ARKADAŞLAR ACİL CEVAP VEREBİLİR MİSİNİZ? MORELIM FENA BOZUK.😔

Dahiliyeye gitmedim henüz.Kadin doğum doktoruna gitmiştim.Amh ve hormon degerler için.Kilom fazla olduğundan dolayı birkaç ay doğu kontrol hapi kullanıp o arada zayıflamak istedim.Sonra çocuk düşünüyordum ama kadin kan alırken böyle söyleyince morel bozuldu.Bugun hapa başlayacaktım ama tereddüte kaldım.Pihti muhabbeti yapınca.Cunki bu hap pihtilasma yapabiliyor bilmiyorum ya ama başka şekilde korunamam onun da farkındayım en garantisi bu yöntem.Kadin olmak cidden çok zormuş ya

Saçımda kasinti, kızarıklık ve kepekler çıktığından beri saclarim dokuluyor.Basit bir şeydir dedim ama meğersem egzema gibi bir sorunmis galiba.Dahiliye doktoruna gidicem fakat cildiyeye gidemedim aşırı.pahaliydi özel.Devlete de çıkmıyor bir türlü bu bölümden randevu.Netten bakt otoimmimn hastaliklar kandaki pibtilasma faktorlerine zarar veriyormuş.Benimko bu sorunsa uyandım valla.. Stres,üzüntü her tülü hastaligi tetikliyormus malesef

Egzama konusunda birşey diyemem ama bol su tüket kanının yoğun olmasından dolayı damar yolu bulunmamasından dolayı. Vücut Susuz kaldığı zaman damarlar incelir

Bu gün aynı sorunu yaşadım bir türlü kan alamadılar bayılacak gibi oldum ellerinde taktıkları damar yolunda da yanlış takmışlardı kürtaj da anestezi verdiler bayılmadım kolum şişmeye ve yanmaya başladı çok acı çektim şuan hala da yaniyor şişlik var bende pıhtılaşma sorunu vardı zaten kansızlık da varmış herhalde kan için o küçük şişelerde ki ilaçtan verdi iki kutu

Çok geçmiş olsun. Bebeğinizi mi kaybettiniz?

Ben tahlil yaptırmadım ama bende de mi aynı sorun var acaba? Ben de bu durumdan şüphelendim.Önce hiç böyle bir şey olmuyordu.Kanı zorla aldı.
İyi düşünün iyi olsun belki hemişeler bulamadılar bir çocuğu genç ve stratejer oluyorlar
Kan pihtilasmasi sorunundan olabilir mi çocuğun düşmesi? Nette öyle yazıyor.Bu sorunu yaşayanlarda çok oluyormus çocuk düşmesi.
Evet onda dolayı oluyor

İyi düşünün iyi olsun belki hemişeler bulamadılar bir çocuğu genç ve stratejer oluyorlar

Evet onda dolayı oluyor
Size tam olarak ne teşhisi kondu? Sebebi neymiş bu hastalığın? Neden oluyormus? Benim kanımı alırken zorlandı bayağı anlamadim bende hiç böyle bir sorun olmuyordu.Gecen sene yoktu böyle bir şey.

Size tam olarak ne teşhisi kondu? Sebebi neymiş bu hastalığın? Neden oluyormus? Benim kanımı alırken zorlandı bayağı anlamadim bende hiç böyle bir sorun olmuyordu.Gecen sene yoktu böyle bir şey.
İlla kötü bişey olacak diye bişey yoktur belki o an damar görünmedi ya da damarlarıniz ince hastalığım da tekrarlayan kürtajlar yaşadım genetik testi ver demişlerdi öyle kan pıhtılaşması var dediler üçüncü gebelikte de iğne de kulandım yine sonuç aynı oldu devlet başından savar gibi araştırmaya git diyor yine

Evet onda dolayı oluyor

Ben önce devlete gittigimde sorun yaşadım.ilk iki hemşire alamadı.Igneyi sağa sola oynattilar.Kan gelmedi.Sonra üçüncü hemşire geldi diğer kolumdaki ince damardan aldı kanı ama kan çok yavaş azar azar geldi.Bugun de özelde hemsireyle aynı sorunu yasadim.Bir kolumdan alamadı.Diger kolumdan da zorla aldı kan yavaş yavaş geliyordu çok az bir şekilde.Bana kansızlık var mı sende diye sordu? Sonra pihtili geliyor dedi kan?

Ne için kan testi verdiniz ki

Ne için kan testi verdiniz ki
Kadın doğum doktoruna gittim.Dogum kontrol hapi kullanmak için önden bir test yaptırayım dedim amh ve diğer hormonlara.2 ay sonra 35 yaşında olucam.Hic çocuğum yok erteledim biraz bazı durumlardan dolayı.Ben son 2 senedir çok kilo aldım.Diyetisyene gidiyorum dedim birkaç ay kullanıp yani kilo verip öyle çocuk düşüneyim.Baska korunabilecegim bir yöntem yok şuan.Aciliyetim var mı yok mu diye baktırmak istedim degerlerime ben de.Bugun hapa başlayacaktım.Kanimi alan bayan öyle söyleyince kafaya takıp morelim bozuldu.Netten bakıp öyle araştırmalar yaptim evhamli bir yapım var kafaya taktim o yuzden

Sizinki kilodan dolayı gözüküyor zaten kansızlık olsa testte çıkar ama pıhtılaşma çıkmaz teste genetik testinden vermeniz lazım onda da tekrarlayan gebelik kayıplarından sonra yapıyorlar diye bil bilmiyorum belki yapmaz gitseniz yanlış da biliyor olabilirim

Dahiliyede genel kan testi yaptırmadım henuz.4 sene önce yaptirmistim en son.Biraz komik olacak ama sağlık konusunda kendimi çok boşladım. 4 sene gecmis test yapilali.Simdi ceremesini çekiyoruz.Plt( trombosit ), aptt değerlerinde cikmiyor mi kan pihtisi dahiliye bakıyor bu değerlere sizinki oyle de belli olurdu aslinda..Ben henüz hiçbirine baktirmadim.

Benim normal kadın doğum aldı kürtaj için 4 tüp almıştı tahliye de hiç test vermedim 27 yaşındayım evlendikten sonra çocuk istedik zaten ama hiç test falan yapmadık kayıplardan sonra test vermeye başladım

Her kan verisinizde kan alırken az mı geliyor kanınız? Yani zorlanıyorlar mi alırken? Benden kan alırken birkaç yerden gelmiyor gelen de azar azar o kdr yavaş geliyor ki ben bile gördüm kadın pihtili geliyor dedi.Ben anlamadim test olmadan nasıl anlıyorlar pihtili yok kansizlik var mı sende falan? Bugün ilaca baslicaktim kadının öyle demesi benim kafamı dağıttı resmen.Bu ilaçların zaten pıhtı attırma riski var 35 yaşından sonra ve sigara icenlerdr

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…