Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

Kevsercim ben 500 tlye yaptırdım cnm detaylıyı gittiğim hastanede bu konuda uzman bir dr baktı.....,bence yaptırmak gerekli mesela benim bebeğimin birinde böbreklerinde genişleme tespit edildi doğmadan bunu görmüş olmak takip açısından çok önemli...

yaaa.. e noldu peki nasıl takip ediliyor şimdi böbrekleri?

yaaa.. e noldu peki nasıl takip ediliyor şimdi böbrekleri?

Cnm çok takıyorum bu duruma aslında ama bebeğimi huzursuz etmemek için hiçbirşey yokmuş gibi düşünüyorum Alahım beterinden saklasın....,20.haftada görüldü bu durum dr küçülebilirde büyüyebilirde dedi (bu arada sorun iki böbreğinde idrar toplanan yerinde büyüme) doğduğunda ultrason takibi yapılır dedi ....şimdi 26. haftada kontrole çağırdı bakıcak ne durumda olduğuna......mesela dr şunu söyledi bebek doğduğunda bunu görmemiş olsaydık dedi sürekli ağlar durur ama niye olduğu bilinmez en azından şimdi takip edilir gerekirse ilaç tedavisi vs. yapılır dedi....

selam arkadaşlar ben geldimmm.....

dün maskodaydım.. bebişlere çok güzel yatak odası aldım... iki yatak aldım.. ayrı ayrı yatırabilicem... allah iyi günlerde yatırmak nasip etsin.... eh gitmişkende benim kociş bana süpriz yapıp salon oturma gububuyla yatak odası aldı... ne zamandır değiştirmek istiyordum... haberim yoktu süpriz oldu..ama bebişlerin ıvır zıvır malzemelerini almaya eminönü havuzlu hana gidecektik... yetişemedik kaldı... e napalım buradan bakıcaz bişeyler artık...

hymarry yarın çıkıyor olmana çok sevimdim arkadaşım... evinde olman sana moralde verir.... ama yinede işini sağlam tut canım.....

kılzar ya inş bizde o günlere gelebiliriz daha çok yeniyiz 9 haftayı geçtik biz yatk odası falan bana daha hayal gibi geliyor hala inanamıyorum ikizlere:))

kızlar birde şunu sorcam bulantılarınız kaçıncı haftada geçti acaba

kızlarrr merhaba hymaryy çıktı hastaneden kendisini göremedim ama tlf la konuştuk kızlarrrr

slm arkdslar bende ıkız annesi olucam nasıp olursa 27+1gunluk hamıleyım gebelıgımın ılk donemlerınde olusan sırt agrılarım yıne basladı acaba normalmıdır benımle aynı olan arkdslar sızdede mevcutmu bu sırt agrıları yardımcı olursanız sevınırım

ay kıslar nolcak benim bu halim. hergün bişey çıkyor. bugünde birden karnıma ağrılar girdi bağırsaklarım bozuldu. midem fenalaştı. ayy ölüyom sandım. altan üstten tamamen boşaltınca rahatladım ama halim kalmadı yaamafoldumben

ay kıslar nolcak benim bu halim. hergün bişey çıkyor. bugünde birden karnıma ağrılar girdi bağırsaklarım bozuldu. midem fenalaştı. ayy ölüyom sandım. altan üstten tamamen boşaltınca rahatladım ama halim kalmadı yaamafoldumben

ayyy üzülme cnm beee ben hamiş değilim bendede oluyorr

ayyy üzülme cnm beee ben hamiş değilim bendede oluyorr

ilahi dirim güldürdün benikaydirigubbakcemile3
ay ama bende kronik kabızlık var pek görülmemiş bi olay hamileliğin başından beri bu üçüncü oluyor. ayy o sancıları anlatamam ya. mide bulantısı da cabası. metebolizmam kafayı yedi sanırsam...

slm arkdslar bende ıkız annesi olucam nasıp olursa 27+1gunluk hamıleyım gebelıgımın ılk donemlerınde olusan sırt agrılarım yıne basladı acaba normalmıdır benımle aynı olan arkdslar sızdede mevcutmu bu sırt agrıları yardımcı olursanız sevınırım

duygu merhaba, hoşgeldin..
canım sırtındaki ağrı nasıl bir ağrı kürek kemiklerin ortası üst tarafta noktasal ağrılar mı? bende de benzer şikayetler vardı ama benim spazmlar oluşuyordu göğsümde sıkışıyordu safra kesesine kum çıktı.. sen bi takip et ağrılarını eğer öyle bşiy varsa yağlı yiyeceklerden uzak durman gerekecek..yumurta falan yasaklandı mesela ban,
geçmiş olsun tekrarda, bebişlerin hayırlı olsun inş.

