Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

vavy cnm korkutmak istemem ama kasılma gibi bişey de olabilir bu dönemde nst ye girsen beebk kalp atışı alınmaz ama sancılarını görebilirler sanırım 14 haftada kanamadan sonra 20 haftamdaki kontrolümde doktorum sıkı sıkı tembihlemişti karnın taş gibi olursa şu orta kısmı muhakak ara demişti çok şükürki olmadı taş gibi oluyorsa ve kasıkda ağrı varsa bi doktorunla görüş derim .......

ve yat dinlennn

sevilay cnm yatacaksın başka sansın yok hem ilk 3 ay geçmiş rahm ağzını kontrol ettir sonrası allah kerim
14 haftadaki kanamamda bişeycik olmadı kuzularıma hemde 3 gün boyuca şakır şakır dı 1 ayda leke leke devam etti....ama kavuştukkk lekeli kanamalı kusmalı kaşınmalı sancılı bir bekleyişti ama geldilerr

ara ara girbılıyorm. çünkü kanamalarım var dua edin lütfen 14 haftaya girdik ama hala devam edıyor yat diyorlar yatıyorum. Raporluyumnigne ve progestana deavm ama korkuyorum. lütfen birileri bişiler söylesin. bu kahve rengi lekeler ve kanamalar ne zaman biticek ve ben ne zaman tadını cıkarcam

canım merak etme... çoğumuz senin yaşadıklarını yaşadı.... ben ağlaya ağlaya dr agittiğimi biliyorum.... ama ikiz gebeliklerde bunun olma olasılığı daha yüksekmiş.. benim tam 16. haftada kesilmişti umarım seninde kesilir..

kıslar bişey oracağım . iki gündür pek iyi hissetmiyorm kendimi. bugün biraz dışarı çıktık am zor attım kendimi ave. karnım aşağıdüşecek gibi ağrıdı.. eve geldim hemen uzandım ama hala iyi değilim ne olduğunuda anlayamıyorum. böyle karnımda bebekşer kasışır gibi oluyor. rahim bölgeme hani gaz sancısı girer ya öyle bi sancı giriyor. ayağa kalktığıma daha çok artıyor. tırsttım yaa.böyle başına gelen var mı bu ne yaaa...:sinifsinif:

şimdi nasılsın acaba wavy.... çok yürüdüğüm zaman benimde karnım taş gibi oluyor... hemen oturma ihtiyacı duyuyorum.... bende öyle gaz sancısı değilde aşağıya ara ara kramp girer gibi oluyor... aslında yaşadıklarımız az çok aynı şeyler.. ama dinlenince geçiyor değilmi canım... benimde 3 gündür bu aşağıya vuran ağrılar canımı sıkıyor... biede bişey sorucam sizdede akıntı var demi kızlar... yani su gibi... aman ya hymarryden sonra hepimiz korkar olduk... bu doğum sancılarıda nasıl bişey bilmiyoruzki ona göre davranalım... canım sen yinede dinlendikten sonrada geçmediyse bir dr a görün derim için rahat eder......... :uhm:

canlar iyi geceler.. kaswa wavy canbebek geçmiş olsunn.. kızlar birkaç gündür bende karnımın artık aşağılandığunı hissediyorum..yarın kontrol var.afedersiniz benim şeyimede sanki bıçak saplıyuorlarr.. ayrıca bebklerin atışlarını makatta hissediyorum...allahım hepimize 36 ları görmek nasip etsinn

ya arkadaşlar bende resmimi koyacaktım göbiş topiğine ama, kk grafik ekle nerede allahaşkına bu linki oraya yapıştıramadım.............

