Annemle sorunumuz!!!

Y

Ok yahu para ver demiceksiniz bu konuyu konuşurken hani anne neden böyle böyle yaptın derken eşiniz de mutlaka yanınızda olsun safa yatin biraz bakın bahaneler nasıl kesilicek
Eşimin yanında lafı para mı istiyorsuna getirdim aaaa yok ben almam sizin paranızı dedi ama yalnızken konu açıyor yada bana her ay sipariş veriyor bana bu ay şunu bunu al diye.

Babamın haberi yok daha konu çok taze kız kardeşlerim annemiz ya gezmek icin yada para için yapıyor diyor bir çözümleri yok maalesef.
Bence bu konuyu bir aile yemeğinde falan dile getirin hani sizi dolandirmasa aile baskısı olur derdim ama az mustehak ya belki babanız da sizden yana konuşacak kimbilir? bı de bence ben fedakarlık yapıyorum bir karşılığı yok gibi bir kafaya bürünmüş. Birden fazla kişiden sacmaladiginandair yorum alırsa bir süre gerivites yapar.

Anneniz çok ayıp etmiş. Çok çok genç bir anneanne, galiba çocuktan dolayı eve tıkılıp kalmak zor gelmeye başlamış.
Böyle devam ederse yuva bakabilirsiniz. 0 veya 1 yaştan itibaren alan yuvalar var.

bence anneniz haklı gerçekten insanın kafası bebek çocuk getirmiyor olabiliyor. kadın zaten çocuk gelin. belki şimdi rahatça yaşamak istiyor. geçen 1 gün yeğenime baktım kendimi camdan atma noktasına geldim. herkesin kafası çocuk getirmiyor. farkına şimdi varmıştır. kardeşleriniz okul çağındaysa istemiyordur belki.

İyi de bu kadar radikal şekilde taşımalarına sebep olduysa şimdi gericevirmek dolandırmak tır ya insanı. Bari bir deneyelim siz sabah bırakın akşam alirsiniz sonra yapabilirsem tasinirsiniz falan deseydi insanların hayatını değiştirmiş. Kadın da belki kendi çocuğuna bakip kreş zamanı ise gircekti yani insanların hayatını değiştirmesine sebep olup sonra yan çizmek ayıp ya. Bı de sorunla başbaşa bırakmak da başka bi dert ben olsam kendim yardımcı tutup parasını bile oderdim sırