Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

anladım hymarycim allah herkezn gönlüne göre sağlıklı versin inş.
tabi haklsıın insan şaşırır.görüşmek üüzeree.. paylaşırım gelişmeleri

sağolasın canım güzel samimi sözlerin için,komşu olsaydık var ya o zaman görseydin sen bendeki ev sahipliğini,ama tttteeee Ankaradaymışınız yyaawkaydirigubbakcemile3

ışınlanma gibi bir durum olsaydı yada yapılan kahveler maille falan gönderilseydi,şu koca göbeğimle kalkar yapardım vallaha,ben de manyak gibi asitli şeylere düştüm,biliyorum zararlı ama,aşırıya kaçmamaya çalışıyorum işte,inşallah içerde yavrular erimez asitten,töbe töbekaydirigubbakcemile3

life_city bende 11 haftada cinsiyetlerini öğrendim ikiside erkek dedi. değişmedii.biizm ailedede eşim tarafında hiç erkek yokkk bizim tarafında ilk torunlar allah bunları sağlıklı bağışlasın birinin kız olmasını isterdim. allah çocuklarımızı bize bağışlasın

canım benim dr söyledi.. muhtemelen seninkide bahseder.. bu arada ben sağlık ocağına falan hiç gitmedim tetenoz aşısıda vurulmadım doktorumda bahsetmedi.. sositososito

allah size bağışlasın cnm
inş. sağlıklı olurlar
bizimkide şans eseri gözüktü
doktor ense kalınlıklarına bakıyordu bi tanesi hemen gösterdi ensesini ama diğeri çok uğraştırdı o arada bacağını açtı öylelikle gördü:)

hymarry ben 36 yaşındayım ve bize dr lar kesin olmayak demişti çocuk için... ama bir mucize oldu ve eşim tedaviye cevap verdi.... içimden bir ses 39 lu yaşlarımda bu sefer kendiliğinden hamile kalacağımı söylüyor... allaha şükür rahatta bir hamilelik yaşadım... o yüzden bu hamilelik olursa kesinlikle onuda doğururum diyorum..... ama tabii bu ikizler doğmadan önceki düşüncem.. ikizler beni bu hale kafamçokkarıştı sokarlarsa bilemem tabii

anaaaaam ne idealist doktorun varmış,kız o iki yavru 38.haftaya kadar kalırmı içerde yaaw,o kadar zamanda büyüye büyüye yapışmasınlar birbirlerine vallaa Allah korusunnn:uhm:kaydirigubbakcemile3

Hymarrycim sen dogum iznini başlatma konusunda bilgin var mı ?:içelim:
ben 10 agustos haftası ssk hast. gideceğimde :sm_confused:

canım benim dr söyledi.. muhtemelen seninkide bahseder.. bu arada ben sağlık ocağına falan hiç gitmedim tetenoz aşısıda vurulmadım doktorumda bahsetmedi.. sositososito

bana dr um bahsetmişti... ama o bahsetmesede sen en yakınındaki sağlık ocağına gidip kaydını yaptır.. çünkü onlarda seni takibe alıyorlar.. ve daha sonra doğum yaptığında çocukların bakımı ve aşı tarihini takip edip hep seni telefonla arıyorlar.... ben bu durumdan çok memnun kaldım... aynı dr muayenesi gibi... ayrıcada ücretsiz... devletin bir hizmeti bu bize...

Hayyyy yoktan var eden Rabbimm,nelere kadir,ne güzel böyle şeyler duymakk.Maşallah yavrularına..
Bende de pko vardı,şimdi korunmayacağım bebeklerden sonra diyorum valla,olursa da onu da başımın üstüne koyarım,seve seve..
Ama dediğin gibi ben böyle çocuk istekliliğimi millette bi şekilde döylediğimde "tabi tabi sen iki çocupa karış,görürsün gününü" diyorlar ama biz o yavrulara hasrettik zaten,bir tane daha olsa,hiç başkaları gibi ne yapsam diye düşünmem aslaa
Rabbim yavrularımıza sağlık versinn,sonra da gerisinin berketini versin,isteyene tabii

canım dr hedefini yüksek tutuyor..durduğu yere kadar diyor en son nokta 12 ekimmm bakalım

Hymarrycim sen dogum iznini başlatma konusunda bilgin var mı ?:içelim:
ben 10 agustos haftası ssk hast. gideceğimde :sm_confused:

Canım bak,bildiğim kadarıyla şöyle;
İkizlerde doğum öncesi 10 hafta üzretli iznin var.Fakat bu süre doğum 40 hafta üzerinden hesaplanarak başlıyor,yani,30.haftanda..
Fakat burası önemli,tedavini yapan doktorun bir rapor yazar,ikiz gebelik dolayısıyla 36.-37.haftada gebelik sonlandırılıacaktır tarzında bir rapor oluşturusa,doğum iznin bu rapordan 10 hafta öncesinden başlar.O yüzden onu doktorunla bir konuşisana vereceği bir rapor seni bugün bile izne çıkarabilir..

oyyyy oyyyy kalabalığa bakkkk günaydınn güzel anneler canlarımmmmmmmmmm

öperimmm sizin o güzelll minikleriniziiiiiii

herkese günaydın gerçekten bugün yoğunuzzz ne kadar güsel yaaaaa opuyorumnanaktan

slm kızlar tetanoz aşısını bende duydum fakat 2 dr.a gitmeme rağmen ikiside bişey demedi bu sefer gittiğimde bensorıyım bakıyım faakt kaçıcı haftada vurulcaz benım randevum 28+6 ya denk gelıcek arasammı acaba

günaydınnn... esas biz öperiz senin minikleri....... onların resmini gördükçe benimkilerde biran önce doğsun istiyorum valla....

benimde tetenoz aşım haftaya değil ondan sonraki haftaya yani 22.haftama denk gelio tatlım...

bugün birazıcık daha rahat uyumuşum kızlar az önce kalktım vallaaa rüyamdada sürekli bebişlerimle uğraştım ve bol bol yemek görüp yedimmmm... hayır olsun...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…