Arkadaşımla aynı adamla beraber olduk akıl verır misiniz?

dün ekşide bununla ilgili bi başlık gördüm
aşktan umudu kesip yeni insanlarla tanışmaya üşenmek diye
birisi eleştirmiş milleti. kendinizi kapadığınız sürece hayatı kaçırıyorsunuz yalnız kalıyorsunuz diye
ve insanların geneli ilişkilerin yüzeyselliğinden ve insanların sahteliğinden, çok gelip geçici dürtülerle hareket ettiğinden yakınmış
bu devrin ilişkileri gerçekten çok saçma sapan
lafa gelince herkes büyük büyük atıyor ama sahici bişey yaşamaya gelince puff, kimse ortada yok
ben de 2 senedir yalnızım, toksikti en son ilişkim. beni çok yordu
gerçekten artık biriyle tanışacağım zaman bazı şeyler aklıma yatmadığında bi kahve içmelik zaman bile ayırasım gelmiyor
eskisi gibi akışına bırakayım karşımdakini tanıyayım olayı yok mesela bende de kalmadı
aslında bu mükemmeli aramak değil belki de gerçekten yaşamaya değecek birini aramak olabilir
herkes mükemmeli arıyoruz sanıyor ama değil aslında
kötü, saçma sapan ilişkilerin içinde olup sinir hastası olmaktansa bi tık uzak duruyorsun
biriyle olmamak hayatı kaçırmak da değil. ben en sonuncu ilişkimi bu yüzden bitirdim
hayatımda olması bana sıkıntı stres problem yaratıyordu. hayatımdan çıktığından beri kafam daha rahat
ben hep şuna inanırım olacak olan olur. kaç yaşında geleceğini bilemeyiz
o yüzden sevgilisiz de olsak hayatı yaşamaktan çekinmemek lazım
sırf birisi olsun diye hayatına birilerini alan insanlar mutsuz oluyor benim çevremde
Demek ki aklı başında insanlar, benzer düşünüyor. Bazıları kıza, işte kendini kapatma vs. Diyor. Bu kızın nihayetinde çevresi belli, yani kendi düzeyinde insanlar. İş yerinde meslektaşları var, katıldığı etkinlik guruplarında insanlar nezih tipler, aktif bir kız. Hayır yani boynuna pankart mı assın? Bunun neresi kapatmak? Demek ki denk gelmiyor, denk gelse elbet bir şeyler olur. Ve eminim sizinde böyledir.

Zannediyorlar ki dünya ile bağı tamamen kestiniz, siz toksik insanlarla bağı kestiniz ve bu kendinize yaptığınız en doğru, en büyük jestiniz. Kendinize saygınız var ki insan seçiyorsunuz, bir kahve içmeyecek kadar zamanınız kıymetli ve siz ve sizin gibileri takdir ediyorum. Tek başına, "Ben" olmayı başarmışsınız.

Kararmış kalpler, aslında "Siz" olamadıkları için, çamur düşüncelerini, dedikodu, yerme şeklinde sıçratmaya çalışıyor. Hayatlarına baksan, daha kendi başına bir birey olamamış, erkeğin kanatları veya pençesi altında, söz hakkı yok, sesi duyulmayan, değer verilmeyen, evliliği karın doyur, çocuk yap, seks yap sanan ufak zihniyetler.

