Arkadaşlar benim gibi sebepsiz (eşli)ama gerçekten hiçbir sebebi olmadığı halde çocuğu olmayıp tüp bebek yaptırıp pozitif görenler var mı?

Bizimde sebepsiz infertilite sorunumuZ. Hiç doğal hamilelik oluşmadı. 3 aşılma negatif. İlk tüp bebek tuttu ama malesef boş gebelik ve düşük oldu. 2.si negatif. 3.de kızımıza kavuştuk 9 yıl sonra çok şükür 🤲

Arkadaşlar sorum çok net bir şekilde başlıkta da var 😊
Ben ve eşimin hiçbir sebebi yok arkadaşlar hiçbir olumsuzluk yok. Sebepsiz iki buçuk yıldır çocuğumuz olmuyor. Tüp bebeğe karar verdik tedaviye bugün yarın başlayacağız. Benim gibi olup ilk denemede hamile kalan arkadaşlar var mı?
Ben . Tüm tahlillerim harika. Amh süper rahim filmi temiz hormonlar süper her şey harika. Eşiminde öyle. 2 sene denedik . Tam 2. Senede baktım olmadı. 5 kasım 2022 de tedaviye başladım. 21 aralık 2022 transfer oldu. 11 agustosta oglum dogdu. Tuttu ilk denemede

Maşallah tüp bebekle sonuç görenler var çok şükür. İlki tutmasa da sonrasında hep tutmuş. İnşallah rabbim herkese nasip etsin 🤲🏻

Ben de varım.Evlendik istediğimiz ikinci ay oğluma hamile kaldım.Sonra 10 yıldır hiçbir şekilde hamile kalmadım.İki negatif tüp bebek denemesi.Simdi üçüncüye hazırlanıyoruz.Hayırlısı bakalım.

Arkadaşlar sorum çok net bir şekilde başlıkta da var 😊
Ben ve eşimin hiçbir sebebi yok arkadaşlar hiçbir olumsuzluk yok. Sebepsiz iki buçuk yıldır çocuğumuz olmuyor. Tüp bebeğe karar verdik tedaviye bugün yarın başlayacağız. Benim gibi olup ilk denemede hamile kalan arkadaşlar var mı?
En son aşamada bir sebebi çıkabilir bunu tüp bebekte embriyolarda görürsünüz. Yumurta kalitesi, boş yumurta boş folikül vs. Hepsi güzel illa bir sebebi yoksa tüp bebekte anlaşılır.

Bizim tam 9 yıl hiç mi hiç olmadı ne düşük ne kimyasal..
2aşılama 1tüp bebek yaptık olmadı,bulunduğum şehir Büyükşehir birçok doktora gittim,Ankara’da çok ünlü tvlere çıkmış prof birine kadar gittim,bana kızım boşuna paranı dökme bi sorunun yok,direkt tüp yap olacaktır dedi..Ayrıca asla yapmam dediğim ne kadar ilkel batıl ne varsa yaptık,hakeza alternatif tıp,2.tüp bebek denememizde ikiz kızlarım oldu.
Ümidinizi kaybetmeyin nasibinizde varsa olacaktır..
Allah bağışlasın. Merak ettim sebebi varsa ilk tüp bebekte olumsuz olan ne vardı tutmamıştı acaba?

Allah bağışlasın. Merak ettim sebebi varsa ilk tüp bebekte olumsuz olan ne vardı tutmamıştı acaba?
Teşekkür ederim 🙏🏼
İşte sebep yok 🤷🏻‍♀️ ama tüp bebekle şans artar diye direkt tüp yap dedi son doktor.
Hatta o öyle söyledikten sonra da bekledim bi süre belki olur diye 🤭 atanma meselem de vardı velhasıl eni sonu tüp yaptık ilkinde tutmadı yine 1 yıl bekledim kızgındım o bile olmadı diye😏 sonra 2.yi yaptım elhamdulillah oldu.

Teşekkür ederim 🙏🏼
İşte sebep yok 🤷🏻‍♀️ ama tüp bebekler şans artar diye direkt tüp yap dedi son doktor.
Hatta o öyle söyledikten sonra da bekledim bi süre belki olur diye 🤭 atanma meselem de vardı velhasıl eni sonu tüp yaptık ilkinde tutmadı yine 1 yıl bekledim sonra 2.yi yaptım..
Embriyolarda kalitesi düşükmüydü ondan mı tutmamıştı acaba dedim. Evet olabilir tutmama sebebinde bilinmiyor nasip kısmet herşey. Teşekkür ederim cevapladığınız için. 🌷

M Maviboncuk58 4 Kere yumurta toplama yapıldı. Kısa, uzun protokol ve doğala yakın tüp bebek aşamaları ile. İlk 3 deneme yaptığımız merkez aynıydı ve başarısız sonuçlandı. Yumurta kaliteleri çok iyi kalitede vardı orta kalitede. Hepsi başarısız oldu. 4. denemede uzun protokol ile farklı bir hastanede işlemler oldu. Ardışık transfer ile iki embriyo transfer edildi. 1 tanesi tutundu diğeri tutunmadı. 14 Haftalık oldu bugün.

Umarım sizinde tedaviniz en yakın zamanda başarıya ulaşır.

