antidepresan kullanan varmi

ağır depresyon dönemimde kendime yaptığım en iyi şey antidepresan kullanmaktı..
çok iyi bişey gibi özendirmek istemiyorum ama eğer ihtiyacın varsa kullanmak en doğru olanı..
bende etraftan duyduğum olumsuz şeyler yüzünden kullanmamıştım ama keşke daha erken kullanıp daha erken atlatsaydım depresyonu.. ben ne yan etkisini gördüm nede bağımlılık yaptı hatta çoook rahat bıraktım hiç yokluğunu bile hissetmedim.. tabi bünyeden bünyeye fark ediyor tabii birde ilacın dozuna vs göre değişiyor.. ihtiyacın varsa kullan ama düzenli kullan ve düzenli bırak..

Evet var. Böyle bir adamdan boşanırım.madem anlayışsızın teki beni psikiyatriste sevk edecek derecede rahatsız edici, hayatımdan çıkarırım.
Çünkü ben çok ama çok değerliyim.
İşte o yüzden insanın kendini güçlendirmesi şart. Hala kendini içine hapsettiğin hayattan şikayet edip bir de adamın değişeceğine inanıyorsan sorun sendedir.
Dış koşullara müdahale edilemiyor. Bu yüzden içerden güç alıp adım atmak gerek böyle durumu çekmeye devam etmek yerine.
İşte bu farklı bir bakış açısı. Kararlı olup yeni bir hayat kurmak için özgüven ve güç şartı devreye giriyor.
Bu yüzden kendini tanımak ve keşfetmek hayattaki en önemli şey. Yoksa sonuç bu olur. Sadece yakınan ve girdaptan çıkmak yerine kendini dibe sürükleyen bir kadın çıkar ortaya maalesef.

ben de çok işe yaramıştı.beyin kimyam bozulmuştu.çok memnun kalmıştım.şimdi kullnmıyorum.çok zor da kalmazsam kullanmam ben de çok farklı yan etkileri oluyordu.satmışım dünyanın anasını modunda dolanıyordum ama iyileştiriyor bu kesin

hayır evli değilim ama mutlu değilseniz sırf eşiniz yüzünden ilaç içip kendinize zarar veriyorsanız ne anlamı kaldı evliliğin?
Iste evlilik te boyle bisey. Fedakarlik ve sorumluluk uzerine kurulu.. bende bekarken bpyle yorumlari daha rahat yapabiliyordum. Ben kimseyi cekemem derdim. Ama o is oyle olmuyor. Helede cocuk varsa insan bir yerine iki kez dusunmek zorunda.

Benim icin bosanmak diye bisey yok. Evet ben degerliyim ama benim cocuklarim herkesten herseyden daha degerli.. sizin yeni hayat kurmaktan kastiniz bosanmak, sonunda baska sikintilarida beraberinde getirir.. bosansam neolacak evet meslegim var ama senelerdir yapmiyorum. Mali musavirlikte meslegi biraktigin anda donusun zordur devamlilik gerektirir. Bosandim diyelim ne yapicam annemlerle yasasam siginti gibi olucam. Ayri eve ciksam calismam gerekicek e coxuklarim var onlar ne olacak yada diyelim evlendim. Cocuklarimda yanimda. Oda yurumez
Kendi babalari cocuklarima kizsa canim sikilmaz ama uvey baba kizsa, biterim.
E bu saydigim alternatiflerin hangisinde mutluluk var??? Benim esimle problemlerimiz var ama biz cocuklarina gercekten cok duskun anne babayiz. Butun hayatimiz onlari mutlu etmek icin.
Benim girdaptan cikmaktan anladigim bosanmak degil, onu o veya bu sekilde cozmeye calismak.. ve zaten asil basarida budur

Benim anlatmak istediğim de buydu, güçlü olun derken mücadeleye devam etmenizi kastetmiştim. Yalnız şu yanlışı düzelteyim, kesinlikle annem başımda olsaydı da kavga etselerdi demiyorum çünkü zaten tüm çocukluğum ve gençliğim kavga dolu bir ailede geçti, zavallı annem türlü işkencelere maruz kaldıktan sonra iki çocuğundan da oldu. Eğer bir zaman makinesi olup da anne ve babamın beraber olduğu döneme gidebilseydim annemi oradan kendi ellerimle kaçırırdım emin olun... Bir evlat için annesinin gizli gizli çaresizce ağladığını görmek kadar acı verici bir durum olamaz.
Annemsiz dönemlerdeyse evde hergün ayrı kavga hergün herşeye bağıran babanne üvey anne, okuldan eve gelmek istemezdim acaba bugün ne oldu ya da olacak diye... Sürekli diken üstünde büyüdüm. Seçme şansım olsaydı annemle kuru ekmek yemeyi tercih ederdim. Sadece şöyle bir artısı oldu, her gün Allahım huzurlu bir yuvam olsun diye dua ettim, Rabbim karşıma eşimi çıkardı çok şükür isyana düşmedim yanlışa saptırmaya çalışanlara inat doğru yolda yürüdüm ve mükafatımı aldım. Kavga eden bir ailede büyümek huzuru aratıyor...

