Arkadasınızın kocasının ihanetine şahitseniz ne yaparsınız bir yardım kızlar offfffff

nnurayy

annesinin bal-kaymagi
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2008
2.577
14
Vallahi bu gune kadar buraya konu acmadim sadece okuyucuydum kizlar ama derdim buyuk bu aksam oyle tuhaf bir olay oldu ki kime anlatayim bilemedim yuksekten yere cakilirmis gibi oldum kendime geldim size danismadan bisey yapmiyim dedim benim bir arkadasim var 6yildir bu ulkde gorucu usulu evlendirip buraya yollamislar kocasiyla 15yas var kiz 24 yasinda dunya iyisi bir insan 3cocugu var biri bebek aileside bu kart adama buyuk ihtimal ingiltere sevdasina zengindir diye vermisler kizi gorseniz 3cocugu var ama masallah inci tanesi gibidir arkadasim iyi bir ev kadinidir huyuda kendide iyidir ailecek gorusuruz iste arkadasimin pinti, pacoz, uyuz bilmis bir kocasi var sinir olurum zaten hep bu kizi ezer 1kurusa muhtac eder cimri kurus hesabi yapar sinegin yagini cikarir her firsatta da milletin yaninda kizi asaglar durur ben sabir cekerim o herif agzini actikca deliririm esimde tabi ama ne care uzuluruz elden bisey gelmez tahsili yok donsun turkiyeye aile zaten belli ona birde 3cocuga asla bakmazlar iste olay asil bugun oldu baska bir arkadasimla sehir merkezine alman festivali kurulmus ille gidelim dedi gitmez olaydim gittik gezdik ettik biryere oturalimda biseyler icelim dedik neyse bir sure sonra ne goreyim o arkadasimin kocasi sisko obez bir ingiliz kizla ay kizlar gorseniz dudak dudaga sarap tokusturuyorlar beni gormedi hemen arkadasimla yer degistirdim ya inanamadim o cimri pacoz yaninda duba sevgilisi pahali kafede sarap yudumluyor belliki alisveriste olmus heryer magza poseti delirdim ya kalkip yanina gidesim geldide arkadasim engelledi apar topar kalktik neyse esime ugradim eve gelisim 3saati buldu birsey olmamis gibi kizi aradim adam eve gelmis (aaa bugun calistimi vs diye zarf attim ya sorma yazik zavallim calismis hatta su anda koltukta uyuya kalmis) demez mi offfff ya simdi asil sorum siz ne yapardiniz akil verin esime demedim desem karisma der kiza anlatsam gidecek yeri yok adamin isine bakin ya evde inci tanesi gibi kadin dururken o gergedanla sefada zaten uyuzdum ona iyice taktim simdi surekli yuzyuze geliyoruz bu kadin arkadasim bisey olmamis gibi gidip cayini icmeye devam mi edeyim kalpsizce lutfen ya iyi kotu kisa uzun yorum bekliyorum

bence anlatma canım .. yarın öbürgün onlar iyi olur kötü olan çekemeyen olan sen olursun bence 3maymunu oyna yuva bu kolay kurulmuyorr karışma sen dedimya onlar kavga eder tartışır sen söyledin diye iyi olursun ama iyi olurlar bu sefer sen kötü çekemeyen fesat olursun.. belliki adam kadıncağızı iyi kandırıyor zayıf noktalarını biliyor

önce eşine anlat, sonra adamla konuşun. adamın tepkisine göre davranırsınız. arkadaşın niye o adama 3 çocuk doğurmuş acaba? arkadaşında bu durumu öğrenmeli bence..

Ben sizin yerinizde olsaydim tam o anda adamin yanina giderdim.
Bir korksaydi, panikleseydi, iyi gelirdi serefsize!:mymeka:

Kiza anlatsan bir türlü anlatmasan bir türlü.:1no2:
Anlatsan ya birakip gidecek yeri yurdu olmayacak 3 cocukla ortada kalacak, yada adami öyle kabul edecek, e adamda devam edecek bu cirkinliklere.
Anlatmasanda sevdigin bir insanin aldatilmasina göz yumacaksin.

Eger arkadasimin bir meslegi kariyeri olsaydi söylerdim.
Ama simdi bu durumda 3 cocuk, meslek yok aile yok.
Cok zor bir durum

arkadasiniz ayrilirsa eger neden turkiye ye donmek zorunda olsun ki?burada ki imkanlar belli ne esine nede kimseye muhtac olmadan devlet destegiyle hayatini devam ettirebilir.ben arkadasimin hele ki deger verdigim biriyse asla aptal yerine konmasina razi gelmezdim.o adami gordugumde mutlaka birseyler soylerdim.ama isin zor tarafi bunu arkadasiniza nasil anlatacaginiz

anlatma arkadaşım zaten kızcağız çaresiz olmasa dakka durmaz o pinti adamın yanında... Tabi sen daha iyi bilirsin kızın durumunu eğer ailesi sahip çıkabilecek aile ise anlatabilirsin ama tersi ise bu kez kız için çok büyük bir trajedi olur ve sonunda kocası seninlede görüşmesini istemez...

arkadaşınız bunu öğrendiğinde birşey yapmayacaksa ya da yapamayacaksa söylemeyin bence. üzülmesiyle kalır.
çocuklar da var. zor bir durum.
ben olsam birşey söylemem.(anlattığınız şartlardan ötürü)

Ingilterede 4 ay kaldim ama dul ve cocuk sahibi olan hanimlara yardimci oluyorlar mi bilmiyordum.
Oluyormarmis.
Gerci avrupanin bir cok yerinde ayni, ac kalmaz hic bir kadin.
Ama ortada tek bir cocuk yok.
Tam 3 cocuk.
Bu üc cocugun bakimini üstlenebilecek mi acaba?

