Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

Çocukluk video görüntülerimde resimlerde küçücük ben ya minikleri kovalıyorum ya da sıkı sıkı kucağıma almışım mutlulukla sarılıyorum. Her zaman çok sevdim bebekleri, her zaman da çok istedim. Evlenir evlenmez bebeğim olsun derdim hep, 1 yıl gecti, 2..- 3 ama olmadı bebeğimiz, araştırmalara başladık. Bende hersey yolundaydı, eşimin ise doğal yolla çocuk sahibi olma şansı neredeyse yok. Yalnız gitmiştim test sonucunu konuşmaya hekimin karşısında dirayetimi hiç yitirmedim, sakin sakin dinledim anlattıklarını. Sonrasında ise içime hapsettiklerim taştı ve Leventten - Bebeğe yürüdüm ağlaya ağlaya Binlerce acıma, teselli, öğüt duymak istemedim kimselere söylememeye karar verdim. Çok zahmetli bir süreçti IVF tedavisi, istemiyorum dedim, zorlamayacak şansımı razı olacaktım. Ama hemen ertesi gün hayat boyu anne olamayacak olma düşüncesinden ürperdim, olmayadabilirdi ama denemeliydim. En iyisidir diye düşündüğüm kliniğe gittim, filmler testler iğneler, yumurta toplama, transfer.. başarısız.. 0 çıktı test sonucum :KK43: Donmuşlar var, onla deneyelim dendi hem ilaç kullanmayınca başarı şansı artıyor, nitekim 6. haftada içimde küçük bir kesede bir kalp atımı başladı, malesef 3 hafta attı kalbimiz sonra kendiliğinden terk etti bedenimi. 2 şans vermiştim kendime, hayatımı bu uğurda harcayamam demiştim. ığneler canımı yakıyor, beklemek öldürüyor, sorular, cevaplar, internetten araştırmalar, karalar bağlamalar bitmiyor, yaş 33...O teknik var şu kadar bin euro, bu tekniğide deneyelim şu kadar bin dolar... beynimin bir lobu yeniden denemem için tüm zihnimi zorluyor.. 3. denemede sadece 1 yumurtamız oluyor.. drlar karamsar ben mutsuz, umutsuz, buraya kadar harcanılan para 20.000 lirayı aşıyor, vicdan azabım büyük. Evim büyük, sevgim büyük, çocuk özlemim hepsinden büyük, sosyal hizmetlerin yolunu tutuyoruz, istedikleri evrakları günlerce hazırlıyoruz, kız erkek tercihimiz yok, kardeşler varsa direk onlara talip oluyoruz ki hayat boyu birlikte yaşasınlar...ıçim neşeyle dolu haber beklemeye başlıyorum.
Mevsim bahar, anneler günü, 2 yavru kedi buluyorum yeni doğmuşlar gözler kapalı, almasam yaşam şansları yok, sonraki günlerde gecem gündüzüm tüm enerjim onları yaşatmaya yönelik. 5. ay, evliliğimizin 5. yılı, yaşım 35 ken ve ikiz erkek kediciklerin gelişini işaret sayıp yeni bir denemeye girişiyorum.

Az önce 5. ayındaki ıkiz oğullarımızı ultrason ekranından nefessiz seyrettim. Şubatta onlar geliyor, sonrasında da kimsesizken ailemize katılacak kardeşleri... çok yakında kocaman aile oluyoruz :nazar:

Son düzenleme:
marryyyyyy canım özürr yaaa hiç farkına varmadım o fotoların birde etiketledimmm..mafoldumben

