Ara kanama hamilelik belirtisi olabilir mi?

siriuslagelen

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2020
38
6
Arkadaşlar merhaba,

6 Eylülde regl oldum 5 gün sürdü. 5. gün birliktelik oldu. Ben tamamen kesildiğini sanıyordum sabahtan akşama kadar gelmeyince fakat ilişki sırasında içeride birikmiş olan kan ilişki sırasında aktı.
13 Eylül yani reglimin 8. günü, 9. güne bağlanan gece yoğun kremsi akıntım geldi ateşimde yüksekti.
14 Eylül 9. gün birliktelik yaşandı.
27-28 günde bir düzenli regl oluyorum. Akıntımı ve vücudumu takip ederek birliktelik yaşıyorum, test ile takip etmiyorum.
Takvime göre yumurtlama 19 yada 20 Eylül gösteriyordu fakat normalde hep ovulasyon zamanı akıntım olurken bu ay 9. gün gelen akıntı dışında akıntım yada ıslaklık olmadı taa ki 19'u 20sine bağlayan gece şeffaf akıntıyı görene kadar. (Yani 14. günü 15ine bağlayan gece)
Fakat 18 Eylülde 13. gün bir kaç saatlik kanamam oldu, kırmızıydı ve idrarla geliyor gibiydi lekelenme değildi. Regli gibi pedi doldurmadı fakat ben normalde çok su tükettiğim için sık tuvalete gidiyorum dolayısıyla kanama bana yoğun gibi geldi ama benim kadar su tüketmeyen, tuvalete çıkmayan biri olsaydı lekelenme olarak değerlendirebilirdi çünkü ya silince yada idrarı yaparken geliyordu. Hayatımda yaşamadığım kasık sancısını yaşadım, ter bastı, gözlerim karardı, nefesim kesildi.
Kanama bir kaç saat sürdü ve kesildi. Neyin nesi olduğuna anlam veremedim.
İlk kez başıma geliyor, daha önce ara her hangi bir lekelenme yada ara kanama yaşamadım.
Bu kanamanın sonrasında 19. gün göğüslerim şişmeye ve acımaya başladı fakat hala ıslaklık yada akıntı yok göğüslerimin hassasiyeti hala devam ediyor.
Kasıklarımdaki ağrı reglinin 9. günü olan birliktelikten sonra hiç geçmedi. Ateşimde aynı şekilde.
Sol kasığımda özellikle ağrı var yürürken dolgunluk ve batma hissediyorum. Ve şiddetli baş ağrılarım var.
Hamilelik olabilir mi? Ne düşünüyorsunuz?
Benim gibi bir kaç saatlik ara kanama yaşadığı halde hamile olduğunu öğrenen var mı?

Randevu aldım canım. Ürolojiden. Bu pandemi sürecinde her ne kadar çekinsem de gitmek zorundayım. Kan testi de isteyeceğim. Yerleşme kanamasını bu şekilde yaşamış olabilir miyim diye düşünüyorum sadece. Belkide kist yada enfeksiyon var bilemiyorum..
Hamilelik varsa kanda çıkar mı bu kadar kısa sürede?

Çıkmaz canım. Ürolojiden değil kadın doğumdan alsan daha iyi olur

Ürolojiden alma sebebim taş, kum vs üriner sistemle alakalı bir sıkıntı olup olmadığını öğrenmek çünkü kan idrardan geliyor gibiydi. Sonrasında kadın doğuma da gitmeyi planlıyorum. Doktordan beta hcg de isteyeceğim

Bence yumurtlama kanamasi bu bahsettiginiz. Hemen hemen her kadinda ara ara olabilen bir sey, endise etmenize gerek yok baska bir sikintiniz yoksa

Ilk kez deneyimledigim icin endiselendim. Kanama disinda cok ciddi sanci cektim saatlerce ve ben regli olacagimi bile hissetmem normalde hic sanci yasamazdim. Bugun randevum var bende yumurtlama kanamasından yada kistten supheleniyorum.

Ilk kez deneyimledigim icin endiselendim. Kanama disinda cok ciddi sanci cektim saatlerce ve ben regli olacagimi bile hissetmem normalde hic sanci yasamazdim. Bugun randevum var bende yumurtlama kanamasından yada kistten supheleniyorum.
İyi akşamlar bende de aynı şikayetler var sonuç ne çıktı sizde

Taş düşürüyormuşum.. Sizde vakit kaybetmeden bir kontrole gidin isterseniz.
Canım merhaba bende adetimin 5.gunu birliktelik yaşadım ayın 29uydu ve beş gün sonra şiddetli karın ağrısı ve bel ağrısı ile birlikte idrarla sık gelen ama ilk gün de bir pedi dolduran koyu renkle başlayan kanamam oldu hemen hemen aynı bugün 5.gunu hafif lekelenme kahverengi olarak devam.ediyor yoğunluğu iki gün sürmüştü ve açıkçası geri çekilmeli bir iliskiydi seninde kanamanda pıhtılaşma var mıydı

Adetime 15 gün var bu arada ve 12 saat sonra ertesi gün hapı almistim

iyi akşamlar, adetten 4 gün önce beta hcg 11,52 çıktı. Adet günü beta hcg 5 e düştü ve adet oldum. ama çok az ve az sürede bitti. Şuanda da tüm hamilelik belirtilerini yaşıyorum baş dönmesi, mide bulantısı, koku hassasiyeti ve kasık ağrısı. Hamile olabilir miyim? bu durumu yaşayan var mı?

kimyasal gebelik yaşamışsın

Merhaba 11 ekim'de ilişki yaşadım ve ertesi gün kullandım 23ekimdede beklediğim tarihte adet oldum 29ekimde son lekelenme varken yaşadığım ilişkide korunmamiza rağmen prezarvatif patlayınca tekrar kullanmak durumunda kaldım bundan 5gun sonra adet gibi ağrılı bir kanama yaşadım 3gun sürdü idrarim bile kıpkırmızı kandı ve pıhtılaşma da mevcuttu koyu renkle başladı yine kahverengi lekelenme olarak bitti ilişkiden 20gun sonra dra gittim kan testi yapmadı adetin gecikirse gel dedi zorlamamla ultrasonda baktı bişey yok dedi ama guvenemedim resmen zorla kontrol etti bulunduğum yerde başka da doktor yok çok erken ultrasonda gözükür mu ve ben hangi kanamami adet olarak baza almalıyım yada gebelik olasılığı var mıdır şuanda buna hazır değilim çok fazla bilgi kirliliği mevcut bu konu hakkında sizden destek almak istiyorum şuan sisim belki stresle belki normal dongume az kaldığı için bilemiyorum ama akıntım mevcut gerçi sürekli akıntı yaşıyorum ama içim içimi yiyor

Başka belirti var mı . Ama ertesi gün hapı bu kadar içilmez yan etki etmiştir
Şuan tek bir belirtim var ne ağrı ne başka birşey sadece alt karın bölgem şiş ve idrara çıkmak arttı belki de çok sıvı tüketiyorum o yuzdendir ama şişliğe anlam veremiyorum normalde yarın adet günüm ama bir ayda iki kez kanama geçirdiğim için gecikir diye düşünüyorum ve idrar testi yapacağım yarın yani hamilelik olmuş olsa bile taş çatlasa bir ay bir buçuk aydır ama adetimin son günüydü en son beraberliğin ve 15 gün sonra Dr sadece ultrasona baktı o da israrimla bilemiyorum 1ayda bedenen belli olmaz diye düşünüyorum ama ilk kez böyle birşey yaşıyorum gerçekten psikolojik olarak bitmiş durumdayim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…