Araba Meselesi

Yaptığı kazaya göre değişir bir durum.
Bizim şuanki aracımız ufak bir kaza geçirmiş trameri 2000 gibi bişey.
Sahibi pimpirikli olduğu için kaputu değiştirmiş.
Daha önceki aracımız da kaput değişen di ama bedelsiz bir kazandı mesela.
Yani bazen olabiliyor ,dediğim gibi yaptığı kazaya göre değişir.
İşte onu bilebilmek mümkün olmuyor,kanıtlı fotolu falan olursa bir ihtimal de biz araç alımlarında direk eliyoruz değişeni,boyalı olursa evet ama değişen olunca boyanma ile hallolamamış demek ki

Vallahi qashqai çok beğendiğim bir araba. Ama fiyatları çok yüksek. Bütçem 500 civarına anca zorlayabilirim.
Dilerim en kisa zamanda gonlunuze gore bulabilirsiniz, hatta en begendiginizden olur insallah 💓

Otomatik bakmayin, eger benzin harcamasi konusunda sorun yasamam diyorsaniz tuplu de bakmayin bir de nasilsa yasi buyuk alacaksiniz mtv zorlamaz, 1.4'ten asagisina da bakmayin.

Merhaba kızlar. Daha önceden burada bir konu açmıştım arsa alacağım ile ilgili. Arsayı kaçırdım. Başka arsa bakmak da içimden gelmiyor. Araba almak istiyorum. İkinci el piyasası iyiye gitmiyor arsa gibi bir yatırım olmayacak farkındayım ama araba da bir ihtiyaç maalesef ki. Evim ve iş yerim arası mesafe fazla ve yollar çok tenha. Şimdilik param iyi bir arabaya yetmiyor ama yaşı büyük araçlar da beni model yükseltecek olanaklara erişinceye kadar idare eder diye düşünüyorum. Birkaç seneye ikinci el ne durumda olacak bilmiyorum ama herhalde her malın bir alıcısı çıkar gibime geliyor.
Şöyle ki bulunduğum il ve çevre illerden bakabildim. Şoförlüğüm çok iyi değil çok uzaktan yaşadığım ile getiremem diye. Bana yardımcı olacak babam var sadece o da ülkenin bir ucundan gelecek ben diğer ucundayım. Çok kalamaz çünkü çalışıyor. Ekspere sokmak için üç araç arasında kaldım. Bir tanesi Fiat Punto Grande 1.4 Fire Active Otomotik 129 bin kilometrede sağ arka çamurluk ve sağ arka kapı boyalı. Tramer iki bine yakın. 2008 model. Fiyatı 465 bin dedi en son. Diğer araba Peugeot 207 VTİ Premium 1.6 otomotik 120 binde 2008. Değişen, boya, tramer yok. Fiyata en son 520 bin dedi. Bir diğeri ise Peugeot 206 1.4 Fever 2008 model otomotik. Kilometre olarak 98 binde (Bana yaşına göre az geldi gerçi bu araç ticaride kullanılmaz diye düşünüyorum ama ciddiye binerse bakacağız tabi oynama var mı diye) ve lokal boyaları var birkaç yerde. Fiyatına 480 dedi. Bu üç araba kaldı eleye eleye. Sizce hangisi olabilir? Bunlardan olmaz şöyle bir yol izle tarzı tavsiyelerinize de açığım. Yardımcı olabilir misiniz?
İlk iki arabamız peugeot 207 ve 208 di. Satarken sorun yaşamadık. 2012 modeldi bziimkiler. Bütçeniz belli. Alabileceğinizin en temizini alın. Mutlaka ekspre götürün.

Exper e gitmek, baktırmak ,aksi çıkarsa zaman kaybı vs bunları da düşünün.
Dediğiniz dışında bişey çıkarsa experi siz karşılarsınız diye de baştan konuşun en baştan.
Bazı experler mesela hava yastıklarına vs bakmıyor buna da dikkat edin.
Paket paket onlar ama mesela
Pilot garage bakmamıştı hava yastıklarına biz alırken.
Ayy evet Exper de pahalı. Her önümüze çıkan arabayı da sokamayız.