Çocukluk video görüntülerimde resimlerde küçücük ben ya minikleri kovalıyorum ya da sıkı sıkı kucağıma almışım mutlulukla sarılıyorum. Her zaman çok sevdim bebekleri, her zaman da çok istedim. Evlenir evlenmez bebeğim olsun derdim hep, 1 yıl gecti, 2..- 3 ama olmadı bebeğimiz, araştırmalara başladık. Bende hersey yolundaydı, eşimin ise doğal yolla çocuk sahibi olma şansı neredeyse yok. Yalnız gitmiştim test sonucunu konuşmaya hekimin karşısında dirayetimi hiç yitirmedim, sakin sakin dinledim anlattıklarını. Sonrasında ise içime hapsettiklerim taştı ve Leventten - Bebeğe yürüdüm ağlaya ağlaya Binlerce acıma, teselli, öğüt duymak istemedim kimselere söylememeye karar verdim. Çok zahmetli bir süreçti IVF tedavisi, istemiyorum dedim, zorlamayacak şansımı razı olacaktım. Ama hemen ertesi gün hayat boyu anne olamayacak olma düşüncesinden ürperdim, olmayadabilirdi ama denemeliydim. En iyisidir diye düşündüğüm kliniğe gittim, filmler testler iğneler, yumurta toplama, transfer.. başarısız.. 0 çıktı test sonucum :KK43: Donmuşlar var, onla deneyelim dendi hem ilaç kullanmayınca başarı şansı artıyor, nitekim 6. haftada içimde küçük bir kesede bir kalp atımı başladı, malesef 3 hafta attı kalbimiz sonra kendiliğinden terk etti bedenimi. 2 şans vermiştim kendime, hayatımı bu uğurda harcayamam demiştim. İğneler canımı yakıyor, beklemek öldürüyor, sorular, cevaplar, internetten araştırmalar, karalar bağlamalar bitmiyor, yaş 33...O teknik var şu kadar bin euro, bu tekniğide deneyelim şu kadar bin dolar... beynimin bir lobu yeniden denemem için tüm zihnimi zorluyor.. 3. denemede sadece 1 yumurtamız oluyor.. drlar karamsar ben mutsuz, umutsuz, buraya kadar harcanılan para 20.000 lirayı aşıyor, vicdan azabım büyük. Evim büyük, sevgim büyük, çocuk özlemim hepsinden büyük, sosyal hizmetlerin yolunu tutuyoruz, istedikleri evrakları günlerce hazırlıyoruz, kız erkek tercihimiz yok, kardeşler varsa direk onlara talip oluyoruz ki hayat boyu birlikte yaşasınlar...İçim neşeyle dolu haber beklemeye başlıyorum.
Mevsim bahar, anneler günü, 2 yavru kedi buluyorum yeni doğmuşlar gözler kapalı, almasam yaşam şansları yok, sonraki günlerde gecem gündüzüm tüm enerjim onları yaşatmaya yönelik. 5. ay, evliliğimizin 5. yılı, yaşım 35 ken ve ikiz erkek kediciklerin gelişini işaret sayıp yeni bir denemeye girişiyorum.

Az önce 5. ayındaki İkiz oğullarımızı ultrason ekranından nefessiz seyrettim. Şubatta onlar geliyor, sonrasında da kimsesizken ailemize katılacak kardeşleri... çok yakında kocaman aile oluyoruz :nazar:

senağlamasenağlamasenağlama

canım sağlıkla al kucağına bebişlerini..

canan , bebişim hoş geldiniz kıslarr..

canan canım bizim geleneklere göre erkek kadın doğum yapınca gücü yettiğince bi ziynet alır takar.. aynı şekilde erkeğin annesi veya babasıda bilezik takar.. benbim annem şimdiden bileziğimi hazırlamış.. kocişe gelince ne yapacak bilmiyorum ama anlatmıştım bu durumu. ve açıkçası çok masrafımız oldu bişey almasada üzülmem. o mahçup olmasın diye kendi bileziklerimden bile taktırırım valla..
ama benim merak ettiğim kayınvalidemler ne yapacakalr:))
geçen eşime ay herşeyi almayın bizde gelince bişeyler alırız demişler. hayır anlamadığım burda yol bilmez iz bilmezler nberden ne alacaklar. hayır alacak adam sorar neler eksik bizde onları tamamlayaım burdan diye boş laf yani..

kaynanam takmaz bişi sanmıyorum hiç bebeklere takar yani bana takmaz ama eşimden bi bilezik bekleidğimi söyleidm ama bilezikmi alırım avcumumu yalarım bilmiyorum

valla altın ıstemem bu kadar sıkıntıdan sonra ya pırlanta ya elmas ....................yok öle bedavadan kurtulmakkkkk.......işi zorrrrr

umut canım çok kutsal heyecanlaarrr,tadını çıkarın canımm,,

bebişim sorun değil canım,ama yorumlar yapılmış resimler üzerinden onları merak ettim,buraya koysana yaaa,ben buraya koyarsak sorun olmaz diye düşündüm ama facem de olur olmaz pek çok kişi var ya hanii ondan şeettimm:kedi:

cananım,herkesin kendine göre bir meşgalesi olan bir dönemdeyiz,annemler bişeyler yapmak istediler,istemedim,eşim de almak istedi,bu kadar masraf üzerine bir de kendime birşey istemedim açıkça,alma dedim,başka önceliklerimiz var,kaynana desen malum,,
4 burma bileziğe gelin olmuşum ben,elimde bir alyansım,bir bilekliğim kalmış,kucağımda iki yavrum,,
takının tokanın ne önemi var allasen,pöööffff..

