Gebeliğe Hazırlık Aralık ayı test yapacaklar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Amin canim benim Allah razi olsun Rabbim isteyen herkese nasip etsin Inofolic combi de hap canim folik asit hapi ben ilk defa bu ay onu kullandim daha etkili femarayla birlikte kullandim yumurtalarim cok guzel buyudu canim en onemlisi stres stres sakin yapma ben bu ay oluruna biraktim sende ole yap cok kafaya takma pozitif dusun hersey guzel olsun :)
Keske elımızde olsa cnm ıster ıstemez kafaya takıyoruz stres te oluyor o yuzden ama ınsallah hayırlısı olur oda o zaman folık asıdın bı degısıgı dımı bende bı kac ay once yanı klomen kullandıgım zamanlarda folık asıt kullanıyordum sımdıkı doktorum da bana femarayla bırlıkte folıtek verdı onu kullanıyorum uc ay ıcecekmısım

Keske elımızde olsa cnm ıster ıstemez kafaya takıyoruz stres te oluyor o yuzden ama ınsallah hayırlısı olur oda o zaman folık asıdın bı degısıgı dımı bende bı kac ay once yanı klomen kullandıgım zamanlarda folık asıt kullanıyordum sımdıkı doktorum da bana femarayla bırlıkte folıtek verdı onu kullanıyorum uc ay ıcecekmısım
Hmm anladim canim inş tez zamanda olur dr. Daha iyi bilir tabi ben dr.uma sormadan almistim arkadasim kullan demisti gercektende bana iyi geldi

sivilcelerim çıkmıştı ama hemen söndü .
öyle belirtim olmadı ben adet olmayı bekliyordum .adetim 2 gün gecikti ve sabahları bulantıyla uyanıyordum .dikkatimi çeken o oldu sadece canım
canımmmmm hayırlısı olsun inşallah sorunsuz bi hamilelik geçirisin allah sağ salim kucağına almayı nasip etsin :dua::dua::dua::dua:

Hmm hayırlısı olsun ınsallah cnm ama femara da etkılı ıstersen ararstır.. nıye bukadar cok bekledınız cnm tedavısız
Canım çevresel sebeplerden dolayı yok bunun bebeği olmuyo da bilmem ne de dedirtmemek için kayınvalidem çok lafçı :KK43:

Hissediyorum yumurtlamadan bir kaç gün sonradan beri de göğüslerim şiş ve hassas anlamadım ben bu işi sivilceler çıkınca adet olurum ben olcam kesin
Canım bende bütün adet belirtilerimi yaşadım. Sivilceler çıkınca ben de kesin bu ay da olmadı dedim oldu çok şükür. İnşallah hamilesindir adet olmazsın :KK200:

Canım çevresel sebeplerden dolayı yok bunun bebeği olmuyo da bilmem ne de dedirtmemek için kayınvalidem çok lafçı :KK43:
Yaaa kıyamam ama aslında cevreyı bu konuta bakmamak lazım uzuldum senın adına ınsallah bu ay hamıle kalırsın da mılletın agzına laf vermesın ama en cok ta kendın ıcın ınsallah bu guzel haberı alırsın.. kayınvalıden oglunu senı dusunmuyor mu nasıl bı anne o :KK43:

benim kayanamda tersi cocuk olsun aldirin der basini yer kizima hamile kalmisdim oglum 1yasindaydi aldirmadim diye ogluyla 3 ay konusmadi simdi 3 dusunuyoruz duyarsa bir omur konusmaz 3aylik olana kadar soyletmiycem

Bunda görüyormusun
kartanesi64 merhaba canım bence silik bir çizgi var. ben de senin gibi ayın 15 ini bekliyorum,henüz hiç test yapmadım. herhangi bir belirtin var mı peki regl belirtisi dışında? benim kasığımın sağ tarafında 3 gündür seyirme var ve fazlaca mide gazı sorunum oldu. dün de regl olacakmışım gibi ağrım vardı bugün geçti. inşallah güzel haberler alırız:dua:

Bunu hamile olan arkadaşlarımızdan biri deneyip doğruluğunuu teyit eder mi çok ilginç geldi acaba gerçekten var mı böyle bişey :işsiz:
15. yüzyıl sonlarında yazılmış kadınlara dair tıbbi irfan koleksiyonu olan Kadın İncil’inde “Bir kadının hamile olup olmadığını bilmek istiyorsanız bir leğene işemesini ve sonra bu leğene mandal ya da anahtar koymasını isteyin; üç ya da dört saat boyunca bu mandalı idrarın içerisinde bırakın. İdrarı leğenden dökün ve mandalı kaldırın. Eğer leğende mandal izi varsa, kadın hamiledir.” yazar.

Biz test yapiyoz canim onun yerine. :KK49:sanmiyom ki dogru olsun

Kızlar sonunda testi bu sabah yaptırdım. Sonucum 650 çıkmış çok mutluyum. İnşallah bu saatten sonra sağlıkla geçer günlerim ve rabbim isteyen herkese nasip etsin hepiniz için dua edeceğim. İnşallah dua kapılarımız açıktır rabbim hepimize sağlıklı evlatlar verir ve anneliği bizlere yaşatır :KK200::anneadayı:

Tebrik ederim

Canim agzimin tadi degissin diye tatli biseyler yiyorum mesela ilk basta o tadi alamiyorum sonra yedikce az tatlilasiyor sonra yine gidiyo o tad hemen

O metalik tad bendede var kizlar neden acaba.insallah yavrum yerlesiyordur:dua:

Demir eksikliginden kizlar. Ben ogluma hamileyken acayip demir tadi vardi agzimda. Kan testindede demir ejsikligi cikti. Demir takviyesi yapildi bana hattta. Okadar düsüktü ki. Hamilesiniz vüyük ihtimal. Dr a gidip test yapana kadar bence demir yapan yiyecekler icecekler icin. Meyve sulari oluyor demir iceren burada, türkiyede de varmi bilmiyorum. Ben ondan iciyodum

X