Gebeliğe Hazırlık Aralık ayı test yapacaklar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar bende size bişey sormak istiyorum tecrübelerinize dayanarak tan..şimdi ovu testi pozitif çıktığında çatlama gerçekleşeceği anlama geliyor bunu biliyorum..peki çatlama gerçekleşmediğinde yumurta kiste dönüşüyor ve adet le onu atıyoruz ya o zaman da ovu testi pozitif çıkarmı..yani silikleşme başladığında kesin çatlama gerçekleşmiş oluyor mu..ay ne uzun oldu umarım anlatabilmişimdir:KK48:
Canim ovu testi kisti anlamaz sendeki lh hormonu yikselince ovu testi koyulasir ve bu yumurtanin catlamak uzere oldugunu gosterir ama yumurta catlamazsa bunu bilemez sadece lh hormonuna gore hareket eder bilmem anlatabildim mi

Canim ovu testi kisti anlamaz sendeki lh hormonu yikselince ovu testi koyulasir ve bu yumurtanin catlamak uzere oldugunu gosterir ama yumurta catlamazsa bunu bilemez sadece lh hormonuna gore hareket eder bilmem anlatabildim mi
Tşk ederim canım vende onu öğrenmek istiyorum işte çatlama gerçekleşmediğinde sürekli pozitif mi çıkar yani test

Yani benim bildigim yumurtanin catlayip catlamadigini bu tür testlerle anlayamiyoruz cunku bende hep suphe duyyordum acaba benim yumurtam catlamiyor mu diye ama dr kist yok dedi belkide adetle attim bilmiyorum ama ayni soruyu ende hep merak etmistim

merhaba canım ben izmirde yaşıyorum. devlet hastanesine gitmedim hiç bu konuyla ilgili. özele gidiyorum. Alsancakta DR.Ahmet Güler mükemmel bir dr. Beni birtek sakinleştiren terapi gibi konuşmaları olan tek dr.diyebilirim. Özel çınarlı Hastanesiyle anlaşmalı ben muaynesine gidiyorum. birde İrembe tüp bebek merkezinde İsmail Küçük var kuzenim gidiyor tüp bebek için çok memnun, birde o hastanede yine Kaan Bey varmış soyismini bilmiyorum ama oranın meşhur doktorlarındanmış bunlarda çok iyi diye duymuştum. Ama kendi doktorumdan çok memnunum :oops:

Benim 2düşüğüm var canım o yüzden iyi bir doktor olsun istiyorum.Bizde irenbe de prof.Ümit hanım a gidiyoruz ama muayene ücreti çok pahalı,onun dışında başka bir doktora da gitmek istiyorm.Kaan beyi bende duymuştum riskli gebelik uzamnı iyi bir doktor.Ümit hanımı eşimin bir arkadaşı tavsiye etti ilk zmanlar onla devam edicez ilerleyen aylar da başka bir doktora da gidicez.

Canim ben 3 ay kullandim yakasik 2 gun cok koyu oluyordu ve sonra siliklesiyordu surekli koyu olan olur mu bilemiyorum sen kac gun kaptn hep koyu mu cikiyor
17/18 de t çizgisi c den koyu değildi ama aynı koyulukta çıktı 19 gün silikleşme oldu biraz 20 de tamamen silikleşti..ama daha önce ki aylarda bende çatlama olmayıp kiste dönüşmüştü..bende onu merak ediyorum..acaba çatlama gerçekleşmişmidir diye

17/18 de t çizgisi c den koyu değildi ama aynı koyulukta çıktı 19 gün silikleşme oldu biraz 20 de tamamen silikleşti..ama daha önce ki aylarda bende çatlama olmayıp kiste dönüşmüştü..bende onu merak ediyorum..acaba çatlama gerçekleşmişmidir diye
Kiste donustugu aylarda ovu testi yapmismiydin

canım sorularından anladığım kadarıyla yumurtanın çatlayıp çatlamadığını nasıl öğrenebilirim diyosun.. onu birtek doktorlar yumurtlamadan hemen sonraki ultrasonla karın içindeki sıvıdan ve kandaki progesteron değerinden anlayabiliyorlar belli bi rakamın üzerinde çıkıyor. Onun dışında biz sadece ağrılardan akıntılardan fln tahmin edebiliyoruz o kadar... yumurtlama dönemindeki tek taraflı hafif ağrıların sebebi yumurta çatladığında oluşan sıvının karın boşluğuna fln akmasıymış

Kiste donustugu aylarda ovu testi yapmismiydin
Yok işte canım yapmadım..o yüzden merak ettim..zaten ben daha önceleri yanlış yapıyormuşum bir kaç defa yaptım 20. Gün falan bırakırdım ben koyulaşma olmuyor diye meğer sonrasında oluyormuş zTen birde koyulaşma başlayınca bırakıyordum.bu ay sürekli yaptım günde iki tane dediğim tarihlerde koyu çıktı sadece..şuan beklemedeyim bakalım pek ümidim Yok ama bat 15 aralık

1. @Oznurr26 4 Aralık
  2. @Jklyyy 4 Aralık
  3. @Snrs 5 Aralık
  4. @sonbaharetkisi 5 Aralık
  5. seheryeli77 seheryeli77 5 Aralık
  6. @ISTANBULLUGELINN 6 Aralık
  7. @Masalim17 6 Aralık
  8. @Duman77 :anneadayı::KK200::emir_bebek:
  9. @Beray75 6 Aralık
  10. dennisgo dennisgo 7 Aralık
  11. @bebeqimyoldamrc 7 Aralık
  12. @Cemre0000 7 Aralık
  13. @sacperisiii 7 Aralık
  14. @Sem0510 9 Aralık
  15. L Laydidiana :anneadayı::KK200::emir_bebek:
  16. @mirandaaaa 9 Aralık
  17. duruasya duruasya 9 Aralık
Kızlar bu ay kimse gebelik testi yapmıyormu banamı öyle geliyor birçok isimden ses yok yada ben görmüyorum
Ben gebelik testi yapmayacağım bu ay. Yarın kan testi günüm. Öğleden sonra sonuç belli olacak.. bakalım merakla bekliyorum.

Şu an Yok görünüyor ama belli olmuyor canım hemen ümitsizliğe kapılma ama ümitlenme de daha çok var 5 gün az değil. Bende erken gebelik testi yaptım çıkmadı ertesi gün ucuz testlerden yaptım hayalet çizgim çıktı.
:KK43: çok üzüldüm o test çok güvenilir diye biliyorum moralim bozuldu sanırım bu ayda olmıcak

Benim 2düşüğüm var canım o yüzden iyi bir doktor olsun istiyorum.Bizde irenbe de prof.Ümit hanım a gidiyoruz ama muayene ücreti çok pahalı,onun dışında başka bir doktora da gitmek istiyorm.Kaan beyi bende duymuştum riskli gebelik uzamnı iyi bir doktor.Ümit hanımı eşimin bir arkadaşı tavsiye etti ilk zmanlar onla devam edicez ilerleyen aylar da başka bir doktora da gidicez.
Hımm anladım canım. Benim doktorumda muayne ücreti 200-250 TL arası alıyor. Özellerin hep pahalı malesef:olamaz:

X