Esiyle arasi nasildi acaba onu merak ettim?
Esi azarliyor felan demissin ama peki ya arkadasin?
Seviyor mu esini?
Eger sevgi yoksa ortada, ve onunla olmaktan mutlu degilse, ayrildigi zaman daha mutlu olacagini tahmin ediyorum, ki öyle birsey olursa insallah mutlu olur.

anlatçaksınız ve ben üç çocuğumla napçam mecbur affetçem dicek ve yazıkki hep bu acıyla yaşıcak. sizin yerinizde olmak istemezdim içinden çıkılmaz bi durum arkadaşınızla her yüzyüze geldiğinizde suçluluk hissediceksiniz.söylesenizde üzülceksiniz çok zor çok.ama sanki söylememeniz daha doğru görünüyor.allah ıslah etsin o adamı!!

aslinda burada turkiyeden sartlar daha iyi devlet adami eve 3milden fazla yaklastirmaz adam esin ve cocuklarin giderlerini odemek zorunda kalir kadina ve cocuklara devlet maas baglar bosanma avukatini devlet verir adam cocuklari baska yere kaciramaz kadinin evi yoksa devlet ev de veriyor ki bunlarin birkac evi var adamin durumu iyi yani catir catir alir biz bunu esimle hep konustuk ona soylemek icin yani ortada kalmaz en azindan bizler variz ama o pislik ona rahat vermez sanirim kizi dovuyorda soylemiyor gururundan ama buyuk oglu birgun kizkardesine vuruyordu o an salondaydim cocuk ayni sunu dedi seni babamin annemi dovdugu gibi kemerle dovucem dedi ya kadini kemerle dovuyormus demek cocuktan al haberi derler ya eger polise gitse varya adami evden aninda uzaklastirirlar bu ulkede ilk once cocuklar sonra kadinlar yaslilar ardindan hayvanlar ve en son erkeklere deger verir kanunlar espiri degil yani gercek bu esim der bazen kopek kadar degerimiz yok diye ben en iyisi adama goz dagi vereyim icime kocaman yara acildi resmen evine giderim kiz kul kole olur yedirip icirmek icin her derdime kosar kizkardes gibi nasil o melek yuze bakip bisey olmamis gibi davranirsin ezilir ufalir insan adama acikca soyliyim ne dersiniz korkar belki ya uzuldugum diger noktada aldattigi insana bak ya bukadarmi kadinsiz kaldin be adam birde sozde ingiliz kadinlarinin pis olmalarini sadakatsizliklerini anne olma vasfi tasimadigi anlatir pislik gorende adam sanar

benim yazimi alinti yapmissin ama konu bana ait degil.bilmem esiyle arasi nasil?
evet devlet bu durumdaki bayanlara ve cocuklara maddi destek veriyor.ben sadece eger benim karsilacagim bi durum olsa sadece dusundugumu yazdim.vurgulamak istedigim caresiz olmadigiydi

seni babamin annemi dovdugu gibi kemerle dovucem dedi ya kadini kemerle dovuyormus

Bu yaziyi okuduktan sonra daha rahat "anlatmalisin" diyebiliyorum.
Eger bir evlilikte dayak varsa, o evlilik evlilik degildir zaten.

O serefsiz adam kadincagiza yükmüs besbelli.
Yani olsada olur olmasada.
Hatta olmasa daha iyiymis, dedigim gibi koca bir yük kadin icin.

Dayak, aldatma, asagilama..

üstelik öyle bir evde cocuklar bile saglikli yetisemez, ki zaten buda erkek cocugunun tavirlarina bakilirsa cok acik ortada.

Bence anlat arkadasina.

Canim alinti yapmamin nedeni, ingilteredeki haklardan bahsetmistin yani devlet sahip cikar diye.
Bende bir avrupa ülkesindeyim ama yasadigim yerin ingiltereyle sistemleri cok farkli - iki avrupa ülkesi olmasina ragmen. Bu nedenle emin olmak istedim.

Soruya gelince, nurayy arkadasimiza yöneltmistim.
Sanirim biraz karistirdik affola-tatlicadiarzu-

bnde yan komşumun eşini görmüştüm başka biriyle
ama karısı hamile olduğu için söyleyememiştim
içimde kaldı :S

allah ıslah etsin böylelerini...

Arkadaşım eğer kadına bu kadar hak tanınıyorsa kesinlikle söyle derim.. Anlattıklarını okuyunca içim acıdı. Kızcağız zaten zulüm görüyormuş. TR şartlarında olsa sabretmek zorunda kadına hiç destek verilmiyor ama madem bir çok hakkı var durmasın o adamın evinde...

zavallı kadıncağız ömrünü hayatını geleceğini teslim etmiş adamın yaptığına bak lanet olsun o adama.derdini paylaşsa sizle en azından boşanmasına iş bulup çalışmasına yada devlet yardımı alması konusunda yardımcı olurdunuz.allahından bulsun o insan müsveddesi!!!

Aaah ah bazi cahil ailelerin cezasini böyle gencececik tertemiz kadinlarimiz cekiyor.

Su avrupa sevdasi nedir anlamiyorum ki!​

ben şu ihtimalide düşündüm
belki eşide biliyordur aldatıldığını
yani bilmesede anlıyodur belkii
ama eşinden korktuğu için yani bastırıldığı için tepki veremiyodur
hatta söyleyemiyodur bilee...

kendinizi o kızcağızın yerine koyun ve birkerede öyle düşünün...napardınız???

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…