Böyle bir kalabalıktansa, yalnız olmak daha asil bir duruştur.

kafak"fairtale, post: 78106743, member: 364083"]
Merhaba, küçük bir şehirde yaşıyorum yakın zamanda bir adam ekledi sosyal medyadan konuştuk buluştuk 2 kere, bazı şeyler yaşandı kendisi bana söz verelim ikimizde başkalarıyla olmayalım dedi o ana kapılıp bende tamam dedim, sonra seni en yakın dostumla tanıştırmak istiyorum dedim zaten sosyal medyadan profilini göstermiştim arkadaşımın, oda beni beğenmediğin için mi tanıştırmak istiyorsun istemiyorum dedi ben de hayır yakın arkadaşım illa bir araya geleceksiniz dedim, sonra oda bir arkadaşımı getireyim onunla tanıştıralım 4 lü buluşalım dedi, ben arkadaşıma bahsettim ama fotosunu göstermedim, akşam bizi aldılar arkadaşının arabasıyla, kafeye oturduk arkadaşımın tanışacağı çocuk gergindi sürekli telefonla konuşmaya çıkıyordu arkadaşımla az konuştu, sonra gece kulübüne geçtik, mekandayken de çocuk arkadaşımla çok ilgilenmedi bende bu durumda benim konuştuğumla samimi olamadım nispet yapar gibi olur diye, sonra benimki arkadaşımın kulağına biseyler söyledi, arkadaşıma sana uygun biriyle seni mutlu edecek bir arkadasimla tanıştırayım mi diye sormuş, arkadaşım da bana sordu sen bilirsin tamam de bundan olmayacak gibi dedim, sonra arkadasimla benimki kulaktan kulağa konuşup gulusmeye başladılar, biz diğer çocukla kaldık, sonra arkadaşım dediki, arkadaşı birazdan gidecekmiş, bende diğer çocuğa sen gidecekmişsin işin varsa tutmyalim git dedim, oda 1 saatim var giderim acelem yok dedi, sonra benimkine bakiyorum arkadaşımın saçlarına gömülmüş kulağına biseyler anlatıyor, mekanda müzik olduğu için duyulmuyor, sonra diğer çocukta bana havdan sudan mekandan konuşuyor zaten yaşı da küçükmüş bizden, sonra bir ara benim konuştuğum çocuk yanıma geldi seninle dans etmek istiyorum ama ortam müsait değil galiba, gözlerimi senden alamıyorum falan dedi, sonra diğer ikisine baktım suratlar düşük, bu halde nasıl eglenicez keşke daha uygun birini getireydin dedim, ne biliyim işi çıkmış dedi, sonra tekrar arkadaşımla konuşmaya başladı, bizde çocukla muhabbet ettik, sonra arkadasimla benimki beraber tuvalete gittiler, sonra dedim heralde arkadaşımdan hoşlandı akışına bırakayım bakalim ne olacak dedim, o sırada karadeniz şarkısı çıktı çocuk dedi onlarda gelsin halay cekelim, biz dans etmeye başladık, sonra benimki geldi bizi dans ederken görünce bana dediki arkadaşıma yazılacağını düşünmemiştim seni tanıdığıma memnun oldum dedi gitti, çocuğa dedim arkadaşını ara saçmalamasın, sonra arkadasim geldi anlattım durumu, çocuğa dedim ki sen arkadaşının peşinden git biz arkadaşımla kendimiz eve gideriz, oda yok ben sizi bırakıcam dedi, bizi eve bıraktı gitti çocuk, evde arkadaşım sana biseyler anlatıcam dedi, seninki beni senden önce eklemişti ama kabul etmedim sadece yazıştık o kadar dedi, mekanda bana dediki seni tanıdım sen o kızsın kabul etmedim ama bak beraber eğleniyoruz , seninle şuraya gidelim gezelim buraya gidelim parliyorsun gözlerimi alamıyorum falan, arkadaşımda demişki muhabbet cirkinlesiyor farkında misin, oda karşı tarafta da muhabbet çirkin demiş, sonra bunların böyle konuşması ayıp ben gidicem demiş arkadaşımda gitme dur yapma falan demiş, sonra çocuk beni aradı hakaret etmeye başladı hani benden başka erkek yoktu olmayacaktı arkadaşıma sulanfin vs, ben de sende arkadaşımla bunları konuşmuşsun anlattı her şeyi, ben sana önceden profilini atmıştım söyleseydin ya ben bu kızı eklemiştim konuştuk diye biye sakladın dedim, sonra dediki arkadaşım arkadaşını beğenmedi seni beğenmiş o yüzden de gitmedi seninle muhabbet etti dedi, ama benim numaramı bile istemedi hep havadan sudan konuştuk, baktım sende arkadaşımla sohbettesin bende onunla konuştum dedim, başladı hakarete sen kasarsın arkadaşsın daha masum senden daha iyi, sana güvendim değer verdim ama dersimi aldım arkadaisma sulandin diyip durdu, dedim sende arkadasimi beğenmişsin gezelim seninle demissin dedim madem öyle arkadaşına söyle bana numarasını versin dedi, diğer taraftan arkadaşıma sosyal medyadan yazıyor numaranı verirmisin, bana da diyor arkadaşına söyle rızası varsa gelip alicam, numarasını versin, o kadar ısrar ettiki
[/QUOTE]

