Aralık 2008- doğumdan sonra saçlarınız dökülüyormu????

malesef aynı sorun bende de varhamilelikte cildimde saçımda süüperdi ama şimdi saç topluyorum heryerden, ama kendi kuaförüm şampuanımın icine cam telebentin yağı karıştırmamı söyledi,bakalım yeni başladım nasıl olacak merak ediyorum

kıslar ya bu saç dökülmesinin çaresini bulan olmadı mı hala?? Benim dökülmeler acayip arttı heryerden saçım çıkıyo-tatlicadiarzu-. ınan yemekteyize katılsam tüm yemeklerden çıkacak delikafadulden Yardımmmmmmm

benimde normalde saçlarım dökülüyodu hamileyken hiç dökülmedi çok sevindim ama bu aralar o kadar çook dökülüyoki bıktım artık etraftan saç toplamaktan sabah bi kalkıyorum yastığım saç içinde eşim bile farkına vardı dr git diyo yakında kel kalacan ben kestirmeyi düşünüyorum belki dökülmesi biraz azalır genelde kestirdiğimde saçlarım daha az dökülüyo bakalım çare olacakmı bu sefer:1no2:

aklıma ne geldiyse ve ne duyduysam yaptım hiç bir faydasını görmedim.
tutam tutam dökülüyor yanlardan açılmaya başladı çok moralim bozuluyor

aynen tutam tutam akıyo yanlardan açılma var kaç kere banyodan ağlayarak çıktım ama bu hafta sanki biraz azaldı dökülmesi yılan yağı sürmüştüm belki ondandır

benim de çok dökülüyor kızımın parmaklarının arasında sürekli saç kıllarım ıyyy sinir oluyorum ağzına götürcek diye ödüm kopuyo ya da ödüm patlıyo..neden böyle oldu dersiniz..

aayy ayyy
kıl toplamaktan helak oldummm
oğlan kel oldu zaten
hadi onun ki çıkarda ben napacam bilmem:çok üzgünüm:

kızlar ya cidden bir çaresi yok mu bunun ya..
hepimizde varsa bu sorun,elbet bi çözümü de olmalı..
yoksa bütün hamilelik geçirenlerin kel olması lazım :bbo:

off evim kıl eve dönüşüyor 2 günde ya..
halıyı fırçaladım gecen,çıkan kıla inanamazsınız..
en iğrendiğim şeydir bi de benim..
off feci ya...

kızlar biraz araştırdım da 4. aydan sonra hemen herkesde oluyormuş bu durum.
biri şöyle bişey yazmış.
uygulamak isteyen ya da vakti olan olursa :)
benim bunu yapmam imkansız...

Gecen hafta ender sarac in bir tarifini buldum 1 key yaptim % 60 azaldi hemen yaziyim dene arkadasim biraz olsun moral oluyo. E vitamini ampulu ( igne yani) B vitamini ampulu 2 ser tane bi kaseye kiriyosun icine 1 tatli kasigi hint yagi 1 tatli kasigi badem yagi 1 tatli kasigi susam yagi karistiriyosun pamukla degil parmak uclarinla masaj yaparak sür. 2 saat kadar beklet sonra yika. Ilk yikamada bir degisiklik farketmiyosun zaten kopmus olan saclar dusta yine dökülüyo ama ertesi gün dus aldiginda farki farkediceksin.

off

DOĞUM SONRASI SAÇ DÖKÜLMESı NORMALDıR
Bir çok kadın doğumdan sonra saçarının aşırı bir şekilde dökülmesinden yakınır.Oysa ki bu normal bir süreçtir.
Gebelik boyunca artan östrojen hormonunun etkisinden dolayı hamilelerin saçları dökülmez ve tam tersine gürleşip sıklaşır.Doğumdan sonra ise süreç kaldığı yerden devam eder ve gebelikte dökülmeyen saçlar hızlı bir şekilde dökülmeye başlar.
Bu dökülme,genelde doğumdan 2-3 ay sonra başlayıp,3-5 ay kadar devam eder.
Hatta bazen bu dökülmenin sona ermesi ve normale dönmesi için doğumdan sonra 6-12 ay geçmesi gerekebilir.
Ama korkmayın;çünkü bu saç dökülmesi kalıcı saç kaybına ve kelliğe yol açmaz.
Bu süreci sona erdirmek için herhangi bir tedaviye de gerek yoktur.Çünkü bu saçların dökülmesi kaçınılmazdır.
Ama yine de saç kaybını azaltmak için şu önerilere dikkat etmelisiniz:
-Sıkı tokalar takmayın.
-Saçınızı yumuşak hareketlerle ve yumuşak fırçalarla tarayın.
-Sert taraklardan ve sert hareketle taramaktan kaçının.
-Fön makineleriyle yüksek ısıda saçınızı kurutmayın.
-Bol miktarda vitaminden zengin meyve ve sebze tüketin.
-Biotin ve silika içeren şampuanlar kullanın.
-Doktorunuza danışarak vitamin kullanın.

kıslar bugün kuaföre gittim. kuaförümün de 1 yaşında kızı var. Saçlarımın dökülmesinden bahsettim. Bebek anneyi tanımaya başlayınca annenin saçları dökülürmüş. Eskiler böyle der dedi. Orda bi bayan daha vardı o da aynını sööledi. Biraz sürer ama geçecek içini ferah tut dedi.

Arkadaşlar benimde kızım 4.ayın içinde ve bendede yaklaşık 1 aydır aşırı saç dökülmesi başladı . ılk doğumumdan sonrada olmuştu . Eskilerin deyimi ile bebek anneyi tanımaya başlıyormuş ama sizlerin de dediği gibi tamamen hormonlarla ilgili . Kolay değil doğum , emzirme ve ev işleri derken vücudumuz epeyce yıprandı ve yorulduk.Dökülen saçların yerine yenisi geliyor tabii ama bu arada bakım yaparak saçlarımıza yardımcı olabiliriz diye düşünüyorum. Saç bakımı için tarif veren arkadaşlara tşk hemen ilk fırsatta yapmaya başlıyacağım

aynı srn bendede var arkadaşlar gerçekten çocuğun bezinden bile saçım çıkıyor dr sordum klasik gebelik snrası problemlerden biri dedi ve vitamin alabilirisn ama yinede dökülecektir dedi

araştırmacı hatunumuz gene konuyu bulmuş yazmış valla helal olsun sana bhk..Şeniz

bu arada benim de saçlarım dökülüyor perim

bir süre sonra geçecektir kel kalmayız kız kormaŞeniz

aklıma ne geldiyse ve ne duyduysam yaptım hiç bir faydasını görmedim.
tutam tutam dökülüyor yanlardan açılmaya başladı çok moralim bozuluyor

sana önerdiğim formülü sabıla devam etmelisin...
yada demir eksikliği olabilir bi baktır istersen canım???

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…