Ama tabi bu benim ailen için geçerli bir durumdu, her aile benim babam babannem ve halam gibi psikopat olmuyor.

Ayni fikirdeyim. Allaha sukur anneniz kadar kotu bir durumda degilim.
Bende siddet yok kesinlikle. Ama benimkide psikolojik siddet diyebiliriz.
allah sizin mutlulugunuzu huzurunuzu bozmasin

Ayni fikirdeyim. Allaha sukur anneniz kadar kotu bir durumda degilim.
Bende siddet yok kesinlikle. Ama benimkide psikolojik siddet diyebiliriz.
allah sizin mutlulugunuzu huzurunuzu bozmasin
Amin =) evet her aile benim babam babannem ve halam kadar psikopat olmuyor tabiki benimki bir istisnaydı. Eşinizle ilişkinizi sağlıklı boyuta getirmek sizin elinizde, ikinizin de. Hele ki mutlu bir hayatı yaşamak için iki önemli büyük mucizeniz var, iki yavrunuz var. Bunları düşünüp karşılıklı iyileşmelisiniz. Ortalama 80 yıllık insan ömrü şu hayat, o da öyle hızlı geçiyor ki... Ne gerek var üzüntülere, şimdi anlatın desem yuvanız nasıl kuruldu nasıl aşık oldunuz, hamilelik doğum hikayeleriniz daha neler neler, ne güzel anlarınız, karşılıklı fedakarlık yaptığınız ne çok zamanlarınız olmuştur kim bilir, yuva kurmak kolay bir süreç mi yıkmak kolay olsun? İyileşmek sizin ikinizin elinde bunu unutmayın. Ben onca travmanın altından 6 ay gibi kısa sürede kendime böyle telkin vererek ve yepyeni bir sayfa açarak kurtuldum, siz de yaparsınız cennet kokulu yavrularınız için =)

Valla sizin mantıklı dediğiniz yorumların çoğu saçma açıkçası. Ben de o yüzden tamah etmeyin dedim. Hemşireyim, aynı zamanda antidepresan kendim de kullanmış insanım. Yazılan yorumların çoğu kulaktan duyma, tedavi dışı şeyler. Fikir alınır alınmasına da, burada ilacın dozu sorulmaz veya bu ilacı alsam mı almasam mı denemez. Bunlar fikir olamaz, ancak bilinçsiz ilaç kullanmak olur. Sapla samanı birbirine karıştırmayın.

İlk yazdığınız paragrafın konuyla alakası zaten yok . Bir doktora güvenmezsin, ötekine gidersin. Ama doktorun işini halka sormazsın yani. Konu bu.

Ilk yazdigim paragraf dr dahi olsa hemen birine guvenmemek gerekir cumlesinin tamda ornegi.. size cevremdende birsuru ornek sayabilirim..
Benim actigim konunun basligi "antidepresan kullanan varmi" idi. Yani kullanan insanlarin yasadigi tecrubeleri ogrenmek istedim. Kimseye recete yazdirmadim. Sen hangi ilaci kullaniyorsun adini soyle bende ondan kullanyim demedim. Bu ilacin cok yan etkisi var ve kullananlar uzerinde nasil etki etmis onu ogrenmek istedim. Bu onlarin yaptiklarini yada soylediklerini harfiyen uygulayacagim anlamina gelmez. Bi kac yorum disinda evet mantilli yorumlar yapilmis. Insanlar kendi deneyimlerini paylasmis. Buna kulaktan dolma bilgi denmez. Siz buna sacma diyebilirsiniz. Ama tamamiyle sizin fikriniz.
Sapla samani birbirine karistirmayacak kadar akli basinda biriyim merak etmeyin.....