Bunlar nasıl kafalar, mideniz bi tarafınıza mı kaçtı be kardeşim neler yaşıyosunuz yaa !

Merhaba, küçük bir şehirde yaşıyorum yakın zamanda bir adam ekledi sosyal medyadan konuştuk buluştuk 2 kere, bazı şeyler yaşandı kendisi bana söz verelim ikimizde başkalarıyla olmayalım dedi o ana kapılıp bende tamam dedim, sonra seni en yakın dostumla tanıştırmak istiyorum dedim zaten sosyal medyadan profilini göstermiştim arkadaşımın, oda beni beğenmediğin için mi tanıştırmak istiyorsun istemiyorum dedi ben de hayır yakın arkadaşım illa bir araya geleceksiniz dedim, sonra oda bir arkadaşımı getireyim onunla tanıştıralım 4 lü buluşalım dedi, ben arkadaşıma bahsettim ama fotosunu göstermedim, akşam bizi aldılar arkadaşının arabasıyla, kafeye oturduk arkadaşımın tanışacağı çocuk gergindi sürekli telefonla konuşmaya çıkıyordu arkadaşımla az konuştu, sonra gece kulübüne geçtik, mekandayken de çocuk arkadaşımla çok ilgilenmedi bende bu durumda benim konuştuğumla samimi olamadım nispet yapar gibi olur diye, sonra benimki arkadaşımın kulağına biseyler söyledi, arkadaşıma sana uygun biriyle seni mutlu edecek bir arkadasimla tanıştırayım mi diye sormuş, arkadaşım da bana sordu sen bilirsin tamam de bundan olmayacak gibi dedim, sonra arkadasimla benimki kulaktan kulağa konuşup gulusmeye başladılar, biz diğer çocukla kaldık, sonra arkadaşım dediki, arkadaşı birazdan gidecekmiş, bende diğer çocuğa sen gidecekmişsin işin varsa tutmyalim git dedim, oda 1 saatim var giderim acelem yok dedi, sonra benimkine bakiyorum arkadaşımın saçlarına gömülmüş kulağına biseyler anlatıyor, mekanda müzik olduğu için duyulmuyor, sonra diğer çocukta bana havdan sudan mekandan konuşuyor zaten yaşı da küçükmüş bizden, sonra bir ara benim konuştuğum çocuk yanıma geldi seninle dans etmek istiyorum ama ortam müsait değil galiba, gözlerimi senden alamıyorum falan dedi, sonra diğer ikisine baktım suratlar düşük, bu halde nasıl eglenicez keşke daha uygun birini getireydin dedim, ne biliyim işi çıkmış dedi, sonra tekrar arkadaşımla konuşmaya başladı, bizde çocukla muhabbet ettik, sonra arkadasimla benimki beraber tuvalete gittiler, sonra dedim heralde arkadaşımdan hoşlandı akışına bırakayım bakalim ne olacak dedim, o sırada karadeniz şarkısı çıktı çocuk dedi onlarda gelsin halay cekelim, biz dans etmeye başladık, sonra benimki geldi bizi dans ederken görünce bana dediki arkadaşıma yazılacağını düşünmemiştim seni tanıdığıma memnun oldum dedi gitti, çocuğa dedim arkadaşını ara saçmalamasın, sonra arkadasim geldi anlattım durumu, çocuğa dedim ki sen arkadaşının peşinden git biz arkadaşımla kendimiz eve gideriz, oda yok ben sizi bırakıcam dedi, bizi eve bıraktı gitti çocuk, evde arkadaşım sana biseyler anlatıcam dedi, seninki beni senden önce eklemişti ama kabul etmedim sadece yazıştık o kadar dedi, mekanda bana dediki seni tanıdım sen o kızsın kabul etmedim ama bak beraber eğleniyoruz , seninle şuraya gidelim gezelim buraya gidelim parliyorsun gözlerimi alamıyorum falan, arkadaşımda demişki muhabbet cirkinlesiyor farkında misin, oda karşı tarafta da muhabbet çirkin demiş, sonra bunların böyle konuşması ayıp ben gidicem demiş arkadaşımda gitme dur yapma falan demiş, sonra çocuk beni aradı hakaret etmeye başladı hani benden başka erkek yoktu olmayacaktı arkadaşıma sulanfin vs, ben de sende arkadaşımla bunları konuşmuşsun anlattı her şeyi, ben sana önceden profilini atmıştım söyleseydin ya ben bu kızı eklemiştim konuştuk diye biye sakladın dedim, sonra dediki arkadaşım arkadaşını beğenmedi seni beğenmiş o yüzden de gitmedi seninle muhabbet etti dedi, ama benim numaramı bile istemedi hep havadan sudan konuştuk, baktım sende arkadaşımla sohbettesin bende onunla konuştum dedim, başladı hakarete sen kasarsın arkadaşsın daha masum senden daha iyi, sana güvendim değer verdim ama dersimi aldım arkadaisma sulandin diyip durdu, dedim sende arkadasimi beğenmişsin gezelim seninle demissin dedim madem öyle arkadaşına söyle bana numarasını versin dedi, diğer taraftan arkadaşıma sosyal medyadan yazıyor numaranı verirmisin, bana da diyor arkadaşına söyle rızası varsa gelip alicam, numarasını versin, o kadar ısrar ettiki
Kavak yelleri kimin eli kimin cebinde ben anlamadım grup yapında kurtulun bari

