Aramam sormam bir daha...

Evli kalmanın amacı ne olabilir ki? Adam senin maaşınla birikim yapıyor ve vermek istemiyor yasal hakkını. İsterden dava aç 5 sene sonra alırsın diyor. Yani bu adam paran için seninle beraber, çok açık ve net bu. Onun değil senin boşanmayı istemen gerekir.

Kalmaz anlarm ama o kadar yatırıma gerek yok adamın hayali her sene ev almak
benim arkadasim boyle. 6 yilda iki ev aldilar. çıktıkları tatil sayisi sifir, pahali diye cocugu krese vermediler akraba elinde tv bagimlisj oldu, beraber ailecek asla disari yemeğe gitmezler. son taksitleri bu yil bitecek hedefleri ucuncu evi almak.
bu bir hayat mi bilmiyorum. onlara göre hayat heralde. ama yiyemedikten, gezemedikten, eglenemedikten sonra s.cayim oyle hayata

Neden birikim için ona para veriyorsun, kocan ekonomist mi? Borsa uygulamalarını mı kullanıyor?

Kocan çok iğrenç bir kişi. Para kazanmaktan anlayan, yatırımdan anlayan birisi değil. Paragöz resmen. Seni eş değil, banka olarak görüyor. Kendini sağlama al bir daha sakın para gönderme buna.
Borsaya yatırıyor

Evli kalmanın amacı ne olabilir ki? Adam senin maaşınla birikim yapıyor ve vermek istemiyor yasal hakkını. İsterden dava aç 5 sene sonra alırsın diyor. Yani bu adam paran için seninle beraber, çok açık ve net bu. Onun değil senin boşanmayı istemen gerekir.
İstiyorum yarın öncelikle rapor alıp gideceğim ailemin yanına

Borsaya yatırıyor

Ben de borsaya yatırım yapıyorum. Fon, hisse senedi, döviz, altın hepsine düzenli yatırım yaparım. Ama borsa altın almak gibi bir şey değil, farklı bir yatırım çeşidi. Neye yatırıyor borsada? Sorgulamıyor musun bunu? Belki hırs yapıyor yanlış, olmayacak yatırım yapıyor borsada, mal gibi bekliyor oturup. Neyine güveniyorsun adamın hata yapıyorsun.

Merhaba🙋 daha önceden misafir olarak girip okuyordum konuları ama; bugün kendi derdimle ilgili konu açmak için üye oldum.Derdim eşim 1 yllık evliyiz öncesi uzun sevgililik ikimizde çalışıyorz memuruz maddi durumumuz iyi ben her kadın gibi alışveriş yapmayı severim eşim tam tersi derdi yatırım birikim yapmak evlendiğimiz günden beri maaşımın büyük çoğunluğunu ona veriyorum ev aldık eşya düğün borçları falan bütün hesap kitap onda bende 10 bazen 8 9 bin kalıyor bununla tel faturası ıvır zıvır şeyleri alıyorum diğer tüm herşey ona ait ne alınacaksa onun kartından alırız mesela bu ay ön bin kendme kalanı harcadım 10 bin de ondan harcama yptm diye bir sürü arıza çıkardı iş boşanmaya kadar gitti neymiş ben tutumlu değilmişim ona verdiğim parayı ondan çıkarmaya çalışıyormuşum ve herşeye küsüyor sürekli küsüyor öf bile deneyeceksin diğer türlü iyi ne dersem yapar ama böyle de sürekli kavga ediyoruz en son hiç bir şey istemiyorum diyor bu yüzden boşanılır mı?

Iyyy böyle adamlarla ömürmü geçer.
Para hesabı yapan, eşinin parasına göz diken, çocuk gibi küsen.
Demekki işi bırakmak istesen veya işsiz kalsan kuruş hesabı yapar.
Kesin senden parada kaçırıyordur eminim.

Ay kusura bakma banlanırsam da banlanayım siktirsin gitsin.
O boşamadan sen boşa.

Ben çalışmıyorum, eşim kredi kartı verdi ve her ay nakit para veriyor.
İster harcarım, ister biriktiririm. Ben birikim yapmayi tercih ediyorum ülke koşulları ve dünyanın gidişatından dolayı…

He ne var konumu geriği bir davete katılmamız gerekiyor. Valla davet içinde onca masraf yapamam gitmicem, eşimde belirtti bu düşüncesini, bana göre tutumluluk budur.
Elbise ayakkabı vs masrafı yapacağıma o parayı çatır çutur yer yada atarım kenara.
Eşim tek gidip gelecek.

Sizin eşiniz sizin bütün paranıza konup at totosunda sinek yaşar gibi yaşanızı istiyor.
Bi de boşanma sebebine bak karaktersiz paranı harcarsan boşanırım.

Yahu şu terbitesiz adamlara para yedireceğine anana babana yedir. Dogdun baktılar, büyüttüler, beslediler, emek verdiler. Ana baba sevindir sevindir sevaba girersin.
Aynen en azından üzülmem giden paraya 😀

Ben de borsaya yatırım yapıyorum. Fon, hisse senedi, döviz, altın hepsine düzenli yatırım yaparım. Ama borsa altın almak gibi bir şey değil, farklı bir yatırım çeşidi. Neye yatırıyor borsada? Sorgulamıyor musun bunu? Belki hırs yapıyor yanlış, olmayacak yatırım yapıyor borsada, mal gibi bekliyor oturup. Neyine güveniyorsun adamın hata yapıyorsun.
Yok hepsini gösteriyor listeliyor evin yarı parasını hisselerden aldı düğünü tek başına yine borsayla yaptı ne zaman yüklü nakit lazım olsa hisse satıyor ama işte sürekli bu şekilde kazanalim birikim yapalım derdinde

benim arkadasim boyle. 6 yilda iki ev aldilar. çıktıkları tatil sayisi sifir, pahali diye cocugu krese vermediler akraba elinde tv bagimlisj oldu, beraber ailecek asla disari yemeğe gitmezler. son taksitleri bu yil bitecek hedefleri ucuncu evi almak.
bu bir hayat mi bilmiyorum. onlara göre hayat heralde. ama yiyemedikten, gezemedikten, eglenemedikten sonra s.cayim oyle hayata
Yok bzde öyle değil her türlü tatile gideriz gezeriz yeme içmeye sıkıntı etmez ben 5 kez ailemin yanına gittim 1 yılda farklı şehirlerdeyz lafını etsede sorun etmez ama mesela bu ay beş bin harcayacağm dedim ve altı harcadm o bin lira gözünde büyür kısaca aynı düşüncelerde değiliz

X