Aralık 2020 / 40+ yaş üstü tüp bebek deneyimleri

Bugün bir yorumda bie öneri gördüm, önce buzla göbeğinize masaj yapın sonra çok yavaş enjekte edin yazıyordu. Yavaş enjekte ederseniz açılıyor diyorlar. Bu akşam böyle deneyeceğim.
Birde progestan iğnesi göbekte hiç morarma yada ağrı yapmadı bende. Gerçi sadece 1 kere yaptım:)
Göbekten progestan ağrı ve morarma yapmıyor. Kalçadan olsaydı topaklanma ve ağrı yapıyor ama göbekten olanda ben hiç bir yanetki görmedim.

Göbekten progestan ağrı ve morarma yapmıyor. Kalçadan olsaydı topaklanma ve ağrı yapıyor ama göbekten olanda ben hiç bir yanetki görmedim.
Her doktorun bir ilaç seçimi var sanırım sonuçta içerikler aynı. Ben kalçadan vuruluyorum ve gerçekten artık yer kalmadı sürekli beze yapıyor çok ağrıtıyor. Masaj yapıyorum eşimde sürekli masaj yapıyor ama biraz hafifliyor. Bir şekilde dayanacağım ve geçecek inşallah 🤗🙏 Yeter ki güzel sonuçlar gelsin.

Bu arada kahve çay tüketiminizi nasıl yapıyorsunuz? Bilimsel araştırmalara göre kafein düşüklere neden oluyor diye ben gebelik testine kadar bıraktım özellikle filtre kahve , amerikano çok severim ama içmedim hala içmiyorum. Şimdilerde günde 1 bardak çay içiyorum sadece. Ama kahve de canım çekmiyor değil. Gerçi aşırı kahve ya da çay tüketimi zararlı bir kaç fincandan bir şey olmaz ama yine de insan ne olurne olmaz diyor.

Her doktorun bir ilaç seçimi var sanırım sonuçta içerikler aynı. Ben kalçadan vuruluyorum ve gerçekten artık yer kalmadı sürekli beze yapıyor çok ağrıtıyor. Masaj yapıyorum eşimde sürekli masaj yapıyor ama biraz hafifliyor. Bir şekilde dayanacağım ve geçecek inşallah 🤗🙏 Yeter ki güzel sonuçlar gelsin.
Doktorunuza sorsanız, belki sizde göbekten yapabilirsiniz!

Biraz önce doktoruma sordum, coraspin ve oksapar faklı ilaçlar, ignelere devam dedi🙆 kaçış yok:)
Acaba oksapar'i ne için veriyorlar?
Bende merak ediyorum ama valla göbeğim baya morardı tedavileri iğneler ö
Bugün bir yorumda bie öneri gördüm, önce buzla göbeğinize masaj yapın sonra çok yavaş enjekte edin yazıyordu. Yavaş enjekte ederseniz açılıyor diyorlar. Bu akşam böyle deneyeceğim.
Birde progestan iğnesi göbekte hiç morarma yada ağrı yapmadı bende. Gerçi sadece 1 kere yaptım:)
Oksapar yaptı morarma ben progestan fitil kullandığımdan onun nasıl olduğunu bilmiyorum

Bu arada kahve çay tüketiminizi nasıl yapıyorsunuz? Bilimsel araştırmalara göre kafein düşüklere neden oluyor diye ben gebelik testine kadar bıraktım özellikle filtre kahve , amerikano çok severim ama içmedim hala içmiyorum. Şimdilerde günde 1 bardak çay içiyorum sadece. Ama kahve de canım çekmiyor değil. Gerçi aşırı kahve ya da çay tüketimi zararlı bir kaç fincandan bir şey olmaz ama yine de insan ne olurne olmaz diyor.
İnan bende çok seviyorum birde sigarada kullanıyorum kahveyi günde 1 kere sigarada 5 adet gibi bazen 6 olabiliyor😔

Bende progestan fitil günde 3 kere estrofem günde 3 kere folikus günde1 kere oksapar iğne günde 1 kullanıyorum fakat bugün kromozom test sonuçlarım çıktı ve gen hastalığım olmadığı ortaya çıktı ben bu zamana kadar kan pıhtılaşmam var diye 11 bebek kaybettim ve her bebekde 2 aya kadar iğne yaptım boşunamıydı
Çok geçmiş olsun canım,bende genetik olarak kanda pıhtılaşma yok,ama bende lupus hastalığı olduğu için mecbur kansulandırıcı kullanıyorum.Cuma yumurta toplama işlemi yapılacak diye kansulandırıcıyı kestiler.Sen yine her ihtimale karşı ne için kullanman gerektiğini sor belki sadece kanda pıhtılaşma var diye kullanmıyorlardır.

Evet bana kalçadan yapılandan verdiler neye göre veriyorlar acaba bu iğneleri göbek ya da kalçadan diye 🤷‍♀️ . ?
Bana da tedaviye başlarken kalçandan Merional vermişlerdi.Fakat bazı arkadaşlar aynı ilacı göbekten yaptırıyorlarmış.Tüp bebek kişiye özel bir tedavi olduğu için herkeste farklı tedavi uygulanıyor.Ben her doktora gittiğimde ses kaydı alıyorum.Özellikle ilaçları kullanırken yanlış birşey yapmayayım aman tedavim uzamasın, aman zehirlenmeyeyim vs...

