antidepresan kullanan varmi

xxww

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2015
52
12
40
Herkese merhaba. Eşim le yasadigim problemler sonucu gittigim dr antidepresan verdi. Asil problem şu herseye karisan eşim!! Bunada karisti. antidepresan kullanmama siddetle karsi. Bu ilaclarin ise yaramadigini ve insani bagimli yaptigini söylüyor. Bende ilaci gizliden aldim bir tane kullandim ve cok rahatsiz etti. Yan etkilerine baktim birsuru yan etkisi varmis. aranizda kullanan varmi??? Gercekten işe yariyormu?? Acaba kullansammi bilemedim..

anti depresanlar, ilk başlandıgında bünye alışana kadar yan etki yapabiliyor. bırakmamak lazım. yarım dozajla başlatır doktorlar bu yüzden. size böyle bişey söylemedi mi?

ben bir süre kullandım,gerçekten faydasını gördüm. doktorunuz gerekli bulmasaydı ilaç vermezdi zaten,eşinizi dinlemeyin bu konuda.

antidepler etkilerini 3 haftadan önce göstermezler..eşiniz 7 yıl tıp mı okudu ya da psikoloji mi okudu da böyle bir kanıya varıyor..sizi dellendirmeden önce düşünmesi gerekiyor ilaç olaylarını..takılmayın sağlığınız için doktor antidepresan verdiyse düzenli kontrole gitmek şartıyla kullanın..kocanızda sizi bu duruma düşürüp hayatınıza müdahale edeceğine kendine çeki düzen versin.

Ondan gizli aldim ilaci ama bugun gordu. Kullanmayi dusunuyorum. Ama ilac yan etki yapinca korktum acikcasi. Dr yarim doz kulland demedi

Antidepresan kullandım
Diğer arkadaşların dediği gibi bir süre yan etkileri yaşanıyor
Gösterdiği fayda ise sizi düşünmekten alıkoyuyor, bir derde odaklanamıyorsunuz
Ancak şu var ki ; problem çözülmedikçe antidepresan geçici bir rahatlama sadece
İlacı bırakıp aynı sorunu yaşamaya devam edince elde kalan düşünmemeyi başardığınız günler kar oluyor
Bağımlılık doktor kontrolünü önemsemeyip, ilacı kafanıza göre kullanırsanız mümkün
Doktorun önerdiği doz ve sürede kullanırsanız öyle bir sorun olmaz, yine de antidepresanı bırakma süreci biraz sancılıdır bilginiz olsun.

Ondan gizli aldim ilaci ama bugun gordu. Kullanmayi dusunuyorum. Ama ilac yan etki yapinca korktum acikcasi. Dr yarim doz kulland demedi
kapsül şeklinde olanlardan değilse size tavsiyem birini 4 e bölün 4 gün için sonra 2 tanesine ikiye bölün 4 günde öyle için sonra tüm yutun yan etkileri minimize olur..

yarım dozaj başlatılır,yarım dozaja düşürülerek yavaş yavaş bırakılır. öyle kafanıza göre hadi başlayayım,hadi bırakayım durumu olmaz bu tür ilaçlarda. siz bir danışın doktorunuza,belki reçeteye yazmıştır ama eczacı söylemeyi unutmuştur. korkacak bişey yok. geçici yan etkiler onlar

Bu ilaçların özellikle antidepresan ilaçlarının yan etkilerini yazmasalar iyi olur. UZun süreler kullandım migren tedavisinde. Faydası oldumu evet oldu bir süreliğine ne sınav stresi ne derslerin ağırlığı vız geldi. Pamuk gibi yaşam sürdüm. Ama hissiz hissiyatsız. İyi geldimi vallahi çokta iyi geldi. Doktor kullan diyorsa kullanın. Ama kendinizi ilaçlara bağlamayın sizde çaba gösterin manevi bakımdan. Tamam ilaç vesiledir fakat siz kendiniz için birşey yapmazsanız işte o zaman eşinizin dediği gibi olur.