kıslar bişey oracağım . iki gündür pek iyi hissetmiyorm kendimi. bugün biraz dışarı çıktık am zor attım kendimi ave. karnım aşağıdüşecek gibi ağrıdı.. eve geldim hemen uzandım ama hala iyi değilim ne olduğunuda anlayamıyorum. böyle karnımda bebekşer kasışır gibi oluyor. rahim bölgeme hani gaz sancısı girer ya öyle bi sancı giriyor. ayağa kalktığıma daha çok artıyor. tırsttım yaa.böyle başına gelen var mı bu ne yaaa...:sinifsinif:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
canım benım,kesınlıkle muayne olman gerekıyor,,,ıhmal etme,,,,seni korkutmak ıstemem ama belkı hatırlarsın 3 hafta once kadar ben bu yuzden hastanede yattım nerdeyse dıkıs atılıyordu,,,serum ve ılac tedavısı gordum,,,,doktor dınlenıceksın ve 3 lt.kesın su ıceceksın dedı,,,bacaklarını yukarda tutup bol bol dınlen,,,gecmıs olsun ınsallah,,,ama sakın ıhmal etme,ara hemen doktoru,,,,:nazar:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

günaydın arkadaşlar.umarım haftanın bu ilk gününde herkes iyidir.bana gelince çok uykusuzum iki gündür neden bilmiyorum ama hiç uyuyamıyorum .sabaha kadar döçnüp duruyorum yaaa.nederdir acaba bilgisi olan varsa paylaşırsa sewinirim uykusuzluktan kafayı yemek üzereyim kollarımı kaldıracak halim bile kalmadı:çok üzgünüm:

günaydın arkadaşlar.umarım haftanın bu ilk gününde herkes iyidir.bana gelince çok uykusuzum iki gündür neden bilmiyorum ama hiç uyuyamıyorum .sabaha kadar döçnüp duruyorum yaaa.nederdir acaba bilgisi olan varsa paylaşırsa sewinirim uykusuzluktan kafayı yemek üzereyim kollarımı kaldıracak halim bile kalmadı:çok üzgünüm:

günaydın canlarım.....umudumsun inan bu hamilelik döneminde her 3 günüm ayrı periodlarda geçti.... bir 3 gün kasıklarım ağırdı... bir 3 gün iştahım çok açıldı... bir 3 gün uykum kaçtı... galiba hamilelik böyle bişey canım ya.... benimde senin dönemlerinde uykusuz kaldığım geceler oldu.... buda geçiyor canım üzülme.....

günaydın hanımlarrrrr bizde erkenden kalkltık aliş erken uyanıyorrrrrrr

ama gece uyumadık ömerim ağlaya ağlaya kalktı aç mama verdik yokkkk susmuyor yemiyorrr ıkınıyor

kakasını yapamamıştıııı ama bigünden bişey olmazdı neyse dayanamadık yarım fitil attımm

2-3 dk kakasını yaptı rahatladı yedi uyumuyor bu sefer ııııı ıııı istiyorrr salla beniii diyorrrr

sallamayacam dedim yok uyumadı sonunda o galip geldii salladım hemen uyuduuuu ama sabah 5 de uyudukkkk

dırımkızı benim ikiz bebekleri olan arkadaşım var... şimdi onlar 14 aylık oldular.... ama anneleri 2. aydan itibaren gece 11 gibi mamalarını ellerine verip yatağına yatırıyordu... sabah 7 ye kadar o çocuklar uyanmıyordu.... onu nasıl alıştırdı bilmem ama hiç gece zorluğu çekmedi o..... şimdi bana sende öyle alıştır çok rahat edersin diyor..... ilk başlarda gece birkeç gece ağlar sonra alışır diyor.... bilemiyorumki içim rahat edermi? ama öbür yandan şimdi ikizlerin akşam saat9 da biberonunu eline verip yatırıyor sabah 8 e kadar çocuklar gık gemiyor ya.... çok özeniyorum ona..... birde aynı sitedeyiz her akşam beraberiz gözlerimle görüyorum yani....... hıı dırımkızı sence biz bunu becerebilirmiyiz?

