Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

hymarryyyy gelmiş.oleyyyyyyyyyyyyyy....opuyorumnanaktan canım nasılsın?çok mutlu oldum seni görünce Bir daha inş. hastaneye 36. haftanda doğum için gideceksin canım benim.çok mutlu oldum inan.Şeniz hep duamdasın.

kıslar pzt günü şeker yüklemesi tam idrar testi ve tsh lara baktıtcam ay kan vermekten kanım kalmadı yaa..

bu arada dün akşam çok güzel geçti. gel gelelim kendimi yaşlanmış gibi hissettim yaw.. koca karılar gib bi süre sonra sırtım karnım ağrıdı oturamadım doğtu dürüst. yemeğimizi yiyip kalktık olduk yani.. ahh ahh ama hep hahyal kurduk gelecek yıl minnoşlarımız yanımızda oalcak alahın izni ile. elleri ile yemek yemeye çalışacaklar diyeopuyorumnanaktan[/QUOTE]

Benim şeker yüklemem 4 eylülde olacak kontrolumde.Bu arada tekrar tebrikler eşinle mutluluklar tombul terlik seni...kaydirigubbakcemile3 İnşallah bundan sonra ki her yılında yavruların yanında olsun inş...:Saruboceq: Şeniz

bu arada tıpta çalma diye bişey varmış ikizler arasında duydunuzmu bilmiyorum bana doktor söledi bugün duydum çok güldüm.oğluşum daha yukarda kızım aşağıda ve oğlum daha iri doktor diyor azcık çalıyormuş kardeşinin besinlerinden.ama korkma olabilir dedi

Canım benimde aralarında fark var bebeklerimin.Oğlum üstte ve ayakları kızımın kafasında.Şimdiden ezmeye çalışıyor kızımı ama ezdirtmemmmmm.........kaydirigubbakcemile3 İkizlerde bu çok normal bir durum.Ayrıca ikizlerin erkek bebeklerinde bu durum çok sık görülürmüş.

bu arada kızlar bısey sorucam be toksoplazma gecırmemısım...bu onemlı bırsey mı ? cok mu dıkkatlı olmam gerekıyor...[/QUOTE]

Canım hayvanlarla yakın temasta bulunma olur mu?Toksoplazma özellikle kedi, köpek dışkısına temasla geçer.Ve hepimiz bunu farkına varmadan çok hafif bir şekilde atlatır bağışıklık kazanırız.Demek sen bunu geçirmemişsin.Çiğ ve az pişmiş et ,pastörize olmayan süt ürünleri tüketme ve hayvanlara yaklaşma.Hiç bir sorun olmaz.

toksoplazma ile ilgili açıklamam sana yazılmıştır ALAıNA.Ama alıntı yaparken gene bir uyuzluk oluşmuş.Sinir şey...Alıntıyı kimden yaptığım da belli olmamış...:dilcikar:

Sanırım kimse yok
bende ikiz bebeklerin gelişiminde ilk dönemleri ile ilgili fikir bekliyordum ama

canım o dediğin şey bende de negatif çıktı.doktor aslında geçirmiş olman daha iyiydi dedi.geçirince bağışıklık kazanıyormuşsun.dışardan birşey yeme dedi.az pişmiş et az yıkanmış sebze meyve yeme dedi.bide sucuk sosis gibi şeylerden uzak dur dedi.hatta bide pastorize süt ve yoğurt kullan dedi evde ypma yoğurt yeme dedi

valla kızlar ben her dk uğruyorum ama kimse benle konuşmuyorr :KK43:(((

bende okuyorum sadece ne yapemmm:nazar:

herkese merhaba uzun süredir yoktum. hymarry sanda geçmiş olsun canım. benimde kasık ağrım var günde 3 defa nidilat kullanıyorum. idrarda enfeksiyonda çıktı. onun içinde ilaç kullandım. bu arada şeker çıktı. hastanede yattım. şu an raporluyum. hymarry sana birşey sorucam gerçi yazmışsın ama.benim ağrım yatakta sağa sola dönerken, yada ayağa kalktığımda ilk birkaç adımda ağrım oluyor. hani sezeryanda kestikleri yer varya işte tam orası bir çizgi halinde ağrıyor. bu konuda bir fikrin var mı? yada benim gibi ağrısı olan arkadaşlar var mı?

Cnm o kasık ağrıları,yatarken sağa sola dönmelerdeki ağrılar,karnımın iki yanındaki ağrılar bende hep var,idrar enfeksiyonu bendede çıktı şu an ilaç kullanıyorum ağrılarım hiç geçmedi ama demekki enfeksiyonla ilgisi yok diyorum ağrıların....

Hymarry hoşgeldin,çookkk geçmiş olsun...Kızlarında sende iyisindir inşallah,Allah zamanında kucağına almayı nasip etsin bebişlerini....

toksoplazma ile ilgili açıklamam sana yazılmıştır ALAİNA.Ama alıntı yaparken gene bir uyuzluk oluşmuş.Sinir şey...Alıntıyı kimden yaptığım da belli olmamış...:dilcikar:

olsun sekerım ben anladım cok tesekkur ederım...Doktor cok ustunde durmadı ama hamılelıgın ortalarında bır daha bakıcaz dedi....oysakı ben cocukken sureklı sokaklarda hayvanlarla oynardım ama hemen kosarak ellerımı yıkardım...sasırdım gecırmemıs olmama...

