Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

hymarry nın iğne hakkındaki görüşlerine katılıyorum bende 28 haftada iki doz oldum sadece

sonra olmadım bebeklerimin c.ğerlerinde sorun yoktu

ama bu iğne 4 doza kadar yapılıyor kızlar bi zararı yok

hmarry yrn çıkıyosun moralını bozma bak ne güzel ağrında yok çok şükür atlattın bakalım ağrın olunca hissediyomuydun ben 45-50 li ağrıları hissetmiyorum hiç ama nstde çıkıyor.
egeli hoşgeldn yokdun sende kardeşinle iyi hasret gidermeler.
kızlar ciğer geliştirici iğneyi bende 30+1 de 2 doz sbh 2 doz aksam vuruldm perşembe yenıden gidicem ozman sorarım

Chicco nun içinde alt açma çantası termos yeri kirli bez torba koymalı çantası hediyeli setini 40 liraya aldım.İçinde 6 parça var chicconun 60 lı göğüs pedide 18 lira.Migros ve carrefourda pahalı

Sen çok iyi bir fiyata almışsın zaten canım.Ben geçmiş yazıları yazmadan yorum yapmıştım.ıyi iş çıkarmışsın bebiş istiyoruz.alkış....:lepi:

hyarryy hiç canını sıkmaa.. bugün çıkarsınn.iiyi olmana sevindimm..yaaaa ben şimdi boşunamı 2 haftada bir mıçımı deldirdim..:gitme:..zaten iğneden ödüm kopar..banada mantıklı gelmedi.ama doktorun işte inanıyorsun..ne yapalım.
kaswacığım sende çok iyiye almışsın..ve içinde herşey var..iyi günlerde kullansınlar yavrularr..
bu arada ben bugün olmaya bilirim..çocuklara oda takımı almaya gidiyoruz.maskodayımm beklerimŞeniz

Ölünce Ölmüş mü Olacağız?

Karanlıktaymışlar.

ıki embriyo, bir ana rahminde...

Her şeyden habersiz bekleşiyorlarmış, sudan bir beşiğin içinde...

Sarılıp birbirlerine, karanlıkta uyumuşlar öylece...

Haftalar geçmiş, ikizler gelişmiş.

Elleri, ayakları belirginleşmiş.

Gözleri çıktıkça meydana,

ıkisi de çevrede olup biteni fark etmiş...

Ne rahat, ne güvenli bir dünyaymış bu...

Sıcak, ıslak, sevgi dolu...

'Öyle güzel bir dünyada yaşıyoruz ki' demişler, '... bize ne mutlu...'

Gel zaman git zaman, çevreyi keşfe girişmişler.

Bu karanlık dünyayı ve hayatın kaynağını deşmişler.

Onları besleyip büyüten kordonu fark edince

O kordonla kendilerini var eden Anne'lerine şükretmişler.

Sonra başlamış bir varoluş tartışması:

'Buraya nereden geldik, biz nasıl olduk' diye sormuş ikizler...

'Annemiz' demiş biri, 'O bizi var etti, bize can verdi.'

'Ne biliyorsun' diye itiraz etmiş öteki, 'Sen hiç Anneni görmedin ki...'

'Belki de o sadece zihnimizdedir. Anne inancı bizi rahatlattığı için

uydurduğumuz bir şeydir.'

Süredursun ana rahmindeki tartışma, ikizler büyüyüp gelişmişler.

Rahme sığmaz olup tekmeleşmişler.

Artık parmakları ve kulakları varmış kerataların...

Büyüdükçe anlamışlar ki, yolun sonu yakın...

Gün gelecek, bu güzelim hayat bitecek;

Karanlık bir yolculuk, onları bir başka diyara çekecek.

'- Buradaki hayatımızın sonuna yaklaşıyoruz' diye fısıldamış

ikizlerden biri efkarla...

'- Ben gitmek istemiyorum' diye diretmiş öteki; 'doyamadım ki daha

hayata...'

'- Ama mukadderat alnına yazılandır; dua et, belki doğumdan

sonra hayat vardır.

Sormuş karamsar olan:

'- Bir gün bize hayat veren kordon kesilecek. Ondan sonra

başımıza neler gelecek?'

Şiirle cevaplamış iyimser olan:

'Birçok giden/ memnun ki yerinden/ çok seneler geçti/ dönen yok

seferinden...'

Ve günlerden bir gün, yer sarsılmış, duvarlar kasılmış.

Dayanılmaz sancılarla ikizler beklenen günün geldiğini anlamış.

Buruşuk kollarıyla birbirlerine son kez sarılıp vedalaşmışlar.

Ve 'ömrümüz bitti' diye çığlık çığlığa ağlaşmışlar.

Azrail sandıkları bir el kesmiş onları hayata bağlayan kordonu,

Ağlaya ağlaya karanlık bir koridordan öbür hayata çıkmışlar.

