Aramam sormam bir daha...

Üzgünüm ama bu çok saçmaymış. Bu yaşlarınız gençliğiniz evliliğin ilk zamanları geri gelmeyecek. Keşke yaptığınız yatırımın yarısını gezmeye tozmaya tatile harcasanız.
Yiğidi öldür hakkını yeme şimdi allah var 1 yıllık evliyiz yaz tatili kış tatili aralarda yine kücük tatiller yaptık

Bu ay 20 bin mi harcadınız yani? Kira, elektrik, su vs giderler yok anladığım kadarıyla .
20 bin e ne alinabilir, yanlış anlamayın para sizin dilediğiniz gibi harcayın da, acaba siz de biraz müsrif olabilir misiniz yoksa size göre ihtiyaç mi harcamalariniz ? İyi gün var kötü gün var , yarın çoluk çocuk olur 1 kişinin tutumlu olması iyi aslında.
Şahsen ben müsrifim eşimin tutumlu olması hoşuma gidiyor. 10 - 15 bin aylık harçlık da fena değil bizim gibi memur insanlar için .
Bekar olsanız kira, elektrik,su, doğalgaz , kart derken o harçlık da kalmaz gibi
Bu durumda kimin haklı olduğunu , kim müsrif kim cimri en iyi siz tahlil edebilirsiniz

Neden birikim için ona para veriyorsun, kocan ekonomist mi? Borsa uygulamalarını mı kullanıyor?
Ev dışında diğerlerini kanıtlayamazsn diyor istersen tut avukat 5 sene sonra alırsın diyor

Kocan çok iğrenç bir kişi. Para kazanmaktan anlayan, yatırımdan anlayan birisi değil. Paragöz resmen. Seni eş değil, banka olarak görüyor. Kendini sağlama al bir daha sakın para gönderme buna.

Ay kusura bakma banlanırsam da banlanayım siktirsin gitsin.
O boşamadan sen boşa.

Ben çalışmıyorum, eşim kredi kartı verdi ve her ay nakit para veriyor.
İster harcarım, ister biriktiririm. Ben birikim yapmayi tercih ediyorum ülke koşulları ve dünyanın gidişatından dolayı…

He ne var konumu geriği bir davete katılmamız gerekiyor. Valla davet içinde onca masraf yapamam gitmicem, eşimde belirtti bu düşüncesini, bana göre tutumluluk budur.
Elbise ayakkabı vs masrafı yapacağıma o parayı çatır çutur yer yada atarım kenara.
Eşim tek gidip gelecek.

Sizin eşiniz sizin bütün paranıza konup at totosunda sinek yaşar gibi yaşanızı istiyor.
Bi de boşanma sebebine bak karaktersiz paranı harcarsan boşanırım.

Yahu şu terbitesiz adamlara para yedireceğine anana babana yedir. Dogdun baktılar, büyüttüler, beslediler, emek verdiler. Ana baba sevindir sevindir sevaba girersin.

Normalde her ay bi kaç parça bişey alırdm bu ay diyete başlama kararı aldığım için biraz farklılık olsn diye eşofman falan aldm ama zaten bir eşofman 5 bin tutuyor

Biz eşimle ikimiz de tutumluyuz bütçemiz ortak, alacakları ödenecekleri halledip gerisini birikime ayırıyoruz. Alacağımız şeylerde de ortak karar veriyoruz sorun yaşamıyoruz. Ama şahsen ben bir ay on bin tlyi kendime ayırmak istesem ve eşim arıza çıkarsa bütçemi ayırırım direkt. Tüm kira her şey sende, ben çalışmak zorunda değilim çalışmasam da eve sen para harcayacaktın bütün her şeyi yap benim parama da dokunmayacaksın derim. Hatasını anlarsa düzeliriz yoksa bizimki de boşanmaya gider. Kendi kazandığım paradan istediğim gibi harcama yapamayacaksam niye çalışıyorum ben aptal mıyım

Asla kabul etmezzzz 30 bin ev kredisi diğerleri kredi kartı borcu yatırım birikim yapıyor çeyrek alıyor hisse
e o zaman adam sizi finansman olarak kullaniyor. boyle biriyle evli kalip 60 bin kazanirken bim aktüelinden indirim kovalamak mantikli mi? bugün işten ayrilsaniz yarın sizden boşanir. evlilik mi bu?
ayrilin mal mülk satilsin . onlarla peşinat yapar kendi evinizi alirsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…