antidepresan kullanan varmi

Bana da doktor vermişti ama kullanamadım. Yan etkilerini çok ciddi yaşamıştım, iki kere acile gittim. Sürekli uykulu gibiydim ama bir taraftan da cidden hiç bir şeyi umursamıyorsunuz. Zor bir dönemdeyseniz onu kolay atlatmanızı sağlar ama böyle eşinizle olan sorunlarınızda çözüm sağlayacağınızı sanmam. Bir de ne yazıkki doktora gidip de ilaçsız döneni görmedim bu konuda. Maalesef ilaçta çözüm görüyorlar. Bence eşinizle sorunlarınızı çözmeye çalışın. ama illaki kullanacağm da diyorsanız düzenli almaya gayret edin.

Baska cozum bulamiyorum. Sakinlesmek belkide aliklasmak istiyorum.. alttan alirsam sorunlarda buyimez belki.. esim cok mukammelliyetci. Duzen disiplin diye ustume gelip duruyo. Biktim valla. Kisa surede olsa sorunlardan kacmak istiyorum
eğer katlanamıyorsanız eşinize boşanın? niye ilaç alıp kendinize zarar veriyorsunuz??

Düğün öncesi dönemde ailem yüzünden çok büyük sıkıntılar yaşayınca, eşimin ve annemin ısrarıyla psikiyatriste gitmiştim. 6 ay kadar antidepresan ve terapi ile tedavi oldum çok şükür. 1 doz ile başlatmıştı beni, sonra düzelme eğilimi gösterince yarım doza düşürdü, sonra aniden kötülemeye başladım 1,5 doza çıkardı, çok ağır geldi 1e indirdi, nihayetinde yarım dozla devam ettik ve bitirdik =) İlk başladığım dönemlerde rüya ve gerçeği ayırt etmekte zorlanıyordum hatta düğünümün çoğu kısmını hatırlamıyorum diyebilirim. Zor bir süreçti ama antidepresanın asıl amacı kullandığınız süre boyunca düşünüp odaklanmayı engellemek, bu sayede geçmişe bağlı kalmayıp, kendine yeni hayat kurmak için bir mola vermek gibi. Sürekli uyku ve yorgunluk hali vardı ama psikoloğumun yürüyüş, pasta yapmak, alışverişe çıkmak gibi sosyal aktivitelerini ödev gibi yaptım öyle kurtuldum o dönemden. Yoksa sadece ilaç ne derecede etkili bilemiyorum. Asıl amaç sorunu ortadan kaldırmak. Bende sorun artık benim hayatımda değildi ama ben geçmişimi sürekli beraberimde getiriyordum.

Ayy ilahi =D donanım dediğim içsel donanım. Kişisel gelişim, ruhunu bilmek, sorunlarla nasıl başa çıkılacağının yollarını arayıp güçlü olmak, kendini tanımak, içindeki mucizeyi keşfetmek, değiştirilebilen durumları değiştirmek, değiştirilemeyenleri kabullenip farklı bakış açıları kazanmak vs. Şikayet etmek faydasız yani.

Kullandim hem de oyle bikac ay degil yillarca bir donem cok agir sonra hafif ilaclarla atlattim. Birakali 12 yil oluyor demek ki bagimli olmamisim :) bazen ne telkin ne terapi yeterli olmuyor ve bu ilaclar hayat kurtarici konuma geliyor, ihtiyac duydugunuza inaniyorsaniz kimseyi dinlemeyin.

Bazen kendini tanimanin ruhunu bilmenin bir faydayi olmuyor.bazen karsindakinin kendini bilmasi gerekiyor. Cozumun nerde olduguyla alakali bir konu. Cozum esimde ve oda kendini degistirmek icin caba sarfetmiyor. Iste tamda boyle durumlarda insan baska alternatif arayisina giriyor.. l

siz baska bakis acisi kazanin demissiniz. Mesela watsapp tan msj yazan arkadasiniza cevap yazdiniz diye size bir dunya laf soyleyen( cunku kendisi int le alakali hicbitseyi sevmiyor.. watsapp tan yazmak yerine neden konusmuyorsunuz diyor) bir adama nasil bir bakis acisi gelistirilebilir.. bir fikriniz varmi???

