Aptal ve utangaç birisiyim. Girdiğim ilk işi kaçırmaktan korkuyorum.

doğru diyorsunuz.

İlk işin, patronun biraz gergin biri, olmak istediğin gibi biri çalışıyor yanında. Kendini daha çekingen hissetmen çok normal. Kız samimi biriyse kızdan yardım isteyip hatırlayamayacağın detaylı şeyleri not al. Özgüveninin artabilmesi için müşterilerle ilgilenmek için atılman, bişryleri başardığını görmen gerek. 1 haftaya falan ihtiyacın kalmaz o notlara. Özgüvenin arttıkça da zaten bahsettiğin hislerden arınırsın. Malesef özel sektorde çalışırken iş tanımında olmayan bi ton iş kilitlenir sana, bu resmen yazılı olmayan bi kural gibi sözsüz olarak kabul etmişsin gözüyle bakılır. Kendini geliştirdiğinde buna ses çıkarmayı öğrenirsin. Bu işe uyum sağlayamasan bile sakın kendini üzme. Herkesin kendini iyi hissetmediği, uyum sağlayamadığı bi iş deneyimi mutlaka olmuştur. Bu tip deneyimler sana tecrübe kazandırır. Zamanla nerde nasıl davranman gerektiğini öğrenirsin zaten. Her şeyden önce kendine inanmalısın ki işler yoluna girsin. Sen bile kendine bu kadar acımasız olursan insanlar neden olmasın? Önce sen kendine değer vericeksin ki sonra dışarıdan da o değeri alasın.

Uzun uzun yazmışsınız çok teşekkür ederim. Bende birkaç haftaya alışırım gibi düşünüyorum. Not almaya başladım ama hala çok sakarım az önce bir raf dolusu kurukalem düşürdüm tektim umarım hiçbiri kırılmamıştır. Çok endişeliyim.

Bu herkesin başına gelebilir. Tek siz değilsiniz. Bi yerde çalışırken cam bardak setlerini kırmıştım ve yeni değildim, sakar değildim sadece kaza oldu. Biraz tepki gördüm tabii ama giden gitti en fazla parasını öderim. Ki talepte edilmedi. Hem laf yedim hem bi bardağın parasını mı alcam dedi Bunlar olabilir. Bu sizi beceriksiz yapmaz

Kore mantıklı:)
Öteki türlü cebinde mutlaka küçük bi not defteri taşı, birşey anlatılırken not al veya ses kaydet, iki haftaya herşeyi ogreniceksin, inan bana
Iyı ama g1 vizesi hasta kışilere verilmiyor mu, tedavi amaclı o ülkeye gitmesi gerekene?

Son düzenleme:
sanırım işi bırakıyorum bu hafta hala bi ilerleme kaydedemedim sistemdeki şeyleri not almama rağmen yapamadım. sanırım kişiliğimi değiştiremeyecğim.

Ay yavrum 18 yaşında kim bilir zaten barkod okutma cari stok gibi şeyleri? Bilmemen çok normal. Kimse anasinin karnindan bunlari bilerek dogmadi. Not defterini al yazmaya çalış anlamaya çalış. Bilmedigin zaman utanma sor gitsin. En kotu ne olabilir yani? Ne güzel bu yaşında çalışmaya başlamışsın takdir ederler neden aptal desinler sana? Kimse 18 yaşında çalışan bir de samimi olarak isi öğrenmeye çalışan küçücük kız hakkinda aptal filan diye düşünmez. Sendeki utangaçlık ve biraz sosyal fobi anksiyete gibi şeyler. Belki dehb de olabilir. Gençlerin çoğunda var zaten yani bunlar. Çoğu endişe kafanın içindedir. En en kötü kovarlar o da dünyanın sonu mu yani? Başka is bulursun. Takma kafana ablacim. Ayrica herkes disadonuk cin gibi konuşkan vs olmak zorunda değil. Sen de zamanla rahatlarsın açılırsın is hayatını yavaş yavaş öğrenmeye çalış yani yeter daha ne. O gözünde büyüttüğün insanların inan senden hiç farkı yok yani sadece sen biraz daha endiselisin normaldir geçer.

Iyı ama g1 vizesi hasta kışilere verilmiyor mu, tedavi amaclı o ülkeye gitmesi gerekene?
Bu sadece alma sebeplerinden biri. Ayrıca yorumumu eksilemişsiniz. İçiniz gidiyor değil mi bir zavallı kadın kendini kurtarıp yurtdışında sizden fazla daha maaş alacak diye. Kadının düşmanı kadındır. Evet içiniz gitsin 70-80 bin TL değerinde parayı cesaret etse kazanacak ayrıca güney kore japonya gibi ülkeler her açıdan güvenli heryerde binlerce kamera var kadın tacizi neredeyse hiç yok. Ben bu fırsatı her gördüğüm gariban kadına anlatacağım. Cesaret eden gider doktor maaşı kazanır hayatını kurtarır.

kişisel gelişim kitapları okuyup kendine değer vermeni tavsiye etmek istiyorum. muhtemelen seni ezen bir ailede sevgisiz büyüdün. kendine değer ver. salak falan deme. bu ülkede herkes süper zekada sen mi böylesin sanki.

çok gençsin. hayatını bu işlerde heba etme. ders çalış. üniversite oku. eğitimine ara verme. kurtar kendini.

önünde uzun bir hayat var. bu kuruntularla geçirme.kendine güven. ben 10 yıldır çalışıyorum iş değiştirdim bocaladım seninki gayet normal

Aptal olduğunu düşündüren nedir?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…