Aralıklı oruç ve ramazan

calikusuu1903

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2019
91
95
30
Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık martın 20 sinde aralıklı oruca başladım 60 kilodan 56 ya düştüm tabi egzersizle fakat akşam hiçbir şey yemiyordum su an Ramazan geliyor ve ramazanda aralıklı orucu basık uygulayacağımı bilmiyorum cünkü gece yemek yemek istemiyorum kilo alacakmışım gibi hissediyorum bana yardımcı olur musunuz?

Öğlen bir de yemek yiyordum bir daha 8 de sonra bir daha öğlen bire kadar hiç yemek yemiyordum ama şimdi sahur saatinde yemek yemek beni korkutuyor gece ne yersem kilo alacakmışım gibi geliyor

Merhaba, ben geçen ramazan 6 gun yaptim fakat sonrasinda tuza dikkat edemdim bayramda ve cok ciddi odem oldu. Bu ramazan 21 gunluge niyetlendim fakat dayanamadim 3. Gunde bozdum. Simdi 2 gun salata yiyip 2 gun yapiyorum. Benim icin simdilik bu sekilde ise yariyor. Bozdugum aksamlar salata yiyorum icine peynir veya izgara tavuk gibi karbonhidratsiz seyler ekliyorum.Sahur yapmıyorum. Aidin salih ekolünde sadece su iciliyor fakat benim cok rahatsiz edici kas spazmlarim ve agrilarim artı epey korkutan çarpintilarim olmustu. Bu sefer aksamlari 2 maden suyu iciyorum gazı gidince. Bu tarz bir sıkıntı yaşamadım bu sefer.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…