Antideprasanı da kocayı da bırakın en iyi çözüm bu. Sebebi ortadan kaldırmadan antideprasan bağımlılık yapmaz belki ama etkisi de çok olmaz eşin haklı bence ve çözüm olarakta uzaklaş ondan.

eğer katlanamıyorsanız eşinize boşanın? niye ilaç alıp kendinize zarar veriyorsunuz??
Bosanmak bu kadar kolay mi sizce?? Benim iki tane kizim var.. cevremdende gordugum kadariyla bosanmak cozum olmuyor. Bosanipta mutlu olanini ben acikcasi gormedim. Ayrica bosanmis ailelerin cocuklarida turlu sikintilar yasiyor
siz evlimisiniz merak ettim??

Arkadasın dedigi şeyi bende söyledim iyi de boşanmayıp sürekli kavga eden ebeveynlerle yetişen çocukların ruhsal ve psikolojik olarak ne kadar çok etkilendigini biliyor musun peki? Zaten sorunuzu yazarken asıl sebebi yazmışsınız eşinizi yok edeceksiniz ha bu ayrılık olur en son olabilecek çaredir öncelikli olarak sen konuşursun olmadı bir büyüğüne danışır onun aracılığyla düzeltmeye çalışırsın olmadıysa evlilik terapisine gidersin ha sonunda olmadı artık biraz uzaklaşırsın çocuklarını da düşünerek. Yoksa antidepresan çok faydası yok sadece umursamama etkisi verir o da geçicidir ve illaki vücuda zararı da var. Evli degilim evliliği bilmem ama antidepresanı gayet iyi bilirim antidepresanlık bir durumun yok benim gibi anksiyete vs sorunun yok.

Ben 4 sene once siddetlu karin agrisiyla hastaneye gittigimde yapilan onca tahlilden sonra sirf dr raporu dogru duzgun okumadigi icin olmam gereken kist ameliyatini aylar sonra tesadufen farkeden baska bir dr un sayesinde oldum. O yuzdendirki dr dahi olsa kimseye koru korune guvenmem.
Siz yazinizda bilincsiz insanlara niye soruyorsunuz demissiniz. Merak ettim bilincsiz insanlar derken bu forumda yazi yazan insanlarimi kasdettiniz?? Eger oyleyse yapilan yorumlari okuyun gayet mantikli yorumlar oldugunu goreceksiniz..
ben insanlara daha dogrusu tecrubeli insanlara tabiki sorarim. Fikir alisverisi yapmanin neyi kotu anlamadim.. tecrubeye itibar etmek herzamab fayda getirir. Tabi ki koru korunede inanmak ta dogru degil.
Bana simdi yorum olarak kocandan bosan yazmislar ben simdi sirf oyle yazdilar diye kocamdan bosanacak degilim. Fikir almak boyle bisey

Kimin nekadar sorunu oldugunu kimse iki satirlik yaziyla anlayamaz. Ben size herseyi kabadan yazdim. Evet kavga eden evlerdeki cocuklar bu kavgadan etkilenir. Ama bosanan ailenin cocuklari daha cok etkilenir. Yipranir ve hep yarim olurlar. Benim cevremde bosanan insanlar var ve inan bosanmak oyle kolay bisey degil.. ve bosanipta mutlu olan gormedim. Hele cocugun varsa baska biriylede evlenemezsin. Ailenle beraber yapamazsin. O isler oyle kolay olmuyor yani.. ama yinede yorumlarin icin tesekkurler

İyi de zaten boşanmak olabilecek en son seçenek öncelikli olarak eşinizle sorununuz var ve bu sizin sağlığınızı etkiliyor demekki bu konuda tedbir almak antidepresan kullanmak değildir ilk planda evet kesinlikle değiştiremeyeceğin durumun vardır kullanırsın ama sorun belli çözüme gitmelisin eşinle evlilik terapisi vs alın derim sadece eşini suçlamak doğru olmaz tarafsız bi bakış açısıyla sen ve onun arasındaki olumsuz davranışları tespit etmelisiniz. Umarım çözüme ulaşırsınız. Ben antidepresanı yıllarca kullandıgım icin biliyorum sadece sorundan kaçış içindir ha azda illaki vücuda zararı oluyor.

