ARKADAŞLAR ACİL CEVAP VEREBİLİR MİSİNİZ? MORELIM FENA BOZUK.😔

bylgsinemm

Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2022
395
100
35
Hayırlı akşamlar herkese.Kızlar ben kadin doğum doktoruma gitmiştim geçenlerde.Kan verdim.Damar yolu açtırırken sorun yaşadım.Hemşire sanirim yeniydi.Kanımı alamadı bir türlü.Sonra başka bir hemşire geldi damarımda iğneyi oynattilar resmen yine kan alamadilar.Başka bir hemşire gelip diğer koldan aldı fakat ince damardan alabildi.Ilk defa böyle bir sorun yaşadım.Dedim bunlar beceremedi kan almasını damarama buluyorlar suçu.Bugün de özel hastane kadın doğuma gittim.Tekrar kan alırken aynı sorunu yaşadım.Kan alan bayan dedi ki sende kansızlık mi var bilmiyorum dedim 2 yıldan fazla olmuştur test yapalı.Iyi idi o zaman dedim.Bir koldan alamayınca diğer kola geçti.Oradan kan alırken baktık kan yavaş yavaş geliyor bana dedi ki kanın pıhtilı sanirim o yüzden geç geliyor dedi.Kizlar bu muhabbetten sonra eve geldim ve feci morelim bozuldu..Zaten herşey üst üste geliyor hayatimda.İnternetten bakayim dedim çok kötü şeyler yazıyordu.Pihtalasma bozukligi, trombozis ya da kanser vs.Bazi durumlarda otoimmun hastaliklar pihtilasma faktorlerine zarar veriyormuş. Dırek saldiriyormis.Bunu okuyunca daha da kötü oldum.Cunku bende 2 senedir saçlarımda dökülme egzemadan kaynakli bir rahatsızlık var ve 2 senedir acayip bir stres üzüntü yaşadım.Aacaba diyorum bağışıklık sistemim kan değerlerime zarar mi verdi? Ben böyle pek sorun yaşamazdim.Neyin nesi anlamadim.Benim gibi sorun yaşayanlar var mı acaba? Morelim hiç iyi değil.Zaten evhamli bir yapım var.Annemi kaybettim kanserden birkaç sene önce sonra evlilikle alakalı skntilar vs.İş bulamama derken kendi kendimi mahvettim Stres, üzüntü bir yüzümüz gülmedi gitti..

Son düzenleme:
Bence kendi kendinize kurmayın. Tahlillerinizin sonucuna göre doktorunuz anlar ve bir de ona sorarsınız bu muhabbeti.

Tansiyonun oynamıştır ondan da olur. Her dediklerine takılmayın, gidip bir test yaptırın. Öyle teşhis mi konur ne alaka

Bu yaşadıkların kasnsızlıktan da olabilir bende de demir eksikliği var 10un altında hemde kanım çok düşük saç dökülmesi halsizlik nefes darlığı gibi belirtiler var belki seninde öyledir sonuçların çıkmadı mı

Evet sismanim malesef.3 yıl önce hep zayıftım.Kilom 90 civarı boyum 1,68 30 kilo fazlam var
kilolu insanların damarı bulunmuyor genelde. yine sağlık sıkıntısı olmuştur. dert edinmeyin bir sıkıntı olsa sonuçlarda çıkar. muhtemelen kilo sebepli. kansızlık varsa pıhtılaşma olmuyor nasıl anlatsam eğer pıhtılaşma varsa kan sonucunda bu belli oluyor çünkü demir ferritin değerleri yükseliyor. sonuç çıktıysa kendiniz bakın e nabızdan. çok şey düşünmeye gerek yok kilo var zaten çoğunun temeli

Tansiyonun oynamıştır ondan da olur. Her dediklerine takılmayın, gidip bir test yaptırın. Öyle teşhis mi konur ne alaka
Bilmiyorum kadın biyologmus.Aynı zamanda.Iki farklı hastanede aynı sorunu yasadim.Damardan akne alamadilar.En son gittiğim de işte alırken zorlandı bir koldan alamadı.Diğerinden aldı ama kan çok yavaş geliyor bana kansızlık var mi sende kanın pihtili geliyor da deyince biraz morelim bozuldu.Eve geldim netten bakınca kan pihtilasma sorunu yaşayanlardan oluyormus falan filan.

