Araba Meselesi

@Nitrit @nora2010 @lotuscicegii Led_BiR_Vele_DisTiri Led_BiR_Vele_DisTiri choccywhoccydoodah choccywhoccydoodah @Khomyuk
Seat Ibiza, Opel Corsa, Symbol, Hundayi İ20 falan onlar nasıl? Favorilerimde beş yüz elli bin civarına manuel var. Ama manuel oldukları için göz ardı etmişim.
Hyundai i10 kullandım ben 1 sene. Ufak bir kaza atlattım,arkadan bana bir Tiguan çarptı,benim çamurluk ve far değişti,Tiguan sadece çizilmişti,ondan sonra değiştirdim yaptırıp arabayı. Ha 1000 motordu araba,az yakıyordu, uzun yola da gittim zorlanmadı araç motor hacmi kücük olmasına rağmen,minicikti park problemi yaşamadım hiç ,heryere giriyordum falan. Servisi de uygundu fiyat olarak. Hız yapmam,dikkatli kullanırım diyorsanız olabilir Hyundai ama bir ford veya wv sağlamlığı beklemeyin. Diğerlerini kullanmadım ,çevremde de yakınlarımda yok kullanan haliyle fikrim yok yorum yapmam doğru olmaz,şu an halihazırda Bmw kullanıyorum,servisi epey pahalı,lastikleri run flat onlarda normal lastiklerden epey pahalı. Bütçe dostu diyemem ama sağlam araba,güvende hissettiriyor.
Birde son olarak dizel almayın araba zira belirli bir km'den sonra çok aşırı sesli calışıyor dizel arabalar ki zaten motorinin benzinden pek farkı da kalmadı fiyat anlamında bu sebeplerle ikinci elde benzinli almanızı öneririm.

Son düzenleme:
Bir arkadaş Peugeot 206 almıştı iki yıl önce otomatik. Bugün kilometresi iki yüz elli bine yakın onunki de 2009 modelinden. Pek sanayiye gitmiyor rutin kontroller için sadece. Yani kesin problem yaşar mıyım yoksa şana meselesi mi?
2010 model aracım hiç sorun yaşamıyorum, servis bakımlı. Bu biraz şans işi evet. Sizden önce kullanan temiz kullanmalı yoksa sanayiden çıkmıyor

Araba fiyatlarının uçtuğu dönemde 2004 model Toyota Yaris aldım. Bazen ben de piyasadan dolayı bir an önce değiştireyim diye düşünüyorum. Ama şu an ayağımı da yerden kesiyor. Bir sıkıntısı da yok. Kullanmaya devam edeceğim biraz daha. Toyota öneririm. Hem küçük olduğu için ilk öğrenme aşamasında iyi oluyor.

Merhaba kızlar. Daha önceden burada bir konu açmıştım arsa alacağım ile ilgili. Arsayı kaçırdım. Başka arsa bakmak da içimden gelmiyor. Araba almak istiyorum. İkinci el piyasası iyiye gitmiyor arsa gibi bir yatırım olmayacak farkındayım ama araba da bir ihtiyaç maalesef ki. Evim ve iş yerim arası mesafe fazla ve yollar çok tenha. Şimdilik param iyi bir arabaya yetmiyor ama yaşı büyük araçlar da beni model yükseltecek olanaklara erişinceye kadar idare eder diye düşünüyorum. Birkaç seneye ikinci el ne durumda olacak bilmiyorum ama herhalde her malın bir alıcısı çıkar gibime geliyor.
Şöyle ki bulunduğum il ve çevre illerden bakabildim. Şoförlüğüm çok iyi değil çok uzaktan yaşadığım ile getiremem diye. Bana yardımcı olacak babam var sadece o da ülkenin bir ucundan gelecek ben diğer ucundayım. Çok kalamaz çünkü çalışıyor. Ekspere sokmak için üç araç arasında kaldım. Bir tanesi Fiat Punto Grande 1.4 Fire Active Otomotik 129 bin kilometrede sağ arka çamurluk ve sağ arka kapı boyalı. Tramer iki bine yakın. 2008 model. Fiyatı 465 bin dedi en son. Diğer araba Peugeot 207 VTİ Premium 1.6 otomotik 120 binde 2008. Değişen, boya, tramer yok. Fiyata en son 520 bin dedi. Bir diğeri ise Peugeot 206 1.4 Fever 2008 model otomotik. Kilometre olarak 98 binde (Bana yaşına göre az geldi gerçi bu araç ticaride kullanılmaz diye düşünüyorum ama ciddiye binerse bakacağız tabi oynama var mı diye) ve lokal boyaları var birkaç yerde. Fiyatına 480 dedi. Bu üç araba kaldı eleye eleye. Sizce hangisi olabilir? Bunlardan olmaz şöyle bir yol izle tarzı tavsiyelerinize de açığım. Yardımcı olabilir misiniz?
Bizim arac nissan note 2010 model 180bindeydi. 435e sattık alan olmuyor genelde yaşı büyük km fazla diye. Valla 2 hafta önce satmamıs olsak gelin alım derdim düzenli bakımlarını yaptırıyorduk. 😄 Fiyatlar fazla geldi pazarlık yapın mutlaka düşeceklerdir

Bizim arac nissan note 2010 model 180bindeydi. 435e sattık alan olmuyor genelde yaşı büyük km fazla diye. Valla 2 hafta önce satmamıs olsak gelin alım derdim düzenli bakımlarını yaptırıyorduk. 😄 Fiyatlar fazla geldi pazarlık yapın mutlaka düşeceklerdir
Nissan çok beğeniyorum ama Note hiç duymamıştım. Tutan bir model mi?

Kazası sıkıntısı var mıydı? Fiyat çok uygun geldi.

Nissan çok beğeniyorum ama Note hiç duymamıştım. Tutan bir model mi?
Eski bir model artık üretilmiyor ama nissan japon arabası sorunsuz oluyor genelde japon arabaları. Biz cok rahat kullandık dısarıdan kücük duruyor ama içi oldukca geniş ferah bir araç. Bakabilirsiniz temiz varsa alınabilir..

Kazası sıkıntısı var mıydı? Fiyat çok uygun geldi.
Yoo sadece artık üretimde olmadığı için insanların bildiği bir model değil piyasası bu yani :KK70: bizimki km fazla olduğu için ve 6ay ilanda kaldı satalım diye düşürdük fiyatı. Normalde 500-550bine daha düşük km olanları da var..

Araba alacağım diye bir süredir nakitte bırakıyorum. Yani şöyle ki apartta kalıyorum ve burası altın saklamak için elbette güvenli bir yer değil. Annemlerin binasına da birkaç defa hırsız girmişti. Tek çare altın hesabı kalıyor. O da kısa süreli zarar ettiriyor ben zaten yakın zamanda araba alırım diye düşünüp tl de bıraktım. Mercedes ya da 2016-2017 modelleri ben uzun bir süre alabileceğimiz düşünmüyorum.
Döviz hesabı açıp bankada tutabilirsiniz.
Otomatik araç için bu modellerin yaşı fazla.

X