Ben de kullandım
10 mg idi
Önce çeyrek içtim
Sonra yarım
Tam içtim daha sonra
Ama ben bi hata yaptım doktora danışmadan yine kademeli olarak bıraktım
Doktor gerekli gördüyse gereklidir

İlk 15-20 gün yan etkilerini gördüm sonra dertlerimi düşünememeye başladım kafam güzeldi valla :)
Bırakırken biraz sersemledim ama kullandığım dönemde iyiydim ya

Esim her konuda cook bilmis oldugu icin herseye karisiyor.. kafami karistirdi. Bugun ilaci gorunce oda kotu oldu. Gelip optu falan ama iki dk sonra kavgalar yine basliyo
Verdiginiz bilgi icin tesekkurler

Bana dr 50 mg lik verdi. Fazla mi oldu acaba

Dogru soyluyorsunuz. Tek basina ilac ise yaramaz batakligi kurutmak lazim

Bağımlılık konusundan hariç biraz alıklaştırıyor sanki insanı ya. Böyle nasıl desem dikkatsizleştirme mi yoksa aman ne olursa olsun deme mi desem öyle bir ruh hali oluşuyor. Bilinci zayıflatıyor gibi, mesela çok dikkat ederim okumadan imzalamam bir şeyi, o dönem bir eblehliktir takmamıştım, dediğiniz gibi odaklanma sorunu oluyor. Ama doktor uygun görmüşse bayanın kullanması gerekiyor demek ki.

Dogru soyluyorsunuz. Tek basina ilac ise yaramaz batakligi kurutmak lazim

Cnm valla ben tavsiye etmiyorum
bende eşimle sorunlardan baslamistim baktım öyle iyi geldiki her şeye alttan alıyordum. Çok sakinim

Bir süre sonra baktım eşim öyle bir baskı kurmustuki sakinim diye resmen üstüme üstüme geliyordu kavgaya

Eeeeh bu böyle olucak dedim bıraktım ilacı

Baska cozum bulamiyorum. Sakinlesmek belkide aliklasmak istiyorum.. alttan alirsam sorunlarda buyimez belki.. esim cok mukammelliyetci. Duzen disiplin diye ustume gelip duruyo. Biktim valla. Kisa surede olsa sorunlardan kacmak istiyorum

Lütfen şunu artık anlayın; ne yazık ki bizim ülkemizdeki çoğu doktor gereksiz yere ilaç yazmaya çok meraklı.
Hele ki psikiyatriste bir kez git anında antidepresan yazarlar.
Sanki çok basit ilaçlarmış da hop yaz gönder. Bilinçsiz insanlar da o ilaçlardan medet umuyor.
Eşin olacak kişi yüzünden antidepresan almana değmez ki.
Sorun eşinle alakalı olabilir ama yaşadıklarının seni etkilemesine izin veren sensin, bunu unutma.
Şizofren olsan, bipolar olsan, seni yataklara düşürecek, hayatını mahvedecek ölçüde ağır depresyon yaşasan tamam ama bir iki sıkıntı için bu ilaçlar alınmaz.
Doktorlara da zerre güvenmiyorum bu konuda.
Güçlü olmaya çalış. Kendini donat, ruhunu sağlamlaştır ilaçtan önce.

O ilaclara cok guvenmedigim icin kullanmakta bu kadar tereddut ediyorum. 9 senelik evliyim ama artik tukendigimi hissediyorum. Aklima kotu seyler geliyo. Iki kizim var. Esimin davranislari bazen cekilmez oluyor. Donanima gelince mali musavirim ben. Eger donanim egitimse donanimdan yana sikintim yok ama ruhen coktum.

Bu konuda işin ehli doktorlara güvenmek varken niye bilgisiz, cahil insanlara, kulaktan dolma laflara inanırsınız bilmem. Bir sorununuz varsa onunda doktorunuza sorun yani, eşe dosta değil. Bu adamlar boşa okumuyor değil mi?

Bir de şunu ekleyeyim kafanıza göre sakın dozla oynamayın. Yarısını içeyim, çeyreğini içeyim gibi. Alıştırma dozunda her ilaç bölünerek alınmaz. Mesela 50 mg yazmış. Belki senin ilacının başlangıç dozu bu. Bir sonrakine 75 mglik haplar ya da 100 mglik haplar verecek, ya da her neyse işte. Kafanıza göre ilaçla oynamayın yani, bir kaygınız varsa doktorunuza sorun. Bizim milletimizde herkes herşeyi bilir. Doktordan çok doktor olur. Bilinçsiz insanlarla yönleneceğinize bilir kişi tarafından yönlendirilin bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…