Göz Makyajı Arap sürmesi ( toz sürme) kullanmaya ne dersiniz?

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)
merhaba bayanlar nacizane sürme hakkında birkaç deneyim paylaşmak isterim nisan ayında umreye gittim 22 gün kaldım araştırmalarımda baya iyi oldu bukonuda:) orjinal sürmede gözlerinizde agrı varsa sabah uyandıgınızda agrı olmuyor,rami markalı olanlar güzel ve ayrıca toz olanları sürmeye alışmak bir kaç zaman alıyor bende ilk zamanlar sürerken dagıtıyordum cevreye şu anda sanırım başardım...

İnsana verilen en büyük nimetlerden birisi olan gözlerimizin korunması hakkında Efendimiz (sav) tarafından gece sürülmesi tavsiye edilen sürmenin ihtiva ettiği maddelerin araştırılarak göze faydalı olan tesirleri bilim adamlarının dikkatini çekmeye başlamıştır. Sürmenin ihtiva ettiği metallere göre birçok çeşidi vardır, fakat Efendimiz, gözü koruma açısından en faydalısının “İsmid taşı” olduğunu buyurmuşlardır. Göz için sürme olarak sürülen ismid taşının içinde bulunan maddeler; antimuan, sülfür (kükürt) ve çinkodur.

canım valla tam 3 4 sayfa önce yzmıştık şimdi benimki silinik bi kaç harfi yanlış yazmıştım ee bir yıldır kulanıyorum silinmiş yazısı sen geri dönde bi zahmet bak...( mükünse bu sayfayada yazarsan dier arkadaşlarda görsün)

Arkadaşlar kesinlikle göze hiç bir tahriş vermeyen söylendiği üzere yasaklı listesinde olmayan benim kullandığım göz doktoru yengemin tavsiye ettiği Hashmi Surmi Special

kaça alıyosunuz peki?kaydirigubbakcemile5[/
ben dün aldım daha 3 ytl'e bu işte hasami denene markanın..gerçekten çok güsel ve sanıldığı kadar da zor deil sürmsi, ben kalem bile çekemem düzgün o kadar becereksizim yani ama bunu ilk denememde sürdüm, çok güsel oldu yaaa hihoyyyt ama boş zamnlarda deneme yapmkta yarar var..buarada biraz geç oldu ama meltemgalliye çok teşekkürler gerçekten çok yardımcı oldu ,yaşasın kadın dayanışması :teytey:

kaça alıyosunuz peki?kaydirigubbakcemile5[/
ben dün aldım daha 3 ytl'e bu işte hasami denene markanın..gerçekten çok güsel ve sanıldığı kadar da zor deil sürmsi, ben kalem bile çekemem düzgün o kadar becereksizim yani ama bunu ilk denememde sürdüm, çok güsel oldu yaaa hihoyyyt ama boş zamnlarda deneme yapmkta yarar var..buarada biraz geç oldu ama meltemgalliye çok teşekkürler gerçekten çok yardımcı oldu ,yaşasın kadın dayanışması :teytey:

Canım memnun kalmana çok sevindim söylediklerini harfi harfine destekliyorum boş zamnlardaaa deneme yapmakk çok daha iyi sonuçlar almaya kendi kendine püf noktaları geliştirmeye sebep oluyor insan göz biçimini öreniyo resmen sürme ilee çünki şekil vermek senin elinde bu sürmede büyük gözünü çekik de göstere bilirsinn dahadaa ilgi çekici iridee :):):) sürmemizde tam olarak aynı fiyat 1 ytl liklerde var ama ben hepsini kullndım en iyisi 3 ytl lik biraz daha yapışkan bir ytllik daha uçucu umarım herkez bir defa olsun kullanma fırsatı bulur bu sürmeyii :teytey:

ben hiç sevmiom toz sürmeyi ya heryerime döklüo :eek:klava:
bi kere en sevdiğim kıyafetimi mahvetti :mymeka:

toz sürme aldım sonunda ama süremiyorum :KK43: bide hertarafı mahvettim döküldüğü yerden de çıkmıyor kolay kolay örtü filan çok kötü oldu..birde krem şeklinde ve kalem şeklinde olanı vardı keşke ondan birini alsaydım..ya birde gözlerim küçük olduğundan pek yakışmıyor sanki :KK43:

toz sürme aldım sonunda ama süremiyorum :KK43: bide hertarafı mahvettim döküldüğü yerden de çıkmıyor kolay kolay örtü filan çok kötü oldu..birde krem şeklinde ve kalem şeklinde olanı vardı keşke ondan birini alsaydım..ya birde gözlerim küçük olduğundan pek yakışmıyor sanki :KK43:

gözlerin küçükse sürmeyi alt ve üst kirpik dibine göz içine gelmeyecek şekilde çekip, dolgunlaştırıcı bir maskarayla kullanabilirsin

gerçekten hangisini daha çok tavsiye edersiniz kullanan arkadaşlar toz mu krem mi kalem mi? krem yada kalem şeklinde olanlar da toz sürme gibi göze yararlı mı bu arada cnm sen nereden aldın hepsinden varmış orda:):smiley-cool:

canım valla dene olacak bende ilk başlardaaaa yapamadım ama biraz hırs biraz daha diikatle inan olacakk :):) olmaz olmaz deme olmaz olur:1hug:

Bu surme siyah degilde koyu gri gibi degil mi? ben mi yanlis biliyorum yoksa?
ayrica ben denemistim uzun zaman once beceremedim bu tozlar gozumun icine dolmustu resmen ya nasil yapilirki bu
babagnem hacc dan getirmisti bir suru, hala oylece duruyor hic kullanamadim birde bu surme bozuluyormu yani uzun zaman olduda.....

X