Areola küçültülmesi

FyL

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2012
139
69
Arkadaslarim merhaba. Bu konuda deneyimli arkadaslara sormak istedigim bir sey var. Diklestirme ve gogus buyutme ameliyati gecirdim. Diklestirme iz birakarak yapilmadi icerden diklestirme yapildi sarkikligim az oldugu icin, yani suan sadece gogsumun alt kisminda izim var. Doktorum areola kisminin bi tik buyuk oldugunu ve istersem protezlerim oturunca yani gogus ucum proteze gore asil seklini alinca kucultme yapabilicegini soylemisti. Bunu ucretsiz yapicak ve karari bana birakti. Ameliyat sirasinda dokunmak istemedigini gogus sekillenince daha saglikli olucagini soylemisti ameliyat oncesinde. Bu islemi yaptirmak istiyorum aslinda, doktordan da surecle ilgili daha bilgi almadim. Burda da nekroz gb malesef kotu deneyimler yasayan arkadaslarin yorumlarini okudum. Merak ettigim sey su.. bu nekroz denilen sey diklestirme sirasinda gogus ucu yukariya tasindigi zaman mi gerceklesiyor yoksa sadece areola kucultme isleminde de bir risk var mi? Ya da sadece areola kucultme yaptiran arkadaslar varsa baska bi riski var mi bu isin? Deger mi yaptryim mi yoksa riske girmemeli miyim..

merhaba yaptırdınız mı acaba ben de benzer bir işlem yaptırmak istiyorum. Bir de doktorunuzdan memnun kaldıysanız adını paylaşabilir misiniz?

merhaba yaptırdınız mı acaba ben de benzer bir işlem yaptırmak istiyorum. Bir de doktorunuzdan memnun kaldıysanız adını paylaşabilir misiniz?
Merhaba. Henuz yaptirmadim fakat son randevumda bilgi aldim ve yaptirmaya karar verdim. Yaklasik 1 bucuk ay sonra yapilicak. Doktorum Prof. Dr. Cenk Demirdover. Ben doktorumun anlattigi kadariyla bilgi veriyim size. Lokal anestezi ile yapilan bir islemmis ve cok uzun surmuyormus. Uc hafta boyunca su gecirmez bant gogus ucunda kaliyormus. Bant ciktiginda areola cevresi pembemsi gorunucekmis ve yaklasik 1-2 ay icerisinde normale.donucekmis. dr um agrili bir islem olmadigini biraz hassasiyet yasicagimi ve gogus ucuna dikkat etmem gerektigini soyledi islem sonrasinda. Herhangi bir riski de yokmus..

X