Annesinin katilinden hamile kaldı, bebeği aldıramazsa kolunu kaybedecek

o kastettiğiniz ahlak bekçilerinden biri de benim
kadın veya erkek fark etmez,özgürlüğünü yaşasın lakin
özgürlüğümü yaşayacağım diye 3 tane çocuğun hayatını mahvetmeye hakkı yok
bu kadının
bizim eleştirdiğimiz nokta bu kadın artık tek başına değil 2 tane çocuğunu ve annesini de düşünüp ona göre davranmalıydı
o katil adam kadar olmasa da o da hatalı bu konuda

katılıyorum bu kadın kader kurbanı değil ki kendi tercihini yaşamış

annesini çocuklarını düşünseydi o adamla ne işi var ki

beter olsun demiyorum asla
yasayı da haklı bulmuyorum
alınmalı bebek yazık ona da doğsa çileden başka ne görecek ki bu dünyada

Size ne alaka asıl yahu evlendikten sonra eşinden şiddet gören kadın yok mu? Evlenmeden ilişki yaşayan şiddet görüyor da evlenince yaşayan görmüyor mu? Benim dediğim şiddet gören kadına bu koşullardan bağımsız yaklaşılması gerektiği. Böyle bir haberde "evlenmeden niye ilişki yaşanıyor, bekaret kaybedildikten sonra herkesle yatmak mı lazım" tarzı yorumlar sanki kadın bu hale düşmeyi hak etmiş gibi bir intiba uyandırıyor.

"Yani boyle modern olucam herseye acık bakıcam yoksa dayagı hakeden eziklerden olurum muhabbetini bırakın oyle çağdaş olunmuyo.Adamı soğutursunuz ülkeden" Şu iki cümleye yorum yapma gereği duymuyorum.

Mesajınızı aşağıya kopyalıyorum. Hiç de öyle "annesine, evlatlarına yazık..." gibi bir anlam çıkmıyor. Kaldı ki böyle bir olay kaç yıllık evlilerin başına da geliyor, koca şiddetinden muzdarip olan, ölen kadın yok mu? Onlara "düzgün adamla evlenseymiş önüne gelenle evlenilir mi?" denilmezken ortada nikah olmaması durumunda niye kadının evlenmeden sevişmiş olması gündeme getiriliyor? Farkında değilsiniz ama "kadın evlenmeden sevişmişse başına şiddet gelebilir" mesajı verip normalleştiriyorsunuz bu olayı. Bu da şiddeti meşru göstermek oluyor.

"ben anlam veremiyorum boşanmış olmak hemen birileriyle sevişmek hakkı mı doğuruyor,boşanmış da demeyelim de insan bekaretini kaybedince amaaan biri de bir bini de bir mi oluyor felsefe.hadi insanoğlu dedik nefis dedik ihtiyaç dedik ki hiç biri bana geçerli bir neden gelmiyor nasıl hiç tanımadığın biriyle birlikte olup bir de korunmadan hamile kalabiliyor bir kadın.insanların duygusal olarak bir şeyler yaşaması tamam ama her tanıştığı insanla birlikte olması ...anlamsız..."

Yetkililerden "Devlet ikisine de bakar, hanım kızımız doğurmalı." diye fetva gelirse şaşırmam.

kadın şiddet görüyor ailesi kocandır diyor,kadın aldatılıyor kocandır çocuklarının babası ayrılma deniyor kadın eve mahkum ediliyor kahkaha atma hamile kalınca dışarıda gezme az çalış evine bak çocuklarına bak namusuna sahip çık açık giyinme deniyor bunlar meşrulaştırmıyo ben önüne gelenle yatma diyince ben meşrulaştırıyorum haklısınız.

Ben hala anlamıyorum neye göre davranması gerekiyor? Annesi ve çocuğu olabilir, boşanmış bekar genç bir kadın. Bir sevgilisi olabilir, onunla birlikte de olabilir. Adamın annesini öldüreceğini, kendisini sakat bırakacağını bilse ilişki kurmazdı herhalde değil mi?

Hah demogoji başlamış :)

Öncelikle ben bahsettiğiniz şeyler kadına şiddeti meşrulaştırmıyor dedim mi? Hayır.

İkinci olarak haberde kadının "önüne gelenle yattığına" dair bir ibare var mı? Sevgilisiyle aynı evi paylaşmasından bunu mu çıkarıyorsunuz?

Üçüncü olarak evet "önüne gelenle yatan" kadın da bu olaylarla karşılaşmamalı. Şiddet gören kadına her önüne gelenle yatmış mı yatmamış mı koşulu aramaya gerek yok.

demogojiyi ne için yapabilirim bunu okuyacak üç beş kişiden bir çıkarım mı olacak.sorularım gayet açık düşüncelerim de.insan emniyet kemeri takmadığında ne olur.eğer tedbirinizi almazsanız takdir edileni yaşamak zorunda kalırsınız.bu konu için olay budur.ilk mesajım da da yazdığımın özeti her önüne gelenle bir şeyler yaşanmaz nasıl yapabiliyorlar.siz başka yerlere sakız gibi çekip durun

ne yazık ki şiddet devlet tarafından meşrulaştırıldı. bunun ötesi yok. ama kimse annesinin katilinin çocuğunu doğurmak istemez herhalde. evliyken yaşayanda var bunu kocası şiddet uyguluyor diye kaçan ailesine sığınan ve kocası tarafından ailesi öldürülen kadınlarımız da var. yarın ne olacağını kimse bilemez. belki bu huylarını bilmiyordu. yaptığı ters gelince ayrılmak istemiş belli ki. birde neden biz karalama kampanyası başlatıyoruz anlamıyorum.

