Antalya civarında sessiz sakin tatil yeri

Olympos çok güzel ama bu dönem nereye giderseniz gidin doluluk oranı çok olacaktır Antalya da

Merhaba arkadaşlar,
eşimle ilk kez tatile gideceğim Türkiye' de. Turisti, gece hayatı olmayan, plajı sakin denizi güzel dinlenebileceğimiz bir yer var mı bildiğiniz? yoksa çok mu şey istiyorum:KK49:

Hatta genellikle yaşlıların tercih ettiği yerler de olabilir. Amaç gürültüden uzak, tenha bir deniz tatili yapmak. çevremde hiç bilen yok buraya konu açmak istedim. yardımcı olursanız sevinirim. Araştırdığım kadarıyla Adrasan, Çıralı, Kaş gibi beldeleri önerdiler. buralarla ilgili fikri olan var mı?

tavsiyelerinizi bekliyorum..
Rixos Sungate sakin şehir dışı gibi kalıyor ya da Kleopatra plajında butik oteller var sakin. Çarşıya yürüme mesafesi ama sakin. Belekteki tatil köyleri de genelde şehir dışı gibi kalmış..

arkadaşlar Olympos demiş orası da güzel ama denize gitmek için yürümek vs gerekiyor

Plajda oturacak şezlong vs yok; yiyecek içecek yok; taşıyacaksın hep

Adrasan'da kalıp günü birlik de Olympos a gidiyoruz biz daha eğlenceli olabiliyor zira ben her gün o kadar yürümek istemem bir de çocuk olunca daha zor oluyor

Antalya tarafında dediğiniz tarzda yer bulmak o tarihlerde çok zor olur. Planınız esnekse Ayvalık,Sarımsaklı'yı tavsiye ederim. Sakin,sessiz,çoğu otel denize sıfır,kendi şezlong ve şemsiyeleri var,kum güzel,denizde balıklarla yüzüyorsunuz o kadar temiz. 3 senedir ilk tatili orada yapıyoruz gayet memnunuz.
Bayramda başka bir yere gidiyoruz,çocukla gitmek için ideal geliyor bana Ayvalık.
Bu arada bende İstanbula yakın tatil yeri arıyorum bayramda 4gün kaçmak için,önerilerisi olan varmı?

Kesinlikle ve kesinlikle İzmir in birkaç ilçesi var öyle mükemmel ötesi. Sessiz sakin huzur dolu. Ne turist ne bişey. Hem tatil hem kafa dinleme.

Kum denizi

biz yıllar önce gittiğimizde daha güzel bir kum vardı

Geçen sene azıcık küçük taşlar vardı kıyıya yakın ama

Öyle küçük çakıllar vs değil içi de kum

Çocuk çok bu nedenle

Oturacak yer sıkıntısı yok ama biz geçen sene ramazan da gitmiştik

Bu sene bayramdan sonra gideceğiz

Geçen sene bir de yangın çıktığı için talep düşüktü galiba

teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.o zaman ben bu yerlercivarına bakayım. Peki Çıralı ,Kalkan ya da Kumluca hakkında bilginiz var mı acaba?

Antalya tarafında dediğiniz tarzda yer bulmak o tarihlerde çok zor olur. Planınız esnekse Ayvalık,Sarımsaklı'yı tavsiye ederim. Sakin,sessiz,çoğu otel denize sıfır,kendi şezlong ve şemsiyeleri var,kum güzel,denizde balıklarla yüzüyorsunuz o kadar temiz. 3 senedir ilk tatili orada yapıyoruz gayet memnunuz.
Bayramda başka bir yere gidiyoruz,çocukla gitmek için ideal geliyor bana Ayvalık.
Bu arada bende İstanbula yakın tatil yeri arıyorum bayramda 4gün kaçmak için,önerilerisi olan varmı?

Keşke esnek olsaydı Akdenz tarafı bana boğucu ve sıcak geliyor ama oralarda olmak zorunda

belek e gidin otel dışında hiçbir sosyal aktivite olmayan bir tatil beldesi :) biz balayına gitmiştik ve nefret etmiştik bu yüzden :)

Kaş Benim favorim. Tam bir butik tatil. Mavinin en saf tonunda bir deniz... Sessizlik, huzur mükemmel bir zeytin yağı ile zeytin yaplılar salatalar, taze otlar, balıklar... Serin rüzgarlı akşamlar... Çok canım çekti!

teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.o zaman ben bu yerlercivarına bakayım. Peki Çıralı ,Kalkan ya da Kumluca hakkında bilginiz var mı acaba?

Çıralı Adrasan a yakın galiba ama gidip görmedim daha küçük bir yer sanırım

Kalkan da Kaş a yakın; kalacak yer orada da sıkıntı imiş Kaş ta kalıp Kalkan'a denize gidildiğini duydum; minibüs vardı Kaş-Kalkan

Kumluca ya iş için gittim; ilçe merkezine ama deniz vs görmedim. Ama zaten bu beldeler Kumluca'ya bağlı galiba; hani Kumlucalılar yardımcı olur.

Kumluca'da nerede denize girilir denince cevap Adrasan; Olympos vs olabilir

Bir de biz geçen sene Adrasan'a gittiğimizde Antalya'dan gelenler vardı. Bayağı para verip gelmişler; şehirde plajda dalga var; orası güzel değil bir de çok sıcak deyip Adrasan'da kaldılar

hatta bir aile vardı; adam iş için döndü kadın ve oğlu biraz daha kaldılar; 4 yaşındaki çocuk gitmek istemedi evlerine orası sıcak diye.

Bizim çocuk gitmiyor sarımsaklıya

Deniz soğuk diye; kaç yaşında çocuğunuz bizimki de büyüyünce gider mi acaba

Biz özellikle Badavut u çok seviyoruz ama oğlum soğuk diyor ki gerçekten orda sabah ben bile girememiştim denizeee

Olimpos çok kalabalık oluyor genelde birde ben pansiyonlarını sevmemiştim gençler takılmak için gidiyor.Çıralı bence çok iyi tam kafa dinlemelik, Olimposun yanında. Çok güzeldi tekrar gitmek istiyorum ama eşimin kuzeni orada pansiyon işletiyor ücret falan almıyorlar bizden gidemiyorum o yüzden :KK43:

istanbula yakın olarak erikli sahillerini önerebilirim. biraz daha aşağıda da assos çok güzeldir.

Bizim çocuk gitmiyor sarımsaklıya

Deniz soğuk diye; kaç yaşında çocuğunuz bizimki de büyüyünce gider mi acaba

Biz özellikle Badavut u çok seviyoruz ama oğlum soğuk diyor ki gerçekten orda sabah ben bile girememiştim denizeee
ilk Ayvalık Sarmısaklı tatilimizi 11 aylıkken yapmıştık o zaman bile girmişti denize severek,şu an 33 aylık yine bayıla bayıla girdi diyebilirim ki haziranda gittik öyle çok sıcakta değildi. Benim Sarmısaklıyi tercih etme sebebim cidden temiz plaj ,temiz deniz ve temiz hava olması,çok nemli degil hava ,gece rahat uyuyorsunuz. Her ne kadar aktiviteli tatil olmasada kafa dinlemeli,bol bol yüzmeli,kumsalda yürümeli ve dinlenmeli bir tatil oluyor. Çocukla gidilmesi iyi oluyor bu anlamda. Havuz tercih etmediğim için birde tabiki zira havuza sokmadım henüz bu sene belki sitenin havuzuna sokarım ama 3 senedir kurtaricı oldu Sarmısaklı bize. Sezonunda giderseniz,genelde çocuklu aileler oluyor zaten belki daha hevesli olur denize girmeye diye düşünüyorum.

kaş ı ben de tavsiye ederim çocuk yoksa süper. çocukla denizi pek uygun değil derin ve kayalık. adında aqua olan bir otelde kalmıştık denize sıfır gibiydi ve çok romantikti.

istanbula yakın olarak erikli sahillerini önerebilirim. biraz daha aşağıda da assos çok güzeldir.
Teşekkür ederim araşırayım. Şöyle denize sıfır keyifli bir yer bulamadım kaç gündür. Bulduklarımda müsait değildi malum bayram tatili. Orada gidip kaldığınız, memnun olduğunuz otel ismi varsa alabilirmiyim birde?

Teşekkür ederim araşırayım. Şöyle denize sıfır keyifli bir yer bulamadım kaç gündür. Bulduklarımda müsait değildi malum bayram tatili. Orada gidip kaldığınız, memnun olduğunuz otel ismi varsa alabilirmiyim birde?

assosta otel çok, pansiyon vs de çok ama eriklide otel sektörü çok gelişmiş değil.bookinge falan bakarsanız zaten 3-5 tane yer gelecektir. biz kampta kaldığımız için otel öneremiyorum.

X