yaw dünkü buluşmmızın resimlerini KK ya koysun bebişim ben olmazsam söyle wavym yaww..
canım emzirmeleri koyayımmı...
selam kzılar ne yapıyosnuz bakalım hymarry resimler çok güzel gerçi yanındada söyleidm ama bi kezde burdan sesleniyorum allah ailenizi mutluluğunuzu hiç bozmasın

pamukla konuşan arkadaşlar bizlerden çok selam söyleryin

bu arada ben bişi soracağım ayıp olmazsa doğum yapan arkadaşlara özellikle eşinizden hediye aldınızmı doğum yapacak arkadaşlarda doğum yapınca eşlerinden hediye beklentileri varmı
cannım nasılsınn...canım ben ne eşimden nede eşimin ailesinden birşey gördüm...eşime karşı çok sinirliyimm..küçük bir hediye bile almadı...helal olsun eşimee
:umursamaz:

valla altın ıstemem bu kadar sıkıntıdan sonra ya pırlanta ya elmas ....................yok öle bedavadan kurtulmakkkkk.......işi zorrrrr
süper...benimde kayınvalidem yüzük alayım demiş..doğum yapalı 22 gün oldu.. ne yüzük ne birşe..bende tek taşmı dedim..hayır en fazla 80 tl lik yüzük ..istemem dedim eşime..söyle anana..ben takmayı sevmiyorum sadece alyansss..

umut canım çok kutsal heyecanlaarrr,tadını çıkarın canımm,,

bebişim sorun değil canım,ama yorumlar yapılmış resimler üzerinden onları merak ettim,buraya koysana yaaa,ben buraya koyarsak sorun olmaz diye düşündüm ama facem de olur olmaz pek çok kişi var ya hanii ondan şeettimm:kedi:

cananım,herkesin kendine göre bir meşgalesi olan bir dönemdeyiz,annemler bişeyler yapmak istediler,istemedim,eşim de almak istedi,bu kadar masraf üzerine bir de kendime birşey istemedim açıkça,alma dedim,başka önceliklerimiz var,kaynana desen malum,,
4 burma bileziğe gelin olmuşum ben,elimde bir alyansım,bir bilekliğim kalmış,kucağımda iki yavrum,,
takının tokanın ne önemi var allasen,pöööffff..
canım emzirmeleridemi koyayımm..bütün fotolarda meme emiyorlar yavrularopuyorumnanaktan

muallimmmm çok haklısın pırlantamı istesem bende sen 3 çocuk doğuruyon iste hakkındırrrr zemuszemus

ya tabi altının onun bunun öneni yok ama ben bi hediye bekleirm o kadar sıkıntı çekiyoruz bileziğide alsa bizim bütçemizden alacak yine aldığı bileizk bizim evimizde kalacak yani o an değerli olduğumu hissetmek adına ben bekliyorum bişi ama kaynanamdan bi beklentim yok bakalım doğurunca görücezzz

bebişim naber canım

umutcum yüce rabbim mutluluğunuzu hiç bozmasın işallahhh kedilerinizle bebeişlerinizle ve diğer çocuklarınızla size ömür boyu mutluluklar diliyorummmm

bu arada kaçıncı haftandasın sen

iyiyim canannım sennn....şu hediye olayına çok takmışsınn..sende yarama bastınnnmafoldumben
eşimde ailesinden değerini aldı çocukalrımdaa..ohhhhhhhh iyi oldu eşime..anlasın değerini..

kıslar ben azcuk şekerleme yapacağım gözlerimiz kapanıyor. annemde homurdanıyor bu arada :kedi:

iyiyim canannım sennn....şu hediye olayına çok takmışsınn..sende yarama bastınnnmafoldumben
eşimde ailesinden değerini aldı çocukalrımdaa..ohhhhhhhh iyi oldu eşime..anlasın değerini..

sorma fena taktım sonunda vcumu yalamazsam iyi :kedi::kedi:

vallaha eşin anlarmı bilmem kimse ailesini laf söyletmiyo senin annenler herşeyini yaptı kadın 3.500 verdi odasını bile aldı annende diyebilirdi çocuk yaprtınız başınızın çaresine bakın ben üstüme düşeni yaparım kız annesi olark bebekleirn çeyizini yaparım takımı takarım ohh sen rahat ben rahat ama annen öyle demedi kadın herşeyini yaptı eşin anneni başı üstünde tutmalı bence kendi ailesinin yaptığı içinde söyleyecek laf bulamıyorum çok ayıp insna torunlarına takı takar ya sorun takıda değil aslında takacağı 2 çeyrek yada 2 yarım yani hepi topu 500 liralık bişey bile değil seni ne zengin eder ne öldürür ama insan bekliyo işte yaptığı bi şeyin mükafatlandırılmasını istiyo yoksa dedim ya eşim bana bileizk taksada o para benden takmasada benden gönlümü hoş tutsun alsın sıkışık bi durum olursa ele güne el açacağımıza önce onu bozarım lafı oldumuda eşim bana hediye aldımı aldı yani gönlümü hoş tutsun istiyorum sadece ama yapacağınıda sanmıyorum benimki bi umut anlayacağın :eek:

Umut ALLAHım yürügenizdeki heyecanı söndürmesin...
Bence bu kadar sabretmişsiniz ya ALLAH mukafatını vermiş
Saglıcakla kucagınıza akın inşaALLAH ... Suanda ne kadarlık ögrenebildiniz mi?

X