Araba kullananlar bakabilir mi

Hayallerdeyim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2021
1.188
392
33
Kızlar araba sürmeye başladım , arabam otomatik. Yanımda özel ders hocası var birlikte sürüyoruz ama bazen çok dalıyorum, yani kafam sanki bir yerlere gidiyor. Direksiyon hocam da konuşkan birisi ondan mı oluyor yoksa yeni olduğum için mi öyle. Sizce nörolojiye gitmeli miyim? Ne önerirsiniz, pür dikkat olmak için

Araba kullanmak zaten bisiklet sürmek nefes almak gibi motor beceri. Bir yerden sonra otomatiğe bağlıyorsunuz ama tabi ki aylnara vs bakmayı unutmayın özellikle dönüşlerde. Normal seyir halinde giderken önünüze bakıyorsunuz zaten

Yani sağa döncem mesela aklımda ama o an unutuyorum yani
Kaza yapacak kadar dalıp gidiyosan sıkıntı.
Ama ben kafamda ne dizi senaryoları yazıyorum, şarkı söylüyorum, yanımdakiyle dedikodu yapıyorum vs . Sapağı çıkışı vs kaçırdığım da oldu ama trafiği riske atacak şekilde dalıp donuyorum gidiyorum gibi bir durum varsa o ayrı

Kızlar araba sürmeye başladım , arabam otomatik. Yanımda özel ders hocası var birlikte sürüyoruz ama bazen çok dalıyorum, yani kafam sanki bir yerlere gidiyor. Direksiyon hocam da konuşkan birisi ondan mı oluyor yoksa yeni olduğum için mi öyle. Sizce nörolojiye gitmeli miyim? Ne önerirsiniz, pür dikkat olmak için
Benim direksiyon hocam da özellikle konuşurdu heyecanlanma işte dikkatin toplu olsun diye. Sizin dalgınlık genel mi araba kullanırken mi

Aynen ben de böyleydim. Ama ben araç sürmeyi biliyordum az çok. Bazen çok dalıyordum hocam da haklı olarak kızıyordu
Trafikte dalarsan en iyi ihtimalle kaza yaparsın.
Kendince etrafı izle ve sürekli içinden yapacaklarını tekrarla

Ben de öyleyim araba kullanmaktan da nefret ediyorum, daha doğrusu İstanbul’da araba kullanmaktan, gideceğim yolu ezbere biliyorsam daha dikkatli oluyorum yani ama hem navigasyona bak hem saçma sapan kullananlarla uğraş hem yola atlayan yayalara bak odaklanamıyorum sinir strese giriyorum
Tecrübe sahibi oldukça sinir seviyem de azaldı demek isterdim ama yok keşke zengin olsaydım da şöförüm olsaydı

Dalmak derken? Ben hayal de kuruyorum kendi kendime konuşuyorum da bazen çocuklara dönüp dövüşmeyin diyorum ama gözlerim hep yolda ve aynada. Hız da yapmam

Normalde öyle dalıp gitmeleriniz var mı? Yani acaba gergin oluyorsunuz da araç kullanırken beyin savunma amaçlı böyle nir şey mi yapıyor? (Benm her şeyi psikolojiye bağlama olayı 😅). Normalde benm de dalıp gittiğiö olur da artık uzun zamande şoförüm ve normalde de öyleyimdr, olmamak gerek tabi allah korusun

Çok yorgun değilsem dalmam. Uzun yolda insanın artık yorgunluktan gözü dalıyor o tip bir durum mu? Yoksa döneceginiz yeri kacırmak gibi şeyler mi bu önemli.
Bazen bende atıyorum ışıklardan karşıya geçmem gerekirken sola dönüyorum, okul yolu orası zira, haliyle alıskanlık bende oraya dönmek,dalginlıkla olabiliyor bu tip durumlar bu arac kullanma dikkatimden birşey eksiltmiyor mesela ama uzun yolda yada yorgunken fazla araba kullandığımda yaşanan dalgınlık konusunda korkarım ben. İlk durabilecegim yerde durur hava alırım,tuvalet varsa girer elimi yüzümü yıkarım,biraz yürür bacaklarımı açarim,kahve bulursam içerim vs,açıldıktan sonra sürmeye devam ederim.

Tek çıkarsanız dikkatli olursunuz mecburen.Yaninizda sizi yönlendiren biri olduğu için dikkat etmediğinizi düşünüyorum

X