3 yıl önce yapmistkm en son kan testi.Ben kadın doğum doktoruna gittim.Diyetisyene gidiyorum.Gecenlerde amh ıma baktirdim geçen seneyle biraz fark açılmış.Ben çocuk düşünüyordum fakat doktor bana kilon fazla dedi.Ben de korunmak amaçlı yasmin kullanmak istedim 3, 4 ay kullanıp bırakacaktım.Hatta bugün de aldım.Regli olmayı bekledim fsh ima baktirip emin olup kullanayım dedim açılıyor bir durum yok ise malum yaş 35 e geliyor.Kilo ise başıma dert oldu.Kadin benim bugün morelimi bozdu bej daha önce böyle hiç sorun yaşamadım kanı alırken gördüm çok yavaş bir şekilde geliyordu bir de pihtilo felan deyince morelim bozuldu.Bugun ilacı kullanacaktim pıhtı muhabbeti yapınca tereddüte kaldım.Acaba plt değerinde ilgili bir sknti mi var dedim kendi kendime ya çok detaycı bir insanım evham yaptım o yuzden.

Merhaba annemde de bu sorun var vücut susuz kaldığında da kan gelmez , damar bulunmaz , halsizlik saclarda dökülme vs olur damarlar incelir. Başhemşire yengem söylemişti fazla kilo olduğu zaman olduğundan da fazla su tüketimi önemli demişti bol bol su tüketin.

Pardon kanla ne ilgisi var canım benden kan alırken patır patır geliyor ama kan pıhtılaşması var o ne olacak

Ben aslında kadin doğum doktoruna gittim.Cocul düşünüyordum fakat kilom çok fazla.Dogum kontrol hapina bslicaktim.3,4 ay kullanıp bırakmak amaçlı.Cunki eşim korunmak istemiyor.ben se bu şekilde hazir olamam hamileleige diye.Bir de amh testi yaptirmistim.Gecen sene 3 iken şimdi 1,80 olmus.Kafama takıldı sonra fsh baktirayim dedim regli olunca.Yas 35 olcak malum.Bugun de aynı sorunu yaşayınca morelim bozuldu acaba dedim pıhtılaşma ile ilgili bir sorunum var kanımda.Bu şekilde anlayamayız ama netten baktik biraz morelim bozuldu.Otoimmun hastaliklar kanla ilgili skntilar yaratabiliyormus.Ben de ciddi anlamda saç dökülmesi var aslında bugün de dahiliyeye gidecektim bu sebeple.Iptal ettim diğer randevular çakisinca.Bugun de doğum kontrol hapina başlayacaktım teeddutte kaldım

kilo hormonları etkiliyor ben hemşireyken kilolu insanlardan kan alırken çok zorluk çekerdim. siz doktora gidin tektar tahlil verin. pcos var mı

Pardon kanla ne ilgisi var canım benden kan alırken patır patır geliyor ama kan pıhtılaşması var o ne olacak
Sizden de mi kan çok zor geliyor? Devlete gittim.3 hemşire geldi kan alamadi.En son ince damardan aldılar o da çok yavaş geldi.Zorla geldi kan.Bugun de özelde aynı sorunu yasadim.Bir kolumdan denedi gelmedi.Diger koldan almaya çalıştı kan o kdr ağır geliyor ki yavaş yavaş ve bana kansızlık var mı sende? Kanın pihtili geliyor dedi.

kilo hormonları etkiliyor ben hemşireyken kilolu insanlardan kan alırken çok zorluk çekerdim. siz doktora gidin tektar tahlil verin. pcos var mı
Aslinda benim bacak ve kollarımda pek kilom yok zayıf.Kilom sadece göbek, bel sırt kisimlarinda çok iğrenç bir sekilde kilo alıyorum.Yani yağ pek yok kollarımda.Ben netten baktim kadın öyle deyince.Plt, aptt değerlerinde bir sknti olunca kan alırken skntilar olabiliyormuş diye bir yziya denk geldim ondan morelim bozuldu.Bir de otoimmun hastaliklar pihtilasma faktorlerine zarar veriyormuş bazı durumlarda falan filan.Bende mesela 2 senedir aşırı sac dokulmesi var.Once sac derimde kızarıklık, kepeklenme sonucu ile başladı.Cok stres de yaşadım malesef birkaç yıldır.

doktora gidin. kan değerlerinde bir sıkıntı var mı baktınız mı

doktora gidin. kan değerlerinde bir sıkıntı var mı baktınız mı
Hayır.Bugun gidecektim dahiliye bölümüne sac dokulmemden kaynaklı fakat kadın doğumla çakışıyordu saatler gidemedim iptal ettim randevuyu.Kadin doğuma amh değerimi sormak amaçlı bir de fsh a baktırmak için gittim.Dogum kontrol hapina başlamadan önce bir baktirayim dedim.Doktor uygun görürse hala başlayayım bir yandan da diyetisyene gidiyorum.Kilomu 3,4 ay içinde verme gibi bir planım vardı.Hapi bırakıp çocuk düşünüyordum ama bugün hala başlayıp baslamama arasında kaldım.Kadin da nerden aklıma düşürdü zaten evhamli bir insanım.Hapa başlasam bir sknti olur mu acaba ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…