N Nitrit nora2010 nora2010 lotuscicegii lotuscicegii Led_BiR_Vele_DisTiri Led_BiR_Vele_DisTiri choccywhoccydoodah choccywhoccydoodah Khomyuk Khomyuk
Seat Ibiza, Opel Corsa, Symbol, Hundayi İ20 falan onlar nasıl? Favorilerimde beş yüz elli bin civarına manuel var. Ama manuel oldukları için göz ardı etmişim.
Ben otomatikten yanayım.. Bütçenize uygun otomatik alın şase podye,direklerde işlem olmayan..Satma konusunda her malın alıcısı vardır diye düşünüyorum..Kendim manuel kullanamiyorum anladığım kadarı ile sizde manuel taraftarı degilsiniz

Dilerim en kisa zamanda gonlunuze gore bulabilirsiniz, hatta en begendiginizden olur insallah 💓

Otomatik bakmayin, eger benzin harcamasi konusunda sorun yasamam diyorsaniz tuplu de bakmayin bir de nasilsa yasi buyuk alacaksiniz mtv zorlamaz, 1.4'ten asagisina da bakmayin.
Çok tatlısınız çok teşekkür ederim.
Seat Ibiza, Opel Corsa, Symbol, Hundayi İ20 falan onlar nasıl? Favorilerimde beş yüz elli bin civarına manuel var ama manuel diye pek kurcalamamışım.
Mesela Hyundai İ20 var 2014 model 133 binde. Beş yüz otuz bin. Öyle bir şey olabilir mi?

N Nitrit nora2010 nora2010 lotuscicegii lotuscicegii Led_BiR_Vele_DisTiri Led_BiR_Vele_DisTiri choccywhoccydoodah choccywhoccydoodah Khomyuk Khomyuk
Seat Ibiza, Opel Corsa, Symbol, Hundayi İ20 falan onlar nasıl? Favorilerimde beş yüz elli bin civarına manuel var. Ama manuel oldukları için göz ardı etmişim.
Hundai i 20 için kağıt gibi diyenini duydum.
Opel Corsa olabilir.
Ama 550 vereceksem
Ford Fiesta veya Kia Rio bakın derim.
Kolay satılsın konforu da olsun derseniz
2014 2015 2016 Ford...Sağlam masrafsız araba.
Motoru da 1.4 1.5 falan olsun.

Çok tatlısınız çok teşekkür ederim.
Seat Ibiza, Opel Corsa, Symbol, Hundayi İ20 falan onlar nasıl? Favorilerimde beş yüz elli bin civarına manuel var ama manuel diye pek kurcalamamışım.
Mesela Hyundai İ20 var 2014 model 133 binde. Beş yüz otuz bin. Öyle bir şey olabilir mi?
Hyundai i20 cok iyi arabadir, kuzenimde vardi kullanmisligim var, cekisi vs iyi, yedek parcasi da rahat bulunuyordu ama su anda yedek parca fiyatlarıni bilemiyorum tabi.

133 bin gayet iyi bir km 10 yasindaki araba icin, yilda 13 bin yapmis, cok yorulmamistir

Eksperde hasar vs cikmazsa motor kapasitesi yuzde kaca dusmus sorun mutlaka.

Hundai i 20 için kağıt gibi diyenini duydum.
Opel Corsa olabilir.
Ama 550 vereceksem
Ford Fiesta veya Kia Rio bakın derim.
Kolay satılsın konforu da olsun derseniz
2014 2015 2016 Ford...Sağlam masrafsız araba.
Motoru da 1.4 1.5 falan olsun.
Siz çok anlıyor gibi duruyorsunuz. Buldukça size sorsam ayıp olur mu

Vallahi qashqai çok beğendiğim bir araba. Ama fiyatları çok yüksek. Bütçem 500 civarına anca zorlayabilirim.
Dacia Renault'un yan markası mı denir artık, öyle bir şeyi. 😁 Dacia motoru, parçaları ile Renault aynı. Ama Dacia Renault'a göre daha ucuz. Biz yıllardır Dacia'nın farklı modellerini kullandık, memnunduk.

Siz çok anlıyor gibi duruyorsunuz. Buldukça size sorsam ayıp olur mu
Estağfurullah ya,sorun tabi
Dediğim gibi 5nci arabamız.
Bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışıyorum hepsi bu 😘🤣
İnşallah içinize sinen bişey bulursunuz.
Şahsi fikrim 550 bin vereceksem Ford veya Kia rio.

X