Boşanmak değil de eşinizle birlikte terapi almanız söz konusu olamaz mı? Burada belliki sizin hayatınızda pürüz noktası eşinizin davranışları. Tabiki hayat arkadaşıyla yolları ayırmak hele ki 2 çocuk varken basit bir şey değil ancak çocukların selametleri belki de bu şekilde daha tehlikede. Çocuklar sadece anne baba ayrıldığında değil, asıl yarayı anne baba kavga ettiğinde alır. Normal ilişki şartları kavgasız saygı çerçevesinde olmasıdır, eğer bu şartlar sağlanmıyorsa zaten sağlıklı bir ilişki ve aile ortamından da söz edilemez. Ben şu duruma çok kızıyorum; eşim bana kızıyor bağırıyor -hatta şiddet uyguluyor- ama çocuğum var napayım katlanıcam. Peki ama siz bir anne babanın evladı değil misiniz? Eş bu hakkı kendinde nasıl görüyor? Siz bir insan bir birey Allah'ın yarattığı bir mucize değil misiniz? Etrafımızdaki insanlar kim olursa olsun kendilerinde bu hakkı görememeliler. Bu davranışlarda bulundukları vakit de bunun ne derece yanlış olduğu ve tekrarı halinde olabilecekleri göstermek lazım. Yoksa kendi kendine düzeleceğini sanmayın -ki eminim ki biliyorsunuzdur- Böyle insanlara dur demek şart, bu gücü kendinizde bulmanız şart yoksa bu düzen böyle devam eder siz de dozu arttırılan antidepresanlar eşliğinde hayatınızın en güzel yıllarını, çocuklarınızın en güzel anlarını hayal meyal hatırlarsınız üzgünüm...
Ben 18 sene annemden kaçırıldım, annem büyüdüğümü göremedi, okulumu göremedi, mezuniyetlerime şahit olamadı, erkek arkadaşımı ilk o bilemedi, isteme, söz, nişan hiçbirinde olamadı, okuldan dönünce bugün şunlar şunlar oldu diye üvey anneme anlatıp üff kafamı ütüleme cevabı aldım... Bu yüzden annelerin güçlü olmasını istiyorum, bu yüzden böyle uzun uzadıya bir cevap yazdım size. 2 evladınız var ve onlar için silkelenip-gereken kişileri silkeleyip ayağa kalkmanız lazım.

Çok kilo aldırıyor ben anksiyete için almıştım çok faydasını gördüm şimdi de uğraşıyorum Zayıflamak için

Benim erkek arkadaşım kullandı bir süre.sonra bıraktı.
Ona kafa yapıyordu resmen normalde günde7 saat kadar uyur. Dahafazlasini bünyesi kabul etmez. Her bulduğu yerde uyuyakaliyordu. O da çok bir seyleri kafasina takip kendini yiprattigi icin vermisti doktoru. Keşke kullanmaya devam etseydi...

Çocuklarına karşı da bu kadar mükemmeliyetçi ve baskıcıysa, sen alttan alarak düzeleceğine,kocanı düzeltmeye ikna et bence.

Ha yok böyle konularda kocalar genelde "ama çocuklarına çok düşkün" oluyo..

hayır evli değilim ama mutlu değilseniz sırf eşiniz yüzünden ilaç içip kendinize zarar veriyorsanız ne anlamı kaldı evliliğin?

Kimsenin hayati kolay degil. Guclu olamk gerekiyor dogru. Asil guc sorunlardan kacmak yerine onlari cozmek icin ugrasmak. Esimle terapi almak istiyoruz. Eskiden bunada karsiydi ama simdi kendisi soyluyor. Bu boyle gitmeyecek diye. Bence bosanmak yerine mucadele etmek evliligi kurtarmak gerek. Tabi bazi sartlar cercevesinde.. evliligimde siddet yok oyle biseyde tabiki evlilik yurumez ama esimin durumuda kolay cekilebilecek bisey degil.. herseye karisip surekli soylenen biriylede yasamak kolay degil..

Sizde bosanmis bir ailenin cocugusunuz. Hayatiniz annenize ozlemle gecmis .. hic kimse annenin babanin yerini tutmaz. Ben oyle dusunuyorum ki eger anneniz yaninizda olsaydi kavga dahi ediyor olsalardi suan icinizdeki yaradan daha az acirdi caniniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…