmayi istemiyorum aslinda. off zaten su okula alinmassam. baskada carem yok.
ama ümidim var :çok üzgünüm: :a015:

ben grafik tasarım kurslarına gitmeyi düşünüyorum tanıdıklarımız var adam makine muhendisiyken sok karar alıyor grafik kursuna gidiyor ve suan grafikerlik yapıyorr kardeşiyle birliktee ve cok iyi para kazanıyolar böyle kurslar cok! sertifika veriyolar ev hanımlarına yönelik iş hayatına teşvik edici kurslar bile var onalrı araştırıp bulmak gerekiyor direk iş hayatına atılcak türden araştırmakta fayda var :KK66: üstelik bu kurslar biraz tuzludur gibime geliyor fakan sertifikayı aldıktan sonra uygun iş ortamı yaratırlar benimde fazla bilgim yok ama meslek sahibi yapıcı cok fazla kurs var

sadece belediyenin yokturr bu konuda kadın kuruluşlarının calışmaları mutlaka vardır ama onun haricinde biraz tuzlu olabilicek türden kurslarda vardır araştırmak lazım mutlkaa vardır

sadece belediyenin yokturr bu konuda kadın kuruluşlarının calışmaları mutlaka vardır ama onun haricinde biraz tuzlu olabilicek türden kurslarda vardır araştırmak lazım mutlkaa vardır

canim saol, biraz tuzlu derken nasil yani ? anlamadim ben onu :1shok:

X