bende dun bebıslermı gordum...benımkılerden bırıde yukarda dıgerı asagı da...doktor ona itilmiş dedi cok sinirim bozuldu...tatlı tatlı yatmıs ellerını oynatıyodu..o kadar tatlıydıkı...dıgerıdı hemen arkasını dondu....ay bıran once cınsıyetlerını ogrensem dogursam sevsem..zaman hemen akıp gecse...bu arada o akdar cok kılo almsım kı doktor benı dıyetısyene yolladı..kaydirigubbakcemile2

selam kızlarrr,
yazan kimseler olmuş ama biri şu yönetime iletmeli çünkü ben alınbtıyı sadece benim bilgisayarımda yapılmıyor sanıyordum,benden başka yaşayan da olmuş,
alıntı yapamadığım için aklımda kaldıkça yazayım istiyorum,ay birilerinin konusunu ismini unutursam diye de korkuyorum ama artık kusura bakmayın,
kaswacım özel mesajın ve burda da yazdıkların için çok teşekkür ederim tekrar canım,
hepimizin yavruları zamanında sağlıkla gelsinler inşallahh,
nursati ikinci kese oluşmuşsa ve kalp atımını da aljmışsanız eğer atrık korkmaya gerek yok,bunu sana o doktorun söylemesi lazım,bu çok basit bir iş,yani kese oluşsaydı da kalp atımını ne zaman alırım diye sorsaydın o biraz muamma olurdu,ama ikisinin de kalp atımı varsa artık alır yürür onlar canım için rahat olsunn,
dırımım canım yazmamışın bişey,göremedim sanki,sabah seninle msn de konuşurken falan burada biriki şey okudum yazdım ama seni göremedim,yoksa yazmaya çalışırdımm,
çekirge canım hayırlı haberlerle gel,ama şimdiden söyliyim gittikça babalarına benziycek bence senin yavrular,hiiiç ümid etme hihihihikaydirigubbakcemile3
bebklerdeki büyüklük küçüklük farkına gelince,bakın çok çarpıcı bişey anlatıyım size,benim bebekler arasında ikisi de aynı cinsiyette olmasına rağmen hep belirgin bir fark vardı,
malum hastaneye yatışta br usg de bakın biri 1720-biri 1480 gr idi,üzülüyordum ben de tabii
sadece bir haftalık bir yatştan sonra büyük olan 1890-küçük olan tam 1820 gr olmuşlarıdı,
bu demek oluyor ki,küçük olan bu kadar zamanda nerden baksanız 340 gr. almış,
muhakkak ki bu ölçümlerde aşağı ve yukarı gr oynamalrı olur,fakat küçüğün atağına şaştık kaldık,doktora da belirttim hatta,o da hamilelik bir değişken bir süreç her an herşey olabilir durumlar sn ana kadar değişkendir dedi,
sizin de öyle olabilir,sonra bu bir hayat yarışı,kimine az düşer,kimine çok,herkes kısmetini yiycek dimi,
bu konuda da içim rahat benim..
alaina,toksoplazma ile ilgili yaşadığım bir arkadaş paylaşımını ve kendi fikrimi de yazmıştım canım,
sen de kendine bir hamilelik takvimi yapsana haftanı gününü görelim canım,
şimdi kaçıncı haftandasın,kaç kilo ile başladın hamileliğe,kaç kilo aldın canım?

hymaryy ciim cnm sabah bir iki şey yazdım ama onlara herhangi bir yorum gelmeyince yada konuşma olmayınca bişey yazamıyorum hatta ben geliyorum ama kimse bana cvp vermiyor dediğim halde cvp veren olmadı.....anlıyorum herkes gebelik sıkıntıısı heycanı yaşıyor , bende size ancak yasadıklarımdan aktarabilirm.....

aşkolsuuuunn,
senin yazdıkalrın burda bize ne kadar ışık tutuyor söylerim hepp,
ama bazen mesela çok tartışılan ve uzun süren bir konuda uzun uzun yazıyorum ben de,sonra bir bakıyorum bir başkası benimkinin ayynısını yazıveriyor,sonra o fikir üzerinden yazılmaya devam ediliyor,halbuki önce ben yazmışım hihihikaydirigubbakcemile3,
yani sayfaların arasında karışşabiliyoruz bazen canım..

toksoplazma bende de bağışıklık yoktu.Hmarry iyi olmana sevıdm canım ağrıların ne alemde.Kızlar dün gene nstye bağlandm 25 dk kadar en büyük ağrım 65 çıktı fakat ben hissetmiyorum oda ayrı bişey bebbişlerime baktk usgde kzım asada benım kıde gözükmedi 1352 oğlum 1472 gr.çıktı nasıl szce? haftada 1 gün nstye giricez randevulermde 2 haftada 1 e düştü artık.

aşkolsuuuunn,
senin yazdıkalrın burda bize ne kadar ışık tutuyor söylerim hepp,
ama bazen mesela çok tartışılan ve uzun süren bir konuda uzun uzun yazıyorum ben de,sonra bir bakıyorum bir başkası benimkinin ayynısını yazıveriyor,sonra o fikir üzerinden yazılmaya devam ediliyor,halbuki önce ben yazmışım hihihikaydirigubbakcemile3,
yani sayfaların arasında karışşabiliyoruz bazen canım..

tatlım benim önemli değil sizleri çok iyi anlıyorum

yaşadıklarımı bi kısmını biliyorsun

kim ne isterse sorarsa cvp verebilirim onun her dk.bakıyorum buraya

X