Kendini geliştirme mevzusuna çalışan kadın olmak da dahil. İşte kendini, hayatı tanımak burada da çok mühim. Değerin olduğunu bilseydin mesleğini sürdürürdün.lafta olmaz öyle şeyler. Ben değerliyim, çocuklarım da değerli ama çocuğuna ne verebilecek güçsüz bir anne? Kocaya güvenip de çalışmayan üretmeyen kendi ayakları üzerinde duramayan birinin sözde mali müşavir oluşunun bir değeri yok.
Çok üzücü bir durum gerçekten. Başarı değişmeyen adamı değiştirmeyi umut edip pasif bir şekilde beklemekse sana bol başarılar dilerim. Ama kız çocuğun varsa ona okuyup evlenmeyi değil de okuyup mesleğini her zaman sürdürmesi gerektiğini öğretmelisin. Hayat bu. Ne olacağı bilinmez ve kimseye güven duyulmaz. Herkes tek başına güçlü olmak zorunda önce. Kendini düşünmeyeni başkası asla düşünmez. O yüzden senin gibilere hiç üzülmüyorum. Bile bile lades diyenlerin şikayet etme hakkı yok. İyi günler.

Calismayan kadini gucsuz olarak algilayan, asagilayan, tamda sizin gibi calisan " ayaklari ustunde " durdugunu soyleyen kadinlar.. siz neden calismayan cocuklarini bakiciya yada baska birine birakmayip kendi buyuten kadini asagilamayi kendinizde hak goruyorsunuz??Evet kzlarim buyiyene kadar onlara ben bakicam. Asil gucte budur. Benim etrafimda cok var. Sirf cocuklara bakmak zor geldigi icin ise donen. Bunu itiraf eden de cok " cocuga bakmak zor. Butun gun evde onlarla ugrasamam" diye. Bunu da kariyerim var birakamam adi altinda yapiyorlar.
calismayan kadin = gucsuz kadin fikrini kim soktu kafaniza..
sizin gucsuz yani calismayan kadin olarak nitelediginiz BEN calismayarak cucuklarima anneyle buyume sansi veriyorum. Isten aksamin korunde donup 1 saat cocuklariyla vakit geciren anne olmak istemiyorum.
Benim maddi acidan hicbir sikintim yok neden cocuklarimla vakit gecirmek yerine calisayim. Hersey geri gelir ama cocuklarimin anilari geri gelmez.. bana gore guclu kadin budur.. ise kacmak yerine cocuklarina bakan.. tabi maddi acidan bi sikintin yoksa. Cocugunada deger vermek boyle olur...
senin bana uzulmek gibi bir durumun olamaz zaten.. asil ben calisicam kendi ayaklarim ustunde durucam diyip sabah ise kosan aksam yorgun argin eve gelip evle ugrasan arada cocuklariyla dogru duzgun vakit geciremeyen kadinlarin cocuklarina uzuluyorum yazik onlaraki annesiz buyuyorlar..
cocuklarina bakmak zor gelip ise kacan kadinlarada cok kiziyorum.
Siz de mi onlardansiniz yoksa..........
ayrica kizlarima ne ogretecegim hakkinda emin olun sizin akliniza ihtiyacim yok.

Antidepresanlar gerçekten çok etkili kimileri ilk zamanlarda fazlasıyla yan etkisi oluyor ama zamanla geçiyor faydası olmasa doktorlar yazmaz zaten 3 yıl antidepresan kullandım hiç bir yan etkisini görmedim düzensiz kullandığım zamanlar haricinde ben mi tuhafım acaba

eşini dinleme sakın demekki ihtiyacın var ki vermiş doktor iyileşmek kendine gelmek için içmelisin o hapı yan etkileri bir süre oluyor bünyeden bünyeyede değişir zaten kimini uzun süre etkiler kimi kısa sürer işe yaramıyor diye birşey yok bende kullandım faydasını gördüm iyiki kullanmışım diyorum

Yorumlariniz icin tesekkurler. Sizin gibi akli basinda insanlarin yorum yapmasi benim icin cok onemli..
bazi kendini bilmezler sorulmus soruya cevap yazmak yerine karsisindakini ezmeyi kendinde hak goruyor.. yanlis kapi caldiklarinin farkinda degiller yalniz...

tekrar tesekkurler ..

LANET OLSUNKİ KULLANDIM XANAX VERDİLER DURUMUMU BİLENLER BİLİR AMA 2 HAFTA KULLANDIM VE HEMEN BIRAKTIM BÜYÜK APTALLIK HİÇBİRŞEY GEÇNİYOR VE ASALAK GİBİ YAŞIYORSUN BIRAKAMSAIDA OYLE ZOR Kİ BAŞLAMA

Ben de kullandim faydasi oldu.terapiye devam ederseniz ilac kullanimi daha yararli olur.ama kullanimi ve ilaci birakmayi dr kontrolunde yapmaniz gerekiyor. Ben kullanin derim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…