dırımkızı benim ikiz bebekleri olan arkadaşım var... şimdi onlar 14 aylık oldular.... ama anneleri 2. aydan itibaren gece 11 gibi mamalarını ellerine verip yatağına yatırıyordu... sabah 7 ye kadar o çocuklar uyanmıyordu.... onu nasıl alıştırdı bilmem ama hiç gece zorluğu çekmedi o..... şimdi bana sende öyle alıştır çok rahat edersin diyor..... ilk başlarda gece birkeç gece ağlar sonra alışır diyor.... bilemiyorumki içim rahat edermi? ama öbür yandan şimdi ikizlerin akşam saat9 da biberonunu eline verip yatırıyor sabah 8 e kadar çocuklar gık gemiyor ya.... çok özeniyorum ona..... birde aynı sitedeyiz her akşam beraberiz gözlerimle görüyorum yani....... hıı dırımkızı sence biz bunu becerebilirmiyiz?

keskeeeeee,,,,nasıl alıstırırsan oyle gıder dıyorlar ama cocukta huysuzsa zorlada olmaz yanı,,,soylle 1 sene kadar sac bas dagılmıs,bakımsız,sınırlı bır sekılde dolasıcaz gıbı gelıyor,,,:eek:lmaz:

canbebek fotonu gordum,,,gobıs onden onden gıdıyor masallah,,,bende en kısa zamanda bı foto daha koyucam,,,evde yata yata saldım ıyıcene kendımı yaaaaa,,,
bos durmayıp barı hastaneye gelenler ıcın seker paketleyım dıyorum,soyle suslu puslu,,,

cnm benimkiler 5 aya girdilerrrrr ama hala eli ile tutamıyolarrr biberonlarııı

ve bence çok tehlikeli 2 aylık bebek ya genzine kaçarsa birsürü şey hiçbir doktor bunu önermez cnm

benim alim 8 de yatıyor ve gece birkere mamaya kalkıyor .....yiyor uyuyorr

ömeride biz yediriyoruz uyurken sabah 8 kadar uyuyolar hatta ömer daha fazla uyuyorr..............

zaten ilk 3 ay zayıf doğduklarndan yada sütün için 2 saatte bir besliyorsun cnmmm

kızlar neden bakımsız olacaksınızzz yawwww ben hiç öle değilim aksam çocuklara babası bakıyorr

ben ojemi sürüyorum......sabah 2 saat önceden kalkıyorum saçlarımı düzleştiriyorum sonra makyajımı yapıyorum istediğim şekilde hazır ve nazır oluyorumm

bebeklerin çantasını herşeyini aksamdan hazır ediyorum bişeycik unutulmasın diyee

olursunuz yeterki siteyin eçen hastaneye gittim benimle ilgilenen asistan doktor beni görünce bu ne değişim dedi....bende dedim bu benim hamişken çok çöktüm aaaaaaaaaa dedi kızzz isteyin yeter hem bakım çocuklarla boğuşmanın adından terapi gibi geliyorr

can bebek benim facem yok dimi sende orada hamiş resimlerimde var doğum sonrasıda farkı görebilirsin

senden boyle guzel seyler duyuyorum,,dıger ıkız annelerı cok farklı anlatıyorlar,bırı uyurken dıgerı uyumuyormus,sureklı aglıyorlarmıs,mama yapmaya yetısemıyorlarmıs,,,neler neler,,bakıcısız olmaz dıyorlar,,,bende bırden fazla kısı ılgılendıgınde sımardıklarını dusunuyorum,40 cıkana kadar kayınvalıdelerımız annelerımız olsun,sallıyorlar pıspıslıyorlar sonra gıttılermı cocuklar durmaz tabıı,,,
aslında karnı toksa,gazı yoksa,altı temızse,ıstedıgı kadar aglasın,,,,,,,,,,,,demek kolay tabıııı,,,ama oyle bır ozlem varkı ıcımızde,sarılmadan koklamadan nasıl dururuz bılmem,,,,,kaydirigubbakcemile3

X