Aralık ayında çift çizgiyi görmek isteyenlerin umut dolu paylaşım alanı...

Günaydın hanımlar...Benim bi kaç arkadaşım pko'dan sonra hamile kaldı ve hatta şu anda bi tanesinin ikizleri olacak.

pko'dan sonra mı?onun sonrası yok ki...ancak pcos'a rağmen hamile kalırız biz.hayat boyu peşimizde pco. benim ölen bebeğim biraz azaltmıştı kistlerimi.onun görevi de oymuş demek ki...rabbim isteyen herkese sağlıklısını versin.

Çok kısa bir şekilde özetlenecek olursa PKO, yumurtalıklarda çeşitli nedenlerle oluşan bir hormonal ortam dengesizliği sonucu yumurtlamanın bozulması ve yumurtalıklardan aşırı miktarlarda androjen (erkeklik hormonu) salgılanması durumudur. Olayda genel olarak kan şekerinin normal sınırlar içerisinde kalmasını sağlayan insülin hormonu metabolizmasında bozukluk da söz konusu olabildiğinden dışarıdan görünen yüzü çoğu durumda yalnızca bir adet düzensizliği ve tüylenme olan PKO, olaya insülin hormonunun da katılmasıyla aslında tüm vücudu etkileyebilen bir metabolizma hastalığıdır.

Bunun tedavisinden sonra yani,hamile kaldı ilaç kulandı bi süre.

benim testlerde >1000 yazıyordu da ne kaaa büyük o yazmıyordu.devlet hast. diye herhalde. 1000'e kadar ölçmüş gerisini sallamış

özete gerek yok tatlım,ben yılların pcos hastasıyım,o yüzden dedim.pcos asla tedavi olmaz.tedaviyle baskılanır sadece.o arada hamile kaldın kaldın,kalamadın sil baştan...pcos'tan sonra diye yok,pcoa rağmen,pcos'a inat var!allah kimseye dert verip derman aratmasın.

[perşembe 570 idi bugun 6500 olmus. Allahim nolur ikiz olsuuun :) Neyse Allahım nolujr saglikli olsssuuuun. yumurtlamadan 19 gun sonraki degerlere gore yuksek gorunuyor ama bakalim hayirlisi. Seda sence karindan ultrasonla cikar mi? ben diger turlu baktirmak istemiyorum da

İkiz istiyorsan inşaallah ikizdir,Allah herkesin gönlüne göre versin....

Allah ne verirse kabulum, sizlere de en yakın zamanda verir, karnınızı doldurur inşallah.

sedase ne kadar zormuş beklemek (( ovulasyon gununden 10 gun sonra testte cıkar yazıyor diğer topıklerde ovulasyon 16sındaydı ,12 gun falan oldu yani bir umut yapim diyorum yinede..negatif cıkarsa yazarım size(( regl olmazsam kan testi yaptırırım ben de napim..

Tamam işte sedase anladın sen onu! İlaç tedavisiyle yani,sonuçta tedavi uygulanmadan çok zor.Tedaviden sonra anlamında dedim ben (pko'dan sonra derken )

Strese gireceğine boş ver yap testi,için rahatlar.

bence yap ama umutsuzluğa da kapılma.iki saat sonra yine bak teste,inşallah hamilesindir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…