Göz Makyajı Arap sürmesi ( toz sürme) kullanmaya ne dersiniz?

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)
bende toz surme kullanıyorum yıllardır onun verdıği görüntüyü hıc bir göz kalemı vermedı.ve kirpiklerin arasına yerlesıp hem dogal hemde uzun sürelı kalıyor gözde.kullanmayan arkadaslara tavsıye ederım...

ben suanda normal sürmelerden kullaniyorum,
zamaninda arap sürmeside kullandim,
cok hos ben cok seviyorum, cok daha güzel bir sürme o, ama tabi yapmasi biraz daha zor :1rolleyes:
simdi olsa gene kullanirim ama yok, burda satan bi yerde yok galiba :çok üzgünüm:
ama tr ye gittigimde alicam mutlaka kaydirigubbakcemile5

arkadaşlar soru sorduktan sonraki yazılarınızı şimdi okudum gerçekten gereksiz yere kalplerimizi kırıyoruz bence lütfen böyle şeyler yazmayalım burda bilgi alışverişi içinde bulunalım ve bir ikincisi yazdığımız kelimelerin anlamlarının nereye gideceğine dikkat edelim kötü niyetle söylenmemiş olan şeyler yanlış anlaşılabiliyor..fisfisfis
benim şimdiki soruma gelince.. bu sürme nasıl bir aparat ile sürülüyor ve sürdüğümüzde eğer yanlış bişey yaparsak su ile falan çıkarması kolay olabiliyormu cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler:1closedeyes:

canım ben bendekinin resmini koyacaktım ama bir türlü beceremedim:)

canim benim kullanmadigim bir eyelinerim vardi onun kutusunu boyalttim temizledim ona doldurdum o sekilde kullaniyorum. Yada sürme icin üretilmis sürmelikler var onlarida kullanabilirsin. Ama ben yurtdisinda yasadigim icin sürmelik bulamadim onun icin eyeliner kutusu kullaniyorum. Yanlis bir sey yaparsan bu toz oldugu icin cikiyor ama kirpiklerinin arasindakileri cikarman zor olur. ben yanlara tasanlari islak makyaj temizleme mendilleri ile siliyorum. Sürekli banyoda lavabo basinda sürdügüm icinde hali vs... gibi yerlere dökülünce cikarmasi kolay mi olur onu bilemiyorum .

ya benim evde en az 4-5 kutu to< sürrme var hacdan annanem getirdi ama o nasıl birşey çubugu var nasıl sürülüyor?? içinde sanki kömür var... biri bana anlatsın nolurr..
çubugu içine sokup çıkarıyon üstüne birşey yapışmıyoki gözüme süreyim.. ?? anlıyamadım ya...

bende 2 çeşit var bir tanesini hiç süremedim karishma surmi markası, diğeri küçük cam bir şişede onu sürmeliğime boşaltıp öyle kullanıyorum, metal çubuğu yardımıyla sürüyorum

Canim türkiyede you tube sanirim hala kapali yoksa sana link verirdim. Ama anlatabildigim kadari ile anlatmaya calisayim. Simdi metal cubugu sürmeye batiriyoruz metal cubugun üzerine tozlar yapisiyor. ( ben ice sürüyorum disa nasil uygulaniyor bilmiyorum.) sonra gözümüzün ic kismina yapistiriyoruz demiri (demir cubugun elinde olan kismi kulaginin tarafinda olacak ) gözümüzü kapatiyoruz metal cubuk alt ve üst göz kapagimizin arasinda kaliyor tek hareketle cekiyoruz hosumuza gidene kadar renk tutana kadar bu isleme devam ediyoruz. bazen tek hamlede oluyor bazen ikinci bir tekrar gerekebiliyor. Bu sekilde yaptigimiz zaman hem alt hem üst göz kapagimizin ic kisimlari sürmelenmis oluyor. hihoyyyt

ayrıca lilizcim yanıtın için çok teşekkürler:)
bi sorum daha olucak bu toz şeklinde ise o zaman gözün içine kaçıp rahatsız etme gibi bir sorun olmuyormu??ayrıca benim gözlerim biraz çekik iç kısma sürsem nasıl durur?ve kalem gibide akma gibi bir sorun olurmu?

Canim ilk sürdügün anda ister istemez gözünün icine biraz kaciyor .Ama bende göz yasarmasi vs.. yapmiyor daha sonra göz onu disariya atiyor. Gözlerin cekikse dahada kücülebilir bence evde sür dene . Hosuna giderse kullanirsin. Akma sorununa gelince sürme bende o kadar cok akmiyor ilk sürdügün anda biraz akabiliyor ama aksada kalem gibi bir görüntü vermiyor. Hafif grimsi bir renk oluyor ve hos duruyor. a.s Eger gözlerinin icinde istemiyorsan bence gece yatarken sür ve yat. Sabah kalktiginda sadece kirpik diplerinde sürme kaliyor ic kisimdakiler gitmis oluyor. Eger ic kisimda begenmezsen birde gece sürüp yatmayi dene. a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…