Araba kullananlar bakabilir mi

Kendime diyorum şu sağdan yavaş da döneceğiz ama o an hoca konuşuyor mesela bir şey soruyor aynı hızla gidip sağdan o hızla dönüyorum

Hocan konuştuğu için olabilir, mesela benim yanımda biri konuşsa araba kullanirken çok geç cevap veriyorum. Ya da kısa cevap veriyorum, he hi li.Yola ve aynalara odaklanmak istiyorum. Bazen ne dediklerini duymuyorum da. Cocugum da çok konuşur, sustururum.
Sonra konuşalım şu an odaklanmam gerekiyor derim.
Ha sen hocaya ne dersin bilmem. Kibar bı şekilde anlatınca anlar heralde, o da karşılaşmıştır e araba kullanırken konusmaktan ötürü dikkati dağılan insanlarla

🤣🤣 o kadar da değil ben köye sürüyorum mesela köyde çok fazla virajlı ondan dolayı hoca da konuşuyor 🤣🤣
Giderken kapıyı aç hocayı at diyeceğim de 😂 zamanla alışırsınız kendinize güvenin sizi yönlendiren ve denetleyen biri olması sizi strese sokuyor bence. Hiç hocasız çıktınız mı o zaman da böyle mi oldu ?

Hocan konuştuğu için olabilir, mesela benim yanımda biri konuşsa araba kullanirken çok geç cevap veriyorum. Ya da kısa cevap veriyorum, he hi li.Yola ve aynalara odaklanmak istiyorum. Bazen ne dediklerini duymuyorum da. Cocugum da çok konuşur, sustururum.
Sonra konuşalım şu an odaklanmam gerekiyor derim.
Ha sen hocaya ne dersin bilmem. Kibar bı şekilde anlatınca anlar heralde, o da karşılaşmıştır e araba kullanırken konusmaktan ötürü dikkati dağılan insanlarla
hocam konuşuyor ,soru soruyor ve video çekiyor mesela ışıklarda. Ben de panik oluyorum ya da köy yoluna girdik diyelim konuşuyor bir şeyler anlatıp soru soruyor ben de bazen dalıp yavaş döneceğim yeri sabit hızımla dönüyorum .

Dikkatin her an aktif olması gerekir, kırmızıda durmayıp geçerken Allah korusun bir yayaya çarpınca "dalmışım" diye açıklayamaz kimse.

Biraz da panik olunca insan el ayak birbirine dolaşır. İnşallah tecrübeniz arttıkça daha da rahatlarsiniz. Doktorluk bı durumunuzun olduğunu dusunmuyorum. Arabaya binmeden önce okuyun bildiğiniz sureleri. Allah yardımcınız olsun.

Kızlar araba sürmeye başladım , arabam otomatik. Yanımda özel ders hocası var birlikte sürüyoruz ama bazen çok dalıyorum, yani kafam sanki bir yerlere gidiyor. Direksiyon hocam da konuşkan birisi ondan mı oluyor yoksa yeni olduğum için mi öyle. Sizce nörolojiye gitmeli miyim? Ne önerirsiniz, pür dikkat olmak için
Otomatik arabada zaten yapilacak bir şey yok ki ,yolu takip etmekten başka. Seridinizde ilerliyorsaniz gidiyorsunuz. Örneğin şerit değiştirmeniz gerekir sağ -sol aynadan kontrol eder sinyal verir uygun şekilde geçersiniz. Bu dalgınlık ışıklari fark etmenizi, direksiyon hakimiyetini , takip mesafesini ( örneğin öndeki araba fren yapmaya başlamıştır ,arkada kırmızı uyarı ışığı yanar sizin bunu anlayıp hızınızı dusurmeniz gerekir) engellemiyorsa çok da sorun değil. Benim abim otomatik kullanmaz canım sıkılıyor der😂

Mesela sağa dönüş yapacağım yolu bir anda unutup biraz hızlı dönüyorum halbuki oraya girmeden yavaş girmem lazımdı.
O tecrübeyle oturuyor. Siz olabildiğince şehir içinde 50 yi gecmemeye çalışın sinyali verdikten sonra hızınızı düşürün. Arabanın arkasına ACEMİYİM LUTFEN KORNAYA BASMAYİN" vs yazabilirsiniz. Ben 1-2 ay o yazıyla dolandım😂

🤣🤣 o kadar da değil ben köye sürüyorum mesela köyde çok fazla virajlı ondan dolayı hoca da konuşuyor 🤣🤣
Hocaya dikkatim dağılıyor de
Ben ilk aylarda müzik açmıyor sohbet de etmiyordum çünkü zaten takip etmem gereken çok uyaran var çevrede
Yayası ışığı sinyalsiz döneni motorlusu bisikletlisi derken bi de nereye gideceğimi takip etmem lazım. O yüzden hocaya sus de en iyisi

O tecrübeyle oturuyor. Siz olabildiğince şehir içinde 50 yi gecmemeye çalışın sinyali verdikten sonra hızınızı düşürün. Arabanın arkasına ACEMİYİM LUTFEN KORNAYA BASMAYİN" vs yazabilirsiniz. Ben 1-2 ay o yazıyla dolandım😂
Mesela yavaş gidiyorum hocama diyorum ben yavaşta daha güvenli hissediyorum önümüz boş niye yavaş gidelim diyor sonra konuşuyor derken ben de bazen hızlı dönüyorum sonra bana niye hızlı döndün diyor. Soru da soruyor zaten çok konuştuğu için ikazları da aynı ses tonu olunca duymuyor gibi oluyorum.

Ben yavaş gitmeyi seviyorum hoca da çok yavaş gidiyorsun hızlan diyor konuşuyor soru soruyor ve döneceğim yolu sabit hızımla giriyorum mesela.

Hocaya dikkatim dağılıyor de
Ben ilk aylarda müzik açmıyor sohbet de etmiyordum çünkü zaten takip etmem gereken çok uyaran var çevrede
Yayası ışığı sinyalsiz döneni motorlusu bisikletlisi derken bi de nereye gideceğimi takip etmem lazım. O yüzden hocaya sus de en iyisi
Ben de çok yeniyim sadece hocayla çalışıyorum başka şekilde asla çıkmıyorum hocam çok konuşkan ve sürekli soru soruyor.

Mesela yavaş gidiyorum hocama diyorum ben yavaşta daha güvenli hissediyorum önümüz boş niye yavaş gidelim diyor sonra konuşuyor derken ben de bazen hızlı dönüyorum sonra bana niye hızlı döndün diyor. Soru da soruyor zaten çok konuştuğu için ikazları da aynı ses tonu olunca duymuyor gibi oluyorum.
E bebistos neden hocani degistirmiyorsun. Valla sağ seridimdeysem kralı gelse gaza basmam. (Acil durumlar hariç ) Her halükarda hızın yuksekse bile döneceğin yere ortalama 400-500 metre kala hızını yavaşlat. Tam tarif edemedim ama anladın sen :)

Ben de çok yeniyim sadece hocayla çalışıyorum başka şekilde asla çıkmıyorum hocam çok konuşkan ve sürekli soru soruyor.
Neden çıkmıyorsun? Geceleri yollar müsait olur evin etrafında üç beş tur at . Bak bakalım dalgınlık hocadan mi kaynaklı. Aslında sürekli konuşmasi seni daha dinç tutması lazım her zaman yalnız ve sessiz olmayacağız.

X