Yargılayan herkesi anlıyorum ama böyle bir durumu kimse isteyerek yaşamaz arkadaşım olmasa yapayalnızim oda ben olmasam yalnız, işinde gücünde insanlarız karşımızdaki insanlar da öyle zaten kaldiramadigim için buraya yazdim, her şey yanlış yaşananlarda ama ilk defa böyle bisey başımıza geldi bende travma oldu
Hiç ilk defa gibi gelmiyor bana swenger ortamı gibi hepsini silin ve arkaniza bakmayın 🤢

Küçük yerde yaşıyorsunuz diye havuz bu kadar dar olmamalı yaa. Oha yani. Şakadır inşallah.

Isım koymak aklıma gelmedi böyle daha anlaşılır olmuş benden iyi anlatmışsınız, ahmetle sevgi o günün sonunda kötü ayrilmamis ahmet beni sormuş sevgiye aradimi bisey yazdim diye, sonra ahmet arayıp sormayınca sevgi de beni kaybetmemek için ariyor ağlıyor annesini geçen sene kaybetti yalnız babası da şimdi yatalak oldu bırakıp gidemiyorum 2 hafta iznim var ailem başka şehirde onlar da kal yazık sonra gelirsin dediler, ahmet onu ararda sevgi görüşürse o zaman bitiricem arkadaşlığımı malesef etrafımda yaşıtım kafa dengi arkadaş tek o çoğu yaşıtım ya evli ya boşanmış boşanmış olanlar çok daha başka kafada her şey yalnızlıktan malesef ama büyük ders oldu bana
Evli ya da boşanmışlar farklı kafada , size uyan kafa bu demek
Ne diyelim , tercih 🥴

