arkadaşlar lütfen bir bakın..

Eylxuxl_ce

Kızım ve Oğlum
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2008
662
4
Merhaba ben dun hamile oldugumu ogrendim 5 haftalık oldugu soylendi.Zaten korkularım var ben ilk bebeğimi erken dogumla kaybettim simdi ise tuvalete gitmeye bile kokuyorum arkadaşlar. Bugun sabah akıntım biraz koyu gibi geldi yarın doktordan randevu aldım gidicem ama önemli birşeyler yoktur dimi arkadaşlar boyle olan ve simdi hamileliği sağlıklı gecen varm ı aranızda lütfen cevap arkadaşlar.Biraz rahatlayayım

benım 4 aya kadar devam ettı kahverengı akıntılar ve kanamalarım
5 sefer kanama gecırdım
ama cok sukur bebegım ıyı suanda 18 haftalık hamıleyım
ınsallah saglıkla kucagına alırsın bebegını Şeniz

Amin canım inşallah hepimize yüce rabbim bebeklerimizi kucagımıza almayı nasip etsin .. Çok teşekkür ederim güzel birşeyler duymaya o kadar ihtiyacım varki.

benim de 6. hafta gibi pembe renkli bir akıntım gelmişti
hemen acile gittim şükür bir şey yokmuş tutunma kanaması olabilir dediler
şu an 19 haftalığız...
umarım herşey yolundadır...
sağlıkla ve hyırlısıyla kucağına alırsın bebeğini.....:Saruboceq::Saruboceq:

önemli bişey olduğunu sanmıyorum canım ama içini rahatlakmak içi tabiki de doktoruna görünmen en doğrusu, ilk zamanlarımda benimde çok akıntım oluyodu, ama herangi bi sorun olmadı, doktordan dönüşte iyi haberlerini bekliyoruz.

eğer kahverengiye yakın renkte ise drn a mutlaka danış, dahia önceki gebeliğimde kahverengi akıntı oluyordu dr um bişey yapmadı ve kaybettim, bu gebeliğimdede 6. haftamda yine oldu bu dr um progesteron içeren bi ilaç verdi ve bir daha çok şükür yaşamadım, bu kahverengi akıntının sebebi yerleşme kanaması da olabilir yada prıogesteron hormonu yetersizliğide olabilir ki bu yetrsizlik düşükle sonlanır önlem alınmazsa, o yüzden dr unla en kısa sürede irtibata geç,ben pazar sabahı aradım ve bana hemen ilaç ismi verip hemen iç dedi....

akıntı gebelikte artıoo canım yaaaa bişe yoktur rahat ol streess yapma stress erken doğmu tetikler biliosun

Arkadaşlar merhaba bugun doktora gittim mümkün oldugunca dinlen dedi yemeğini yapabilirsin ama ağır işlerden sakın dedi. Progestan la Coraspin verdi bana .. Caraspini niye verdi acaba . Birde kafama takılan arkadaşlar Beta HCG değerim 509.3 cıktı ama bebeği ultrasyonla goremedi alttan muayeneyle gorebildi. Rahime yerleşmemiş daha dedi normalmi sizce 509.3 4 - 5 haftalığa denk geliyor gorunmezmi arkadaşlar .. Yüce Rabbim inşallah bebeklerimizi sağlıkla kucagımıza almayı nasip eder hepimize ..

canım 5 haftalıkken görünmemesi rahme yerleşmemesi çok doğal.8. haftalarda görünür kalbide pıt pıt lar...hiiiiiç merakm etme.ve bukadar tedirgin olma.rahat ol..

canım çok normal bu haftada gözükmemesi, zaten ilk 2 hafta gebelik henüz oluşmamıştı, yani 2-3 haftadır hamilesin. şimdi o daha minicik bi nokta halinde. ay ne çabuk büyüyolar ya, ilk doktora gittiğim zaman geldi aklıma, sadece gebelik kesesini görmüştük, şimdi parmak izi bile var canım kızımın, insan düşündükçe çok heyecanlanıyor. kendine dikkat et canım, özellikle ilk 3 ay hiç yorma kendini, bırak 1-2 oda da tozlu oluversin, bebişinden önemli değil

canım coraspin i genelde gebelere ilk haftalar da veriyolar. bana vermişti doktor gerçi ben pek içmedim. kanı sulandırmak için veriliyo sanırım amaç herhangi bi pıhtılaşmayı önlemek olabilir. tam emin dedğilim...

Arkadaşlar merhaba bugun doktora gittim mümkün oldugunca dinlen dedi yemeğini yapabilirsin ama ağır işlerden sakın dedi. Progestan la Coraspin verdi bana .. Caraspini niye verdi acaba . Birde kafama takılan arkadaşlar Beta HCG değerim 509.3 cıktı ama bebeği ultrasyonla goremedi alttan muayeneyle gorebildi. Rahime yerleşmemiş daha dedi normalmi sizce 509.3 4 - 5 haftalığa denk geliyor gorunmezmi arkadaşlar .. Yüce Rabbim inşallah bebeklerimizi sağlıkla kucagımıza almayı nasip eder hepimize ..

cn değer düşük olduğu için görünmesi zordur
2000-3000lerde ancak normal ultrasonla kese zor görülür yani haftayla alakası yok
bu arada tebrik ederima.s.

Çok teşekkür ederim arkadaşlar progesteron gunde 2 adet alıyorum bugun 2. alısım ama henuz kahverengi leke bitmedi devam ediyor.Ne zman kesilir ya bu

X