Antidepresan kullandığım İçin anne olamayacağım.

Merhabalar. Bilen ve aynı şeyleri yaşayan kadınlara okadar ihtiyacım varki. Yakında evleneceğim ve nişanlım çocuk sahibi olmayı çok istiyor.30 yaşındayım.yıllardır panik bozuklukla mücadele ediyorum neredeyse 10 senedir paxera kullanıyorum. Çok ağır depresyonlar da geçirdim. Geçen sene ilacı bırakmayı denedim,üstelik resmen gıdım gıdım ve tam bir sene içerisinde azalttım.sonlara doğru biraz ağlama krizleri başlamıştı. Derken bir de baktım yine panik ataklar yine depresyon. Mühendisim ve işe gidemeyecek duruma gelmişim.. Ben hiçbir zaman anne olamayacağım. Çünkü ilacı bırakamam ve hamilelikte dalgalanan hormonlar beni intiharın eşiğine getirebilir bunu biliyorum.İlacı bırakamıyorum çok korkuyorum. Nişanlımla bukadar açık konuşmadım ama o duruma benim kadar ciddi bakmıyor ya da ben ciddi bir şekilde ifade etmedim sanırım,o bir gün herşeyin geçeceğine adı kadar emin. Ben değilim. Yani şu an çok iyiyim 10 mg kullanıyorum. Hiçbir sıkıntım yok. Ama bir gün ilacı bırakmak,hamile kalmak, çocuk bakmak bana çok zor ve korkutucu geliyor.Bir insanı çocuktan mahrum etmek de istemiyorum. Ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz. Aynı şeyleri yaşarken hamile kalan var mı? Nişanlım 2 sene sonra yaparız diyor ama bu bile beni korkutuyor . Çocuk gördüğüm zaman durup dalıyorum. Sanırım psikolojim bu konuda baya bozulmuş. Bu yüzden evlenmekten de korkuyorum
Doktorunuzla görüşün. Onun fikri ne bu konuda. Belki o size başka bir ilaç verir hamilelik dönemi için

annem de depresyon hastası, ben kardeş istiyorken ilaç kullanıyordu ve hamile kalamayacağını düşünüyordu antalya da prof sunar birsöze gelerek yirmi sene önce hamile kaldı. Pek bu konularda bilgim yok ama bu doktor sayesinde kardeşim oldu. doktor şu anda kaç yaşındadır bilmiyorum ama çok şükür o zamanlar verdiği ilaç ya da ilaçlar sayesinde annem hamile kalmıştı

Öyle tabiki ama o ilaçlar sandığınız kadar basit ağrı kesici gibi ilaçlar değil keşke kolayca bırakabilsek aşırı zor beyinsel etkisi çok ha diyince bırakılmıyor:KK43:
İlaca demedim zaten, ilac doktorla ayarlanir.
Arkadaş anlamıştır, fikri anlamda kendi kendimizi idare etmeye calismaliyiz, olumlu düşünme gücüyle demek istedim.

3 aylık evliyim, şuan çocuk düşünmüyorum. Ama eskisi kadar korkmuyorum anne olmaktan ya da ilacı bırakmaktan. En kötü ne olabilir? O ilaca doğumdan sonra geri başlarım.. birgün hamile kalırsam buraya herşeyi detaylı olarak yazarım. Yakın da olabilir uzak da🙂

Biraz zaman geçmiş konu açali. Konuyu açan hanımefendi şuan ne durumdasınız acaba merak ettim. Ben de 2 yıl paxera 20 kullandım. Sonra tüp bebek ile hamile kaldım. Gebelik haberini alana kadar kullanmaya devam ettim. Alincada hemen bıraktim. Tabi yoksunluk çektim 15 gün. Çok zorladı. Ama yoksunluk olduğunu bildiğim için dayandım. Onu atlattım 15 gün içinde. Ben antidepresan kullanmak istiyordum gebelik döneminde ama doktorum ilk 3 ay kullanmamam gerektiğini söyledi. 3 ay sonrası için ilaç vereceğini dayanmam için biraz terapi yaptık. Çok işe yaradı. Zaten doktorum gebelerin bu dönemi rahat atlaması için zaten antidepresan kullanılmasını önerdiğini söyledi. Ya zaten gebe kaldığını öğrenene kadar 1 ay geçiyor o ara antidepresan kullanıyorsun zaten. Geriye kalıyor 2 ay ondada ite kaka bir şekilde geçirmek zorunda kalıyoruz. Benim 4 haftam kaldı bekliyorum. Sonra direk basliyacagim. Hocanın yazdığı ilaca.

