Mezeler - Ordövrler Antep salatas ( fotorafl)

E

EU3

Ziyaretçi
alıntıdır.denenmemiştir.

ön hazırlık gerektirmez.

5 domates
3 soğan
1 baş sarımsak
3 sivri biber
1 demet maydanoz
1 limonun suyu
1 kornişon turşusu
1'er tatlı kaş. pul biber ve kuru nane
1'er çorba kaş. sumak ekşisi ve nar pekmezi

domates,soğan ve sarımsakların kabuklarını soyupkıyın.sivri biber ve maydanozu ince doğrayın.kornişon turşuyu kıyın.tüm malzemeyi bir kaseye alıp harmanlayın.limon suyu,kuru nane,sumak ekşisi,nar pekmezi ve tuzu ekleyip,tekrar harmanlayın.

picture.php

canım bu salata çok güzel oluyor denenmemiştir yazmışsınya mutlaka dene muhteşem bir lezzet ama baya bir ince doğrayacaksın

bu salatayı biliyorum.özellikle ekşi sevenler için harika ve iştah açıcı bir lezzet..

canım bu salata çok güzel oluyor denenmemiştir yazmışsınya mutlaka dene muhteşem bir lezzet ama baya bir ince doğrayacaksın

şu sıralar pek yemekle aram yok diyetteyim.
malesef yok:çok üzgünüm::çok üzgünüm:
yemek yapmayı da yemeyi de çok severim:eek:
deyette olmamdan da bellidir herhaldedelikafadulden
fotoğraflı dediğim tüm tariflere foto eklemiştim.dergiden çektim pc ye oradan albümlere oradan da buraya aktarıp albümden sildim.malesef buradan da silinmiş.
kimseye yapmış gibi görünmek istemedim günah olur diye.

arkadaşlar bende daha basiti ve hemen yapılabilecek olanı yazayım ben sık yaparım oldukçada lezzetli olur , yalnız acı sevenler için bol pul biber ğiriyor çünki,,bildiğimiz konserve tuzsuz salça,ben tukaş katkısız olanı kullanıyorum (domates çorbasındada onu kullanırım) roka ve göbek marul olursa daha iyi olur ince,ince tane karabiber büyüklüğünde doğrayın ve bol pul biber ilave edip yapacağınız kadar salçayla karıştırın çok az nanede koyabilirsiniz,daha sonra kayık tabağa yayvan ince şekilde yayıp üzerine zeytin yağ ilave edin , hele yanında lavaşta varsa, bıçakla üzerine yağ gibi sürüp sararak yemek çok güzel oluyo,,bu arada ben lavaşıda kendim açıyorum sıcak,sıcak,çokta güzel bi meze........

X