Demek ki aklı başında insanlar, benzer düşünüyor. Bazıları kıza, işte kendini kapatma vs. Diyor. Bu kızın nihayetinde çevresi belli, yani kendi düzeyinde insanlar. İş yerinde meslektaşları var, katıldığı etkinlik guruplarında insanlar nezih tipler, aktif bir kız. Hayır yani boynuna pankart mı assın? Bunun neresi kapatmak? Demek ki denk gelmiyor, denk gelse elbet bir şeyler olur. Ve eminim sizinde böyledir.

Zannediyorlar ki dünya ile bağı tamamen kestiniz, siz toksik insanlarla bağı kestiniz ve bu kendinize yaptığınız en doğru, en büyük jestiniz. Kendinize saygınız var ki insan seçiyorsunuz, bir kahve içmeyecek kadar zamanınız kıymetli ve siz ve sizin gibileri takdir ediyorum. Tek başına, "Ben" olmayı başarmışsınız.

Kararmış kalpler, aslında "Siz" olamadıkları için, çamur düşüncelerini, dedikodu, yerme şeklinde sıçratmaya çalışıyor. Hayatlarına baksan, daha kendi başına bir birey olamamış, erkeğin kanatları veya pençesi altında, söz hakkı yok, sesi duyulmayan, değer verilmeyen, evliliği karın doyur, çocuk yap, seks yap sanan ufak zihniyetler.

Böyle bir kalabalıktansa, yalnız olmak daha asil bir duruştur.
bilemiyorum düzgün insan tanımı doğru mu bu konular için
belki de ilişkiye bakış açıları noktasında sıkıntı yaşıyoruzdur ve karşımıza çıkanları düzgün veya düzgün değil olarak etiketliyoruzdur
çünkü düzgün insan = düzgün partner anlamına gelmiyor en azından ben böyle deneyimledim
hayatta artık bazı şeyleri düşünmeden yaşama evresini geçtiğimiz için ister istemez gençliğimize kıyasla biraz daha ince eleyip sık dokuyoruz
ben de 30larımın başındayım bu arada
hissetmek de çok önemli bi konu mesela. sırf ben hissetmedim diye başlamadan biten bir sürü şey oldu hayatımda
bir yerlerde bana göre olanların, güzel ilişki yaşayabileceğim insanların olduğuna inanıyorum
her şeyden önemlisi hissedebilmeye inanıyorum kendim için en azından
zamanında sevgilimden ayrıldım, bi daha kimseyi sevemem sandım. aradan zaman geçti, sevdim, çok da güzel sevdim
ilişkim oldu sonra ayrıldım. yine başka birini sevemem sandım, aradan zaman geçti birinden hoşlandım falan
bu döngüde yani.
doğru yer doğru zaman doğru eşleşmeyi getirecektir illa ki
evet zamanım değerli ve herkesin de böyle olması gerektiğini düşünüyorum
çünkü neden değerli olduğunu insanlarla buluşa buluşa, o kahveleri içe içe anladım
durduk yere aklıma gelen bi fikir değil sonuçta bu :)
özellikle internet tanışmalarında karşınızdaki kişi için "evet ben bu kişiyle sahiden yüz yüze tanışmak istiyorum, yakından tanımak istiyorum, bi yan yana gelmek istiyorum" diyorsanız buluşun (ben artık böyle yapıyorum sadece)
bunu demiyorsanız, bi gideyim bakalım nasıl biri çıkacak diyorsanız veya boştayım en azından biri olsun niyetiyle gidiyorsanız o buluşmanın zaman kaybı çıkması yüksek ihtimal
ben zamanında bu ikinci söylediğimi de çok uyguladığım için konuşuyorum şu an bu kadar rahat

