Apaşık, musmutlu, huphuzurlu, dopdolu, epenerjik muhabbetler :))))

Eliff kızlar yemekler için herşeyi söylemişler zatennn

Tatlı olarak vişne soslu tavuk göğsü de olabilirrrr mii ne dersiinnnn :KK28:

Canlarım benim yaaaaaaaa:KK54::KK54::KK54:
Asıl evlenecek olan sizmişsiniz, bende neyime güvendiyseeeemmmm:KK52::KK9:
Bide çok süslü sofra hayallerim vardır beniiimmmmm:97:
Ahhh neyse yeni evliyim anca bu kadar olur, napaaakkkk:KK9::KK9::KK9:

o çorba serin oluyor sanırım değilmi biraz soğuk yenen çorbalardan o da ferahlatıcı olabilir aslında iftarda güzel olur yanii

dolma yaparken tavsiyem soğanının bol doğra yani 1 değil de 2 tane doğra mutlaka
domates, maydanoz, biraz salça, sarımsak da ekleyebilirsin bi kaç diş, pirinç ve en önemlisi baharatlar tat veren odur dolmaya bence:21:
benim hep yaptıgım dolma tarıfı bu faydalı olursa ne mutluuuuuuuuuu:KK16:

Ayyça çok sağol yaaa:KK16:
Zeytinyağlı dolmayı da becerebilirim ben inşallah:KK16:
Zaten tabağa bi but yada iki islim köfte bi zeytinyağlı bi pilav koysam yetmez miii:KK52:

şimcik geçen yıl iftara gelen misafirlere hem sıcak hem soğuk çorba servisi yapmıştı annem tarhana ve ayran çorbası isteyen istediğini içer mantığı ama ayranı herkes içmiyor yinede ben olsam yapardım

evlensem yaparım dediğim menüyü sana verdim kuzu ben kurtarıcı menümdür kendisi annişiminde öyle bizim bide bahçe var diye mangal yapmak kurtarıyor :) yine tabi hep yemeğmiz oluyor etli yemek oluyor ama mangalda oluyor bir babiş bir anniş yoruluyor

fırında but pınarın dediği gibi sosu içinde kekik kırmızı biber birkaşık salça ve gözkararı zeyntiyağı oh mis sosla ve birkaç saat marine ettt dolapta harika olacaktır

Ayy ne kadar mantıklı bu iki çorba işi yaaaa:KK9::KK9::KK9:
Anneciğinin ellerinden öperiiimmmm:KK16:
Eğer zamanım kalırsa ben iki çorba yapiiiim en iyisiiiii:KK9::KK9::KK9:

Fırın poşetinde tarif aldım bunu da deneyeceğim, çünkü merak ettim ben yaaa:KK52:
Misafire belkş cesaret edemeyebilirim, ilk kez olacak ya olmazsa felan diyeee:KK52:

elifikoviççç:KK19::KK19::KK19:

kendin yapsan tabi daha hoş olur yetiştirememekten korkuyosun hazır almak mantıklı kuzum:KK31:

güllaç da gayet güzel olur hem ramazana özel bişey olur

fırın poşetini bilmiyon mu sen:26:

içine baharatlarla harmanladığın butları doldurcan patateslerle birlikte biber de koyarsın domatis deee sarımsak atarsın bikaç diş

torbanın üzerindn 2-3 delik açıcan fırın tepsisine koyup atcan fırına mis gibi oluyo valla:KK56:

Zaman kalırsa tatlı da yapmak isterim aslında
Carte dorun sitesinde dondurmalı tarifler vardı ne güzeeeeelllll:KK56::KK56::KK56:
Acıktııımmm:84::84:
Güllaç her daim yenir ama yaa:KK56:

Ya ben daha fırın poşet bile bilmiyooommmm:KK52:
Öğrenmem gereken çok şey var çoo.ook:KK9::KK9::KK9:
Ama çok harika anlatmışsın canım çekti yaaaa:KK56:

elüfff sakin ol vallla seni böyle görünce bana geldiler sağdan sağdan kızzzzzzzzzzzzzzzzz burda yazar zerrin gibi kız diyor haberin ola o derece geldiler bana :):KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

hazır alllll ama şerbetli alma zaten gelicek şerbetli bence dondurma al hafif cartdorun viennettası yada carttedrun pastası

zaten iftarda herşeyi yiyoruz kan şekerimiz aniden yükseliyor bid egülaaaçççç o dahada arttırır bence soğuk tatlı enfess olur ki :)

Yükselsin kan şekerleri yaaa:KK9::KK9::KK9:
Ne doyduk haaaa felan derler böyleceeee:KK9::KK9::KK60::KK60:

Sakin olacam da bana da sağsan soldan önden arkadan geliyolarrr:KK9::KK9:
Zerrin az kaldı şuan yanımdaaaa:KK9::KK9::KK9:

canım soğuk çorbayı birgün önceden yapabilirsin aynı gün şart değil amerikan salatası havuç salatasıda öyle salı akşamı yaparsın bunları mesela çarşamba günüde yemeğini salatanı yaparsın ohhh missss bideee eğer istersen etli pide bile alabilirsiniz mesela biz bazen pide yaptırıdık fırında tavuk varsa yada ben lahmacunu çok severim fındık lahmacun hani illa et olacak dersen alternatif

sonra çiğköfte alıp masana koyabilirsin renkli bir sofra olabilir ben mezeyi çok seviyorummm yahuuuu kendi kendimin canını çektirdim iyimi

Canlarım benim yaaaaaaaa:KK54::KK54::KK54:
Asıl evlenecek olan sizmişsiniz, bende neyime güvendiyseeeemmmm:KK52::KK9:
Bide çok süslü sofra hayallerim vardır beniiimmmmm:97:
Ahhh neyse yeni evliyim anca bu kadar olur, napaaakkkk:KK9::KK9::KK9:

Ayyça çok sağol yaaa:KK16:
Zeytinyağlı dolmayı da becerebilirim ben inşallah:KK16:
Zaten tabağa bi but yada iki islim köfte bi zeytinyağlı bi pilav koysam yetmez miii:KK52:

Ayy ne kadar mantıklı bu iki çorba işi yaaaa:KK9::KK9::KK9:
Anneciğinin ellerinden öperiiimmmm:KK16:
Eğer zamanım kalırsa ben iki çorba yapiiiim en iyisiiiii:KK9::KK9::KK9:

Fırın poşetinde tarif aldım bunu da deneyeceğim, çünkü merak ettim ben yaaa:KK52:
Misafire belkş cesaret edemeyebilirim, ilk kez olacak ya olmazsa felan diyeee:KK52:

Zaman kalırsa tatlı da yapmak isterim aslında
Carte dorun sitesinde dondurmalı tarifler vardı ne güzeeeeelllll:KK56::KK56::KK56:
Acıktııımmm:84::84:
Güllaç her daim yenir ama yaa:KK56:

Ya ben daha fırın poşet bile bilmiyooommmm:KK52:
Öğrenmem gereken çok şey var çoo.ook:KK9::KK9::KK9:
Ama çok harika anlatmışsın canım çekti yaaaa:KK56:

Yükselsin kan şekerleri yaaa:KK9::KK9::KK9:
Ne doyduk haaaa felan derler böyleceeee:KK9::KK9::KK60::KK60:

Sakin olacam da bana da sağsan soldan önden arkadan geliyolarrr:KK9::KK9:
Zerrin az kaldı şuan yanımdaaaa:KK9::KK9::KK9:

pilavla köfte ya da but koysan tabaga yeter, zeytınyaglıların ortada olur zaten ısteyen alır sen yine bi tutarsın da.
halledersın canım dolmayı merak etme, biberleri küçük al sunumu ve yemesi daha güzel oluyo,kocaman biberlerden alma bens evmiyorum onları:KK53:

ben bugun yapıcam akşama dolma fotosunu cekeyımde yarın sabah koyyim foticiğide bakalımbeğenicek misinizzzzzzzzzz:KK17:

elifcimcim :KK16:

cumartesi abimlerdeydik ya yenge ilk defa aldı bizi bak neler yapmıştı

tarhana çorbası
fırında but(sana dediğim poşetliden)
tire köfte
kızartma
pilav
salatalar
hazır tatlı almış o da ama kimse yüzüne bakmadı karpuza saldırdık :KK53:soğuk soğuk

eneeem çok feci acıktım şu anda :KK5:

Dopiğimin yardımsevercanlarııııııııııııııııııııııı:KK54::KK54::KK54:
Yemek muhabbetimle sizi sıkmış olabilme ihtimalim çok yükseeeeekkkkk:KK5:

Kusuruma bakmayın olur mu hiçbiriniiizzz..
Siz olmasanız kime telaşe mi anlatacaaammmm:KK52::KK52::KK52:

Gerçekten in içten söylüyorum; İyi ki varsınız!
Hepiniz!
Teker teker!
:KK16::KK16::KK16:

Şimdik saatçik 5 e geldi, o sebeple benüm çıkmam gereeekkk:KK16:
Bugün ütüm var onu yapiiiim, evi düzenleyeyim azıcık:KK6:
Sonnacığıma dinleneyim bi güzeeellll:KK12:
Yarın çok yorulacağım zatiiiiii:KK53:
Ertesi günde büyük gün yaaa:KK52:

Sizi özlüüüceeeemmmm:KK54:

cacık da vardııı:KK28::KK28: butlu yemekle çok yakışıyo ya cacık :KK36::KK36::KK36:

Allah'ım sana geliyorum tavuk göğsü denmiş oralarda:KK36:

bide lahmacun gördüm sanki:KK56:

elifcimcim :KK16:

cumartesi abimlerdeydik ya yenge ilk defa aldı bizi bak neler yapmıştı

tarhana çorbası
fırında but(sana dediğim poşetliden)
tire köfte
kızartma
pilav
salatalar
hazır tatlı almış o da ama kimse yüzüne bakmadı karpuza saldırdık :KK53:soğuk soğuk

eneeem çok feci acıktım şu anda :KK5:

oyy bakkk işte yeni gelin menüsü fix ben ilerde bu menüyü yapıcam pınarcım o yüzden elüfe bir çırpıda but pilav tarhana dedim en güzel menü vallla :))))))))))

ayyy ben fenalardayım lahmacun çekiyor canım iftar geç diye nişanlımla oruç açamıyorum yoksa eve 1 de anca gideirm pofffff ama lahmacun çekiyor canım çiğköfte felan :))))))

elüfff kaç bakalım bende kaçıyorum 5:30 mesai biter biraz toparlanayım öpüldünüz hepinizzzzz akşam uğrucam muah :KK55::KK55::KK55::KK55::KK55:

sibelllll nerdeydin kızzz sen bu arada yaptığım maları fotoladım albüme koydum sen görmedin tarifte yazdım altına :)))))))

bu arada mamişlerden konuluşmuş yineee :KK52:
dün pazardı evde takıldım uzun bi aradan sonra netten inceledimmm inceledimmm
sonra girdimm mutfaaa

-islim kebabı
-pilav
-ezogelin çorba
-salata yaptımmm :KK52:

ilk defa hemdee hepside :KK9: islim kebabı patlıcanları tuzlu suda bekletmeyı unuttum ondan biraz tadı buruşuktuuu :KK9: :KK17:
pilav azıcık lapamsıııı çorbada kusur yoktuuuu salatada güzldii :KK9: afiyetlee yidikkk :KK56:

annem babam bozmak istemedi benii pek :KK53:
annem dediki hatta aferim kocanı aç bırakmıcanı şimdi anladım dedii mutlandımm bölee bendee artık hep yapicimmm bende mamalarrr :21::21:

Son düzenleme:
X