Bu bir CAN DUNDAR Yazısıdır,

hayatı sadece dünyadan ibaret sananlar

gibi, yaşamlarının sadece ana rahminde olduğunu ve doğunca öleceklerini

sanıyorlar..

Kimbilir belkide bizde

yanılıyoruz onlar gibi..

Ölünce ölmüş değil,

belkide doğmuş olacağız..

Nerden bilebiliriz ki!

umudum çokkk güzel cnm sağol paylaşım için

bende kalktım kahvaltı hazırlayacağım annem gelecek

hymarry bugün çıkacak inş.çıkmadan yakalarsam yanıan gidecem

ben hastaneye gidecem bugn çünkii

kızlar günaydın...
yardım edin nolur...
dr.um dün benden 2. düzey ultrason çektirirsen iyi olur dedi, çok da gerekli değil bir risk olduğu için söylemiyorum ama bize doğumda da çok yardımcı oluyor bu ultrason dedi ve tercihini sadece 2 merkezden kullandığını bunlarından çok pahalı olduğunu söyledi, gerçekten araştırdım biri 500,00 TL diğer merkez de 650,00 falan istiyor ikiz olduklşarı için fiyat böyle artıyormuş notrmalde 300-400 imiş.. çok zorunlu değil, siz düşünüp karar verin yok paramız yetmez derseniz de doumevindeki detaylı ultrasondan randevu alırım o da olur dedi... şimdi bizi büsbütün kararsız bıraktı.. napalım bilmiyoruz ki, bir tarafta yavrularımız, gerçi Allah korusun olumsuz bişiy çıksa da gebeliği sonlandırmak falan hiç düşünmüyorum ben sadece doğumda yardımcı olacak sözüne takıldım örneğin kalp damarında bilmem ne görülürse ona göre yoğunbakım ünitesi olan bi yerde yaparız doğumu ya da ona göre hemen küvez bakımını yaparız dedi..ben zaten doğumevinde yapmayı düşünüyorum ama offf ne biliyim ya canım çok sıkkın...:1no2:

umudumsun o hıkayeyı bılırım çok guzel gercekten sagol................dırımcım afıyet ols gıdersen hymarye coook selam sole.................ınş ıyıdır dahada ıyı olur...................kevsercım rabbım yard ols.............pekı doktorun o verduığı yerlerle konuşup fıyatları asagı cekse aslında...........hayırlısı ols............

ikinci düzey ultrason ne bacım ikili testmi anlamadım ben eğer ,ikili testse ben iki bebeğe 250 tl vermiştim geçen sene

kevser canım biz hymarry ile ikimiz doktorumuzun yönlendirdiği bi perinatoloğa gittik. muayenehanesi şişlide. hastanede bile 250 tl fiyat vermişlerdi. biz şişlide 150 tl ye baktırdık. aynı zamanda dr. işinde uzman yurt dışında eğitim almış ve çok ilgili bi doktor. yaklaşık bir saat inceliyor bebişleri.. eğer istersen telini verebilirim..

canlarım sağolun bursada da var 100 e falan ama dr.um benim tercihim bunlardan yana dedi, bir de çok gerekli mi? ne çıkıyor? bilmiyorum ya...

canlarım sağolun bursada da var 100 e falan ama dr.um benim tercihim bunlardan yana dedi, bir de çok gerekli mi? ne çıkıyor? bilmiyorum ya...

cnm kusura bakamda neden seni illa oraya yönlendiriyo

vavy dediği doktorlar çok iyiler bursadan buraya gelsen o kadara mall olmaz cnm

doktorun oralarda anlaşmalıysa belli bi para alıyodur valla aklıma bu geliyır bence sen deki ben istanbulda çok iyi bir doktora yaptırcağım de .....sana bakan raporuda yazar yollar....

bence gelme böle bir tongaya yaa insanlar ne kadar sömürüyor insanları

benim arkadaşlarım devlette yaptırdı ikizlerdi üstelik bişeycik olmadıı

zaten 2 li test üçlü test pek tam sonuc vermiyor detaylıya gir 5 ayında ama ikili için o kadar para verme çocuklarına kalsın o para .....

arkdaşlarım 80 tl yaptırdı beee

doğru söylüosun dırımkızı, devletin yani doğumevinin dr.u zaten yapamazsanızda buradan sıra alırım size dedi, ben de doğumevininkine gircem ya, ammaaan Allah a emanetler ya...

Bu yazı beni çok duygulandırdı ya vallahi gözlerim doldusenağlama

nevracım benimde çok hoşuma gidiyor.aklıma geldikçe defalarca okuyorum hatta evimde buzdolabının üstüne yapıştırdım ne zaman buzdolabımı açsam bi bölümünü okuyorum

Kevsercim ben 500 tlye yaptırdım cnm detaylıyı gittiğim hastanede bu konuda uzman bir dr baktı.....,bence yaptırmak gerekli mesela benim bebeğimin birinde böbreklerinde genişleme tespit edildi doğmadan bunu görmüş olmak takip açısından çok önemli...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…