Halay;Ben ne alâka?
Halay derken herkes kol kola halay sanıyor, milli takım maçlarından barış alper yılmazın ya ben anlatamadım şarkısı çalınca herkes kendi halinde oynadı kafalar zaten iyi, sanki durduk yere çocukla el ele halay çekmişim gibi algilaniyor

Sanırım biz geri kafalıyız hiç bir açıklama yapamıyorum. Sizlerde medeniyet mi deniliyordu buna 🤔he sizin gibiler öyle diyordu doğru. Fazla medenisiniz. Tebrik ederim. Ömür boyu mutluluklar.

ben ne okuyorum ya? :halay: yaşlar 15 falan herhalde, herif 2 taraftan da red yiyince manipülasyona başlamış. arkadaşın elin herifiyle nasıl tuvalete gidebilir ya? 3ünü de engelle geç

bi noktalama işarete vs. kullansaydınız keşke
olayın saçmalığı ve yazının karışıklığı arasında kaldım

olay saçma olmakla beraber iğrenç.

Bence anormal değilsiniz. Bi adamla tanışmissiniz beraber olmuşsunuz adam sanki is ciddiye binmis gibi yapmis siz de arkadaşınızla onu tanıştırmak istemişsiniz dışarı çıkmışsınız. Buraya kadar normal. Yani herkes bi yaştan sonra tanıştığı adamla kısa sürede beraber oluyor başkalarıyla birlikte olmayalım demek sevgili olma yolundayız demek günümüzde. Yakın arkadaşım olsa ben de tanıştırmak isterdim. Kiz 3. Teker gibi takılmasın diye arkadaşını çağırması da normal.

Yani bu kişi o an sizin sevgiliniz değil ama sevgiliniz gibi bir şey. Ama sonra gözünüzün önünde flört ediyorlar. Gidip sevisiyorlar size haber vererek. Adam nasıl bir yuzsuzse gidip sizi suçluyor arkadaşın senden daha masum filan diyor.

Arkadaşınız dediğiniz kişi gözünüzün önünde sevgilinizi ayartip o benden hoşlandı bu geceyi onunla geçiriyorum diyor. Yani siz anormal değilsiniz anormal olan bu manyak kız. Adam da şerefsiz tabi. Yalnız kalmamak için affettim diyorsunuz ama bari temkinli olun kızın etrafında.

O kadar çok arkadaşım kelimesi geçiyorki konsantre olamadım..
Ya zaten yeni tanıştığınız insanla kahve içip yemek yiyeceğiniz bir yere değilde gece kulübüne gitmişsiniz. Amaç sohbet etmek değil bariz bellii.. yani kendiniz tanıştınız arkadaşınızında başını bağlamak mı geldi aklınıza.. neyse bundan bir kaç yıl sonra bu olay yaşanmamış gibi yaparsınız..
oldu tişikkirler..

Böyle bir şey benim de başıma gelmişti. 19 yaşında bir yaz kampına en yakın arkadaşımla gittik. Orda bir çocukla yakinlasmislar. Ama arkadaşım herkese belli ederim onu orda rezil ederim ağzımdan kaçırırım diye bana söylememiş sonra soyleyecekmis. Sonra arkadaşım dönmek zorunda kaldı. Çocuk bana yakinlasti ilk kez öpüştük bana birden dedi ki Ayse senden daha iyi opusuyor 🤣 dedim neee?!! Sonra arkadaşımı aradım durumu anlattım dedi ki aman takma kafana zaten gerizekali bir çocuk. Sonra ikimiz de çocukla iletişimi kestik. Bilmeden bu duruma dusmemize rağmen çok kötü hissetmiştim sanki yaprak dökümü Necla filan gibi hissetmiştim uzun süre. Sizinki bir de bilerek yapmış. Çok üzücü bir durum.

X