Biraz zaman geçmiş konu açali. Konuyu açan hanımefendi şuan ne durumdasınız acaba merak ettim. Ben de 2 yıl paxera 20 kullandım. Sonra tüp bebek ile hamile kaldım. Gebelik haberini alana kadar kullanmaya devam ettim. Alincada hemen bıraktim. Tabi yoksunluk çektim 15 gün. Çok zorladı. Ama yoksunluk olduğunu bildiğim için dayandım. Onu atlattım 15 gün içinde. Ben antidepresan kullanmak istiyordum gebelik döneminde ama doktorum ilk 3 ay kullanmamam gerektiğini söyledi. 3 ay sonrası için ilaç vereceğini dayanmam için biraz terapi yaptık. Çok işe yaradı. Zaten doktorum gebelerin bu dönemi rahat atlaması için zaten antidepresan kullanılmasını önerdiğini söyledi. Ya zaten gebe kaldığını öğrenene kadar 1 ay geçiyor o ara antidepresan kullanıyorsun zaten. Geriye kalıyor 2 ay ondada ite kaka bir şekilde geçirmek zorunda kalıyoruz. Benim 4 haftam kaldı bekliyorum. Sonra direk basliyacagim. Hocanın yazdığı ilaca.

merhabalar, şu an nasılsınız? ben Paxera 20 mg kullandım 3 sene. sonra bebek yapacağım diye ilacı azaltarak bıraktım çok şükür yoksunluk çekmedim. fakat anksiyetem artık eskisinden daha şiddetli şekilde beni yoklamaya başladı.
hamilelik çalışmalarına devam ediyorum 2 gündür de terapi alıyorum.

siz nasılsınız, bebişiniz nasıl?

merhabalar, şu an nasılsınız? ben Paxera 20 mg kullandım 3 sene. sonra bebek yapacağım diye ilacı azaltarak bıraktım çok şükür yoksunluk çekmedim. fakat anksiyetem artık eskisinden daha şiddetli şekilde beni yoklamaya başladı.
hamilelik çalışmalarına devam ediyorum 2 gündür de terapi alıyorum.

siz nasılsınız, bebişiniz nasıl?
Merhaba şuan sabah akşam iki ayrı ilacım var kullanıyorum. Çok şükür bir sikintim yok. Bebekte iyi. Kontrollerime düzenli gidiyorum. Allah yardım ediyor. Güvendiğiniz bir psikiyatrist bulun. İlac kullanımını onunla görüşün. Çok daha iyi olur. Paxerayi çok özlüyorum tabiki de 🤣

Merhaba şuan sabah akşam iki ayrı ilacım var kullanıyorum. Çok şükür bir sikintim yok. Bebekte iyi. Kontrollerime düzenli gidiyorum. Allah yardım ediyor. Güvendiğiniz bir psikiyatrist bulun. İlac kullanımını onunla görüşün. Çok daha iyi olur. Paxerayi çok özlüyorum tabiki de 🤣
hangi ilaçları kullanıyorsunuz? benim çok şiddetlendiği için paxera ya başladık doktor biraz erteleyelim bebeği dedi cok üzüldüm

İyi yapmış doktorunuz. Bizde ertelemistik doktor önerisiyle. Sizin psikolojik durumunuz daha önemli tabi. Durumunuz düzelince gebelikte kullanilan ilaçlara başlarsınız. Bende şuan gebelikte kullanılan ilaclari kullanıyorum. Doktor takibindeyim.

Bende şuan gebeyim canım ve antidepresan bende yılardır anksiyete tanımlı panik atak hastasıyım mecbur bırakmayacağımi doktorum da anladı ve düşük doz iki ilaç verdi bir hafta o bir hafta diğerini kullan dedi mecbur bırakamam imkansız aldığım halde baş dönmesi sersemlik uyku hali var 75mg den 37bucuklara indirdi doktor gebelikte kullanılan ilaçlar dedi sende bu şekilde yapabilirsin ilaçlara alışman benim gibi zor yan etkiler yaşayacaksın başta ama geçeceğine inanıyorum ama imkansız birakamam bunu da doktorum ben demeden anladı ona göre tedavi olacam gebelik boyunca
Merhaba hangi ilacı kullanıyordunuz acaba, bu arada son durumunuz nedir bebeğiniz sağlıklıdır herşey yolundadır umarım çünkü ben de hamilelik boyunca kullanıcam öyle gözüküyo cesaret edip çocuk yaparsam tabi 🙄

Merhaba ben henüz çocuk yapmadım ama artık düşünüyoruz yavaş yavaş zaten kaçışımda kalmadı anacım yaş oldu 32🙄 umarım ben de sizin gibi atlatarım bir gün , ben 13 senedir falan antidepresan kullanıyorum bir anda veda etmek tabiki çok zor olacak,Bence 5 piskolog kiralayıp hergün ayrı ayrı 5 er seans yaparak hamilelik sürecini atlatabilirim🥴

X