kılzar ya inş bizde o günlere gelebiliriz daha çok yeniyiz 9 haftayı geçtik biz yatk odası falan bana daha hayal gibi geliyor hala inanamıyorum ikizlere:))

kızlar birde şunu sorcam bulantılarınız kaçıncı haftada geçti acaba

ahh ah ben kuzum o bulantıları ne sen sor ne ben söyliyim... 17. haftamda geçti benim ama hiç geçmeyecek sandım 5 kilo vermiştim açlıktan...
evet ya biz de o günleri görecek miyiz şöyle 30 lu haftalar falan dimi?

hıram benım bulantım bu hafta gectı sayılır daha rahatım artk 16 . haftanın ıçındeyım doktorum ılac vermıcem dayan dedı...........zor valla ama bıttı çok şukur................kevser ınşşşşş bızde otuzlu haft goruruz ınşşşşşşşşşşşşşşşşşş

aman duygucum bu sırt ağrısı benide öldürüyor valla.... ama galiba herkesin hamileliği farklı geçiyor.... benim mesela hiç bel ağrım olmadı ama sırt ağrımdan geceleri uyuyamıyorum...

duygu merhaba, hoşgeldin..
canım sırtındaki ağrı nasıl bir ağrı kürek kemiklerin ortası üst tarafta noktasal ağrılar mı? bende de benzer şikayetler vardı ama benim spazmlar oluşuyordu göğsümde sıkışıyordu safra kesesine kum çıktı.. sen bi takip et ağrılarını eğer öyle bşiy varsa yağlı yiyeceklerden uzak durman gerekecek..yumurta falan yasaklandı mesela ban,
geçmiş olsun tekrarda, bebişlerin hayırlı olsun inş.

canım benım oncelıkle gecmıs olsun bendekı sırt agrısı kısa surelı oluyor gogsumde sıkısma yok allaha sukur ama takıp edım agrılarımı genelde kılo aldıgın ıcın agrılarımın arttıgını soyluyorlar ama bılemıyorum :KK43:(

aman duygucum bu sırt ağrısı benide öldürüyor valla.... ama galiba herkesin hamileliği farklı geçiyor.... benim mesela hiç bel ağrım olmadı ama sırt ağrımdan geceleri uyuyamıyorum...

cnm demekki butun arkdslar sırt agrısından muzdarıp yastıkta koysam yatıs pozısyonlarıda degıstırsem bazen öldürecek derecede oluyor agrım ama sadece sırt agrısı umarım gecıcı bır durumdur sanada gecmıs olsun

Hepinize sağlıklı günler biz bugün de erkenciyiz.Uyuyamıyorum hiç.Belimde iyice cozuttu.Her sabah bir gün daha yaklaşıyoruz inş. yavrularımıza..Bu haftalarda içimi korku kaplamaya başladı.Gebeliğimin başından beri hiç olumsuz düşünmedim ama bu aralar pek rahat değilim.Bu arada her geçen gün ağırlaşıyorum.Dün çok yakın bir mesafeye gittim 15 dk.lığına, eve geldim zorla.Paso yattım.Bugünü gösteren Rabbim inş. kucağıma ikisinide sağlıkla aldığım günü gösterir.Hymarry canımmmm,inş.bugün sağlıkla evinde olursun.Ne yazık ki eskisi gibi giremiyorum topiğe.Arkadaşımı gönderdik.Teyze kızım geldi.Eşimde 1 haftalığına izne çıkacak.Hepiniz,i enerjinizi çok özledimmmmmmm...

Ayrıca hepimizin Ramazan ayı mübarek olsun.Rabbim bu ayda bizim gibi tüm kullarına ve bebek özlemiyle onlara kavuşmayı sabırla bekleyen tüm kullarına merhamet etsin.Sevindirsin.ıçimizde oruç tutmayı düşünenler var mı?Ben tutamayacağım.

günaydınlarrrr ömerime mama yediriyorm herzaman ali kalkardııı

çok uykum var ama yaaaa....

kaws cnm normal ağırlaşman sıkma canını bu arada oruç demişsin hiç kimse oruç tutamaz gebeliğin çok bası yada sonu değil tam gelişim aşaması tutulması çok sakıncalı hem sizin için hem bebekler için
ben 6 haftalık hamiştim tutmadım zaten tuttamazdım çok kusuyordum o ayrıda a ma olsun tutmayın kaza edin ben bu sene tutacağım...arkadan borçlarımı tabi allahın izni ilee

X