Destek1 Destek1 Embriyo kalitesi tutunmama ihtimali için sebeplerden biri olabilir ama çok büyük bir etken olmayabilir diye düşünüyorum. (Sağlıkçı değilim tahminim) Benim tutmayan son embriyom için doktorlar, embriyologlar ooo bu muhteşem kalite, süper kalite, olağan üstü kusursuz dediler tutmadı. 5. Denemede tutan embriyo ise standart orta kalitedeydi.

Canım dediğim gibi sebepsiz olduğu için gider gitmez biz tedaviye başladık öncesinden herhangi bir ilaç vesaire vermedi.
Adetin 3.Gittim yumurta geliştirici iğneler verdi. İki günde bir 3 günde bir kontrole gittim yumurtaların durumunu öğrenmek için.
En son kontrole gittiğimde yumurtalarımı yeterli büyüklüğe geldiğini ve çatlatma iğnesi kullanmam gerektiğini söyledi. Verdiği saate uyarak çatlatma iğnesini yaptım. Söyledikleri tarihte ve saatte orada oldum yumurta toplama işlemi yapıldı aynı zamanda eşim sperm örneği verdi.
Yani bekliyorum yarın büyük ihtimalle transferim olacak.
Transfer yapıldıktan sonra da genelde 10-12 gün içerisinde negatif ya da pozitif sonucu alınıyor.
İnşallah pozitifi görürüm🌷Dualarınızı bekliyorum

Canım dediğim gibi sebepsiz olduğu için gider gitmez biz tedaviye başladık öncesinden herhangi bir ilaç vesaire vermedi.
Adetin 3.Gittim yumurta geliştirici iğneler verdi. İki günde bir 3 günde bir kontrole gittim yumurtaların durumunu öğrenmek için.
En son kontrole gittiğimde yumurtalarımı yeterli büyüklüğe geldiğini ve çatlatma iğnesi kullanmam gerektiğini söyledi. Verdiği saate uyarak çatlatma iğnesini yaptım. Söyledikleri tarihte ve saatte orada oldum yumurta toplama işlemi yapıldı aynı zamanda eşim sperm örneği verdi.
Yani bekliyorum yarın büyük ihtimalle transferim olacak.
Transfer yapıldıktan sonra da genelde 10-12 gün içerisinde negatif ya da pozitif sonucu alınıyor.
İnşallah pozitifi görürüm🌷Dualarınızı bekliyorum arkadaşlar 🌺🤲🏻
Merhabalar, inşallah güzel haberler alırsınız 🙏 bizim de sizinkine cok benzer sürecimiz, artik ne yapsak bilemiyorum 😐 Toplam süreç kaç gün, hemen transfer yapılıyor mu acaba?

Benim transfer hemen oldu. Yumurta dollenmesine bağlı. Hastanın o zamanlardaki estradiol ve progesteron hormonuna bağlı. Rahim temiz mi değil mi. Dinlenmeli mı yoksa gerek yok mu vs. Bunlar önemli. Bide rahim duvarı kalınlığı da çok çok önemli ve inceyse tedavi veriyor doktorlar. Taze transfer olması için bunlar çok önemli.
Ben 24 Kasım'da başladım toplamda beş defa gittim. En düşük 9 Aralıkta gittim yani. Hafta içi hafta sonu farketmeden gittim. Ama sanırım hafta sonu doktorum muayene bakmıyor

Teşekkür ederim 🙏🏼
İşte sebep yok 🤷🏻‍♀️ ama tüp bebekle şans artar diye direkt tüp yap dedi son doktor.
Hatta o öyle söyledikten sonra da bekledim bi süre belki olur diye 🤭 atanma meselem de vardı velhasıl eni sonu tüp yaptık ilkinde tutmadı yine 1 yıl bekledim kızgındım o bile olmadı diye😏 sonra 2.yi yaptım elhamdulillah oldu.
Bu kadar süre nasıl Bekleyebildiniz yaşınız kaçtı evlendiğinizde acaba? Sabretmek zor :KK43: Normal olmasını çok istedim bende ama nasip işte. Tıbbi ne gerekiyorsa yaptık aşama aşama.3 yıl geçti artık zaman kalmadı yaş 36 oluyor. Transfer nasip olmadı hemen bu seferde. Belki 2.opu olacak sürekli kontrollere gidiyorum. Kendiliğinden olur mu bu ay beklerken diye yine de umutlanıyorum ☺️😢 ilki tutmazsa diğerleri nasıl olur diye hesaplar yapıyorum. Siz nasıl Bekleyebildiniz ya? MaşaAllah

Benim transfer hemen oldu. Yumurta dollenmesine bağlı. Hastanın o zamanlardaki estradiol ve progesteron hormonuna bağlı. Rahim temiz mi değil mi. Dinlenmeli mı yoksa gerek yok mu vs. Bunlar önemli. Bide rahim duvarı kalınlığı da çok çok önemli ve inceyse tedavi veriyor doktorlar. Taze transfer olması için bunlar çok önemli.
Ben 24 Kasım'da başladım toplamda beş defa gittim. En düşük 9 Aralıkta gittim yani. Hafta içi hafta sonu farketmeden gittim. Ama sanırım hafta sonu doktorum muayene bakmıyor
Kaç tane dondurulmuş embriyonuz oldu? Bayağı zaman geçmiş sonuç öğrendiniz mi merak ettim

X