Kadın 24 yaşında ve 2 çocuklu "sevgili" olarak yazılan kişiye belki sığınmıştır.Hyatatta tek başına kaldığını düşünüp çocuklarına baba olur sanmıştır.Halen bir çok yerde evli olduğu halde bile kızlarını eş olarak gönderen aileler yokmu.Bu kızların bu kadından ne farkı var.Onlarda resmen evli değil.Belki haberde atladılar dini nikahlı koca deseler her şey meşru mu olacaktı.Bir kadının kolu söz konusu . Sen devletsen katilinden çocuk doğruma hakkını kadına vermek zorundasın.Her şeyime karışacağına bu tip kadınlar olmasın diye devletin en önemli görevi eğitime önem vermek .

Demagojiyi niye yaptığınızı bilmiyorum ama yapmışsınız, araya alakasız laflar sıkıştırıp laf cambazlığını denemişsiniz.

Her önüne gelenle bir şeyler yaşanmaz diyip durmayın lütfen, karşınıza çıkan insanın annenizi öldüreceğini bilemezsiniz. Bu tedbir almamak değil. Okumuyor musunuz "bilmem kaç yıllık eşi tarafından bıçaklandı" haberlerini? Yeri geliyor kaç yıllık eşini bile tanıyamayabiliyor insan demek ki.

yav he heee.

Şu beceriksiz troll laflarından da fenalık geldi, biraz yaratıcı olsaydınız bari :/
derdiniz nedir bilemiyorum troll siz olabilirsiniz ben normal bir vatandaşım.sizin oldduğu gibi benim de kendimi fikirlerimi ifade ediş şeklim var özgürce.ne yapmamı bekliyorsunuz konuyu uzatarak çirkin çirkin yorumlar,saygısızca kelimeler mi sarfedelim.ben insanlar sonsuza kadar rahibe olsun demedim,herkes kendinden sorumlu istediğini yapsın ama sonucunu düşünsün yoksa zararı kendine bana değil.tecavüz yok kendi isteğiyle 5 aydır biriyle birlikte hamile kalmış ve adam pisliğin teki çıkmış olsun canın sağolsun mu demeliyim.evli insanların da eşleri şerefsiz çıkabiliyor mecbursunuz evlendiniz çekin mi diyeyim çıkıyorsa ayrılacak yani.benim başıma da gelebilir ama ben en azından kimdir nedir diye bir bakarım yıllardır kocasız kalmış gibi davranmam.belki o kadın da davranmadı ama en azından korunabilirdi ilişki yaşamak için acele etmeyebilirdi.size göre normal olabilir.ben ne kızlarımın bir oğlum yok ama olsaydı nede oğlumun önüne gelenle ilişki yaşamasını istemezdim.ben böyle düşünüyorum siz farklı düşünün sizi ilgilendirir ben böyle düşünüyorum diye kimse şiddete maruz kalmaz tabi kendi kanaatime göre.size göre kalabilirse sizin düşünceniz.yorumlarımda kimseyi hedef göstermedim iyi olmuş da demedim ortada yok olan bir can var.neyse bu yazdıklarıma da bir kılıf bulup bir şeyler yazarsınız muhtemelen ama cevap vermeyeceğim artık.

önüne gelenle ilişki yaşayıp, hamile kalınırsa olacağı bu hala da bunu düşünüyorum

nasıl erkeklere kızıyoruz sırf hemcinsimiz diye bu kadına da bravo deyip tebrik edecek halim yok

hata varsa eşit derecede var

ve kürtaj bir korunma yöntemi değil hamile kalıp kalıp sonra aldır ohh ne ala

(tecavüz ve sağlık durumundan ötürü olanlar hariç)

bu adam şimdi değilde çocuk doğduktan sonra delirseydi ne olacaktı belki o zaman da kadın bu adamdan 4.ye
hamile olurdu mağdur sayısı çoğalırdı

bu tür insanlara bir dur denilsin üremekten insan ziyanlığı yapmaktan vazgeçsinler
zevk için 5 tane doğur sal sokağa sonra toplum gelişsin diye bekle
hiç hak verebileceğim bir olay değil

Bu nasıl bir saçmalıktır ya? Evli olmadığı adamdan hamile sonuçta niye izni gerekiyormuş? kadınlarımız niye bu kadar küçük görülmek zorunda! o kadın şimdi annesinin katilinin çocuğunu taşıyor ve onun için kolunu kaybetmek zorunda mı? Ne biçim adalet bu.

Bu nasıl bir şey yaaa. Her gün kadın olduğum için bir kat daha fazla korkuyorum
Ben artık kadın cinayetleri haberleri gündeme oturduğundan beri akşam 4ten sonra tek başıma dışarı çıkamıyorum.. Buna sebebiyet veren devletimizede, cani sapıklarada yazıklar olsun.

Şaka mısın? Kadın tecavüze uğramamış. Bence haberi sen okumadın... Kendi isteğiyle kalmış. Okey? Hani BDV'de konu açılır, denir ya hani "ya hadi ilk çocuğu yaptın anlarız da bu adamdan 2 çocuk niye? Ya da 3 çocuk niye?"
Hadi ilişkiye girdin tamam da 5 aylık tanıdığın bir adamdan çocuk niye derler adama...
Ayrıca bu haberin gerçekliğine de inanmıyorum. Anne sağlığı tehlikedeyse kürtaj yasaldır... İlk önce bebek düşünülmez, anne düşünülür... Kolunu kaybederse o hastaneyi dava bile edebilir.
Ayrıca nikahlı yaşamadığı birinin ne izni Allah aşkına? Evli değilse kadın, babasından izin alınır diye biliyorum.
Baştan sona fiyasko bir haber.....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…