Benim göbekte hiç morarma ya da kanama olmadı.Acaba morarma olan arkadaşlar göbeğin yanlış bir bölgesini ve göbeği sıkarak mı yapıyorlar.Belki de ciltleri çok hassastır.Göbeğini sıkıp o şekilde iğne yapan biri morarmadan bahsetmişti.

İnan bende çok seviyorum birde sigarada kullanıyorum kahveyi günde 1 kere sigarada 5 adet gibi bazen 6 olabiliyor😔
Ahh canım kahve sigaradan daha masum,keşke ikisini de şu dönemde hiç içmesen daha iyi olur.😔.Bende uzun yıllar sigara kullandım seni çok iyi anlıyorum,ama 5 tane çok geldi güzelim....

Ahh içmeseniz çok iyi olur aslında tabi eminim bunu siz de biliyorsunuz ama ben hiç içmediğim ve kullanmadığım için nasıl bir bağımlılık olduğunu ya da stres olduğunu bilemiyorum. Elbetteki kolay değildir ama inanın hayatta hiç bir şey bırakılmayacak şeyler değil hepsi bizim zihnimizin içinde.Yeter ki isteyelim.

Bende yumurta toplama öncesi kahve,sigara ve alkolu bıraktım. Bazen denk gelirsem haftada 3-4 bardak çay icebiliyorum. Kafeinin düşük yaptığı bilimsel olarak yayinlarda mevcut.
Bu kadar acılara,ignelere karşı bence belli bir dönem bunları icmesek bişey olmaz🤷

Bence için kendinizi strese sokmayın, benim doktorum iki fincan kahveden hiçbir şey olmaz rutinini çok bozup stres ve sindirim problemi yaratma demişti. Ben hep içtim düşüğe sebep olan daha çok rahim ve kromozom bozukluğu oluyor emin olun. İçin bi americano 😊

Evet bana kalçadan yapılandan verdiler neye göre veriyorlar acaba bu iğneleri göbek ya da kalçadan diye 🤷‍♀️ . ?
En iyisi kalçadan dağılımıymış ama ben çok ısrar ettim fitil kullanmak için o zaman bana göbekten yapılanı yazdı doktor. İlaç ve fitilin dağılımından emin olamıyorlarmış o yüzden ağrılı olsa da kalçadan en çok tercih ettikleriymiş.

Ahh canım kahve sigaradan daha masum,keşke ikisini de şu dönemde hiç içmesen daha iyi olur.😔.Bende uzun yıllar sigara kullandım seni çok iyi anlıyorum,ama 5 tane çok geldi güzelim...
En iyisi kalçadan dağılımıymış ama ben çok ısrar ettim fitil kullanmak için o zaman bana göbekten yapılanı yazdı doktor. İlaç ve fitilin dağılımından emin olamıyorlarmış o yüzden ağrılı olsa da kalçadan en çok tercih ettikleriymiş.
Çok teşekkürler bunu bilmiyordum 🤗 yani eninde sonun bir şekilde bu ağrıları çekeceğiz yavrularımıza kavuşmak için sonrasında herşeye değecek 🙏🤗

Bende yumurta toplama öncesi kahve,sigara ve alkolu bıraktım. Bazen denk gelirsem haftada 3-4 bardak çay icebiliyorum. Kafeinin düşük yaptığı bilimsel olarak yayinlarda mevcut.
Bu kadar acılara,ignelere karşı bence belli bir dönem bunları icmesek bişey olmaz🤷
Aynen katılıyorum. Bir süre içmesekte oluyor. Ben de sabah kalkınca yatakta kahve keyfini çok severim 🙈 Uyanınca bir boşluk hissediyorum 😂 Kafeinsiz kahveyi bir soracağım doktoruma. Alkolde sosyal içiciydim ama severek içerdim ben de iki aydır içmiyorum. Bu yıl ilk defa yeni yıla ayık girdik 😂 Sigara zaten içmiyorum. Bir süre böyle artık 🤗

Çok geçmiş olsun canım,bende genetik olarak kanda pıhtılaşma yok,ama bende lupus hastalığı olduğu için mecbur kansulandırıcı kullanıyorum.Cuma yumurta toplama işlemi yapılacak diye kansulandırıcıyı kestiler.Sen yine her ihtimale karşı ne için kullanman gerektiğini sor belki sadece kanda pıhtılaşma var diye kullanmıyorlardır.
Pazartesiyi bekliyorum hem kan sonucu açıklanacak hemde doktor ile ayrıntılı görüşecem peki canım sende lotus hastalığı gen testlerinde mi çıktı

Ahh içmeseniz çok iyi olur aslında tabi eminim bunu siz de biliyorsunuz ama ben hiç içmediğim ve kullanmadığım için nasıl bir bağımlılık olduğunu ya da stres olduğunu bilemiyorum. Elbetteki kolay değildir ama inanın hayatta hiç bir şey bırakılmayacak şeyler değil hepsi bizim zihnimizin içinde.Yeter ki isteyelim.
Evet çok doğru söylüyorsun canım ama çok zorladım olmuyor tabiki bahane değil ama tekrar bebeğimi kaybedecek olma korkusu beni daha çok itiyor önceki bebeklerde inan bıraktım ağzıma bile sürmedim ama sonuç yine aynıydı😔

X