Aralık 2020 / 40+ yaş üstü tüp bebek deneyimleri

Merhaba, benim de bu ikinci denemem. İlk denemede tek yumurta olmuştu o da kalitesiz olduğu için döllenmedi. Çok üzülmüştüm. Maalesef 40 yaş üstü en büyük sorunlardan biri bu kaliteli yumurta olmaması. Yine de o kadar çok güzel örnekler var ki umudu ve motivasyonu kaybebetmemek gerekiyor. Ben takviye kullanıyorum yaklaşıl 3 aydır. Prowomen, Q10, balık yağı, propolis, .Bir de smoothie lere ya da yoğurda acai, buğday çim tozu kullanıyorum. Çarşamba güzel haberler alırsınız umarım tüp bebeğin her kontrolü çok heyecanlı.

Merhaba ben de 21 aralık da 3 embrio transferi oldum . Beni de 2 ocak ta kanntestine çağırdılar. Günler geçmek bilmiyor. İnşallah güzel haberler alırız
Merhaba öncelikle hayırlı olsun inşallah . Desenize 2 Ocak bizim miladımız olacak. Hangi merkezde tedaviniz oldu?

Tekrar merhaba
Beni iğnelere başladıktan ilk hafta gün aşırı çağırdılar. Bir haftanın sonunda hergün muayene oldum ve kan tahlili yaptılar.

Merhaba, çok sevindim adınıza, yakında güzel haberler vereceğiniz den eminim
Ben dün başka doktora gittim ve 7 yumurtam olduğunu öğrendim ayrıca ilk doktor cetroide iğnesinin tarihinide yanlış söylemiş. Neyse ki şuanda içim rahatladı motivasyonum yerine geldi, Perşembe kontrole gideceğim, E2 bakilcak. Umarım yumurtalar kaliteli çıkar.

Merhaba,
Ben tedaviye başlamadan önceki ay plenty fert ve biesteron kullandım. Bol kuru incir, balık, avakado ve meyva yemeye çalıştım. Sigarayi bıraktım, bazen bunaldigimda (haftada 1 yada 2 dal ) içtim ama:)
Şuanda iğnelerle birlikte Vinalac başladık.
Ayrıca günde 2-3 litre su ve 1 saat yürüyüş. Beslenme ve spor çok daha etkiliymis.

Gerçekten mi bu nasıl bir hata çok üzüldüm. Doktor değiştirmeniz iyi olmuş. 7 yumurta çok iyi güzel güzel kaliteli yumurtalar olsun güzel haberlerinizi alalım

Merhaba bu yolda Allah hepinizin yardımcı olsun. 42 yasındayım ilk denemem gecen ay 2 yumurta toplandı birtanesi 4. Gün emrio su donduruldu. İkinci toplama için igneler in 5. Günü yarın muayene ve E2 tahlilim var yine 3 yumurta görünüyordu bakalım busefer döllenen kactane olacak. Brüksel tüp bebek merkezi nde tedavi görüyorum. Heyecan hiç yok gayet rahatım ve bu beni çok sasırtıyorr. Belki bütün heyecanımı transfer de yasayacagım bilemiyorum. Benim iğneler Cok agrı kırap yapıyor yürüyüş yapmak istiyorum ama ev işlerini yapıp direk halsizlik ve agrılardan yatakta buluyorum kendimi. Asırı halsizlik oluyor bende hatta covit testi bile yaptırdım neden böyle oluyor diye çok şükür negatif. Sizinde böyle agrıların ız halsizlikleriniz oluyormu.

Evet kesinlikle ben de günde 8-10 km yürüdüm haftanın 5 günü . Biestron da kullandım. Sigara içmiyorum zaten. Alkolde sosyal içiciyim bu dönemde neredeyse içmedim. Avokadoyu eksik etmiyorum.Bunlar gerçekten etkili bir de motivasyon çok önemli. Instagramda embriyolog idil bozkurtu takip ediyorum. Çok güzel motive ediyor.Bir de evrim balıkçı var onun olumlamalarını sürekli yapıyorum. Tavsiye ederim . Sevgiler

Teşekkürler tavsiyelerin için, İdil Bozkurt u takibe aldım sadece olumlama konusunda çok kötüyüm, bir türlü konsantre olamıyorum

Merhaba , rahat olmanız belki daha iyidir inşallah yumurtalarınız kaliteli güzel çıkar ben de de halsizlik var daha çabuk yoruluyorum ama psikolojik mi acaba diye düşünmeden de edemiyorum.Sonra bakıyorum gerçekten hasta gibi hissediyorum. Hafif bel ağrım var.İğneler yani yumurta toplamasından sonra verilen iğneler beni çok yordu geceleri bir sağa bir sola çok ağrı yapıyor. Ama olsun hepsi güzel sonuçlar için

Teşekkürler tavsiyelerin için, İdil Bozkurt u takibe aldım sadece olumlama konusunda çok kötüyüm, bir türlü konsantre olamıyorum
Aslında konsantre olmanıza gerek yok yapmanız gereken bir defter ve kalem almak. Ve olumlamalarınızı yazmak sanki olmuş gibi. Evrim balıkçının sayfasında story lere sabitlemiş orada gebelik ile ilgili olumlamasını bulabilir ona göre bir şey yazabilirsiniz

İnşallah bu yolda olan tüm arkadaşlarımızın ve bizimde rabbim yüzümüzü güldürsün. Sizin adınızada çok sevindim. Ben eminim biz kısmetse anne olucaz. Bugün adet olacak gibi sancım var ama genede kendimi sürekli multive ediyorum. Minnaklar tutundu annesi onlar seni üzmeyecek diyorum.

Pardon ben meditasyon ile karıştırdım:) olumlama farklı bişey. Teşekkürler kesinlikle inceleyecegim

Biliyorum zor beklemek ama kafanızı dagitcak farklı şeyler bulun derim. Ben örgü yada kanevice işlemeyi düşünüyorum mesela:) Tabi işimden firsat kalirsa.
Ayrıca Adet sancısı zaten gebelik belirtilerinden biri, bunu hiç kafanıza takmayın.

Kafamı takmıyım diye en sevdiğim şeyleri yapıyorum temizlik, ütü, hamur işleri kendimi böyle rahatlatıyorum, birde Puzzle bayılıyorum işim bitince yapıyorum .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…