Aralık 2020 / 40+ yaş üstü tüp bebek deneyimleri

Ben 2 tüp u devlette yaptım suleymaniye kadın doğum Bende derin travmalar a neden oldu ki suan imkanım olsa da ki z orlarsam olur istemiyorum kesinlikle.

Bence varsayımlara göre konuşmamak gerek. Tüp bebek tamamen kişiye özel bir tedavi. Herkesin hikayesi fiziksel özellikleri durumu farklı. Ona böyle olmuş şuna şöyle olmuş demektense gerçekten doktora sorup onun önerisine göre ilerlemek gerek. Çünkü doktor kişiye göre karar veriyor 3 mü 5 mi olacak.3. Gün embriyosu olupda sağlıklı bebek doğuran çok fazla örnek var. En güzeli her şeyi gerçekten sorup mantığını doktorumuzdan öğrenmek.
Katılıyorum size, doğru istatistiki bilgiler bile yanıltıcı bu konuda ve hiçbir şeyin kesinliği yokken üçüncü gün kötü beşinci gün iyi gibi sözlerin geçerliliği yok. Zaten geçerli olsaydı sürekli 5aa kalite embriyo transferi yaptırmış biri olarak bugün hala tedaviyle uğraşıyor olmazdım.

Bazı doktorlarda 40 yaş üstü embriyoların çoğu bozuk olur diye muhakkak yapılması gerektiğini söylüyorlar benimde bu konuda kafam çok karışık 2 kere boş gebelik geçirdim tekrar tedaviye başlıcam ama ngs yaptırsammı diyorum. Pgt sadece belli kromozamlara bakıyormuş. Ngs tüm kromozamlara belki arkadasınıza ngs yapılmamıştır. Kısmet bu işler demek ki.
Canım bu konuda araştırdım hep para tuzağı ve ailede genlerle ilgili sıkıntı yoksa gereksiz bir tedavi diyende var.Kısmet gerçekten halamın kızı tüp bebek yaptırdı bebek down sendromlu çektiği sıkıntıları anlatsam çocuk yapmaktan korkarız

Canım bu konuda araştırdım hep para tuzağı ve ailede genlerle ilgili sıkıntı yoksa gereksiz bir tedavi diyende var.Kısmet gerçekten halamın kızı tüp bebek yaptırdı bebek down sendromlu çektiği sıkıntıları anlatsam çocuk yapmaktan korkarız
Merhaba. Dün bu konuyu bir dr la görüştüm. Daha doğrusu ben talep ettim bana tavsiye etmediğini söyledi. Yani para almak istese yapardı diye düşünüyorum.

Ben 2 tüp u devlette yaptım suleymaniye kadın doğum Bende derin travmalar a neden oldu ki suan imkanım olsa da ki z orlarsam olur istemiyorum kesinlikle.
Benim ilk denemem ve bendede çok travmalar yarattı. Henüz transfer bile olmadım dusununun! Bu kadar zor olacağını tahmin etmezdim. Defalarca deneyenlerin psikolojisini düşünemiyorum bile!

Merhaba 🤗
Sabah aradılar 6 yumurtadan 5 tanesi döllenmiş. Sanırım iyi bişey degilmi:)
Şimdi bu döllenen 5 yumurta 5.gune gitmeyebilir sanırım?
Harika bir🎈🎈 haber tebrik ederim🤗 tabi ki çok çok iyi bir şey. Size ne zaman gelin dediler? Çünkü bizi direk 3. Gün Embrio transferi için gelmemizi söylereyek çağırmışlardı. Sizin embrio sayınız fazla olduğu için 5. Gün yapabilirler. Ya da üç transfer yapıp ikisini dondurabilirler. Bu tamamen doktor ve embriyoloğun kararı olacak. Çünkü 3. Gün sanırım embriyolara bakacaklar 8 e bölünme olmuş mu? Ona göre karar verecekler. Ama şansınız yüksek 🤗

Harika bir🎈🎈 haber tebrik ederim🤗 tabi ki çok çok iyi bir şey. Size ne zaman gelin dediler? Çünkü bizi direk 3. Gün Embrio transferi için gelmemizi söylereyek çağırmışlardı. Sizin embrio sayınız fazla olduğu için 5. Gün yapabilirler. Ya da üç transfer yapıp ikisini dondurabilirler. Bu tamamen doktor ve embriyoloğun kararı olacak. Çünkü 3. Gün sanırım embriyolara bakacaklar 8 e bölünme olmuş mu? Ona göre karar verecekler. Ama şansınız yüksek 🤗
Doktorum dün,pazartesi günü 2 embriyo transferi yaparız demisti. Bakalım kaç tanesi 5. Güne gidecek,😊

Harika 😀 ne zaman olacak transferiniz , güzel haberler sonuçlar olsun 🙏
İnşallah hepimizin emeğinin karşılığı versin Rabbim🙏bu ayın sonunda regl olucam öyle basliycak tabi bir aksilik olmazsa 🤗ben Yeditepe üniversite hastanesinde prof.doktor Erkut attar a gidiyorum oraya giden pek yok sanırım.Ne derlerse onu uyguluyoruz bakalım umarım hepimiz için güzel şeyler olur🤗🥰

Aaa tamam o zaman size söylenmiş harika 🤗 işin en güzel kısmı bu. Pıt pıt yerleştiriyorlar sıfır acı 🤗
Transferden sonra hastanede ne kadar yatıyorsun yani hemen kaldırıp yolluyorlarlar mi bide bu wc ye sıkışmak beni korkutuyor.hemen kalkıp yapabiliyor musun?

Transferden sonra hastanede ne kadar yatıyorsun yani hemen kaldırıp yolluyorlarlar mi bide bu wc ye sıkışmak beni korkutuyor.hemen kalkıp yapabiliyor musun?
Tranaferden sonra yaklaşık 1 saat dinlendiriyorlar. Sonra hemen kalkıp gidebiliyorsunuz. Wc ye sıkışmak kısmını ben çok abartmıştım 😂 o kadar çok su içmişim ki iki büklüm oldum hemşirer beni transferden önce tuavalete gönderip biraz yapmamı söylediler. Yani korkacak bir şey yok hafif sıkışmanız yeterli. Bir saat dinlendikten sonra yapabiliyorsunuz.

Sanırım 40 yaş üstü gebelikte bu gerekli. Bir de kan testinden de çıkıyo diye duymuştum daha pahalı ama amiyo sentez gibi riskli değil diye biliyorum. Daha o kısımlara gelemediğimiz için doktor ile hiç konuşmadım

X