Araba kullananlar bakabilir mi

Kızlar araba sürmeye başladım , arabam otomatik. Yanımda özel ders hocası var birlikte sürüyoruz ama bazen çok dalıyorum, yani kafam sanki bir yerlere gidiyor. Direksiyon hocam da konuşkan birisi ondan mı oluyor yoksa yeni olduğum için mi öyle. Sizce nörolojiye gitmeli miyim? Ne önerirsiniz, pür dikkat olmak için
Araba sürerken düşünme lüksümüz yok. Akıl işi de değil duygu işi de değil düşünerek de hareket edemezsin. Kendini akışa bırakıcaksın açıcaksın müziği yakıcaksın sigaranı. (Eşim çok kızıyor içmeme arabada o ayrı😂) Dalma durumu yanında biri olduğundandır acemiliğinden de bu durum normal ama dikkat et

Mesela yavaş gidiyorum hocama diyorum ben yavaşta daha güvenli hissediyorum önümüz boş niye yavaş gidelim diyor sonra konuşuyor derken ben de bazen hızlı dönüyorum sonra bana niye hızlı döndün diyor. Soru da soruyor zaten çok konuştuğu için ikazları da aynı ses tonu olunca duymuyor gibi oluyorum.
Hızlı dönmeyeceksiniz zaten.
Viraja yavaş girip hızlı çıkacaksın derdi benimki

Araba sürerken düşünme lüksümüz yok. Akıl işi de değil duygu işi de değil düşünerek de hareket edemezsin. Kendini akışa bırakıcaksın açıcaksın müziği yakıcaksın sigaranı. (Eşim çok kızıyor içmeme arabada o ayrı😂) Dalma durumu yanında biri olduğundandır acemiliğinden de bu durum normal ama dikkat et
Müzik tamam da yolda giderken sigara içmek kazaya sebebiyet verir

Tabiki yavaş dönmem lazım ama o sırada konuştuğu için dikkatim dağılıyor
Benimki de çok konuşurdu, başından geçen olayları filan anlatırdı sürüş ile ilgili mevzular da değildi.Konusmasak mi acaba dedim bir kez ağız ucuyla ama yine devam etti :) Hocasiz sabah sürüşleri yaptıkça pratik kazandım ve dikkatim arttı, refleksim gelişti benim tek başıma iş başa düşünce.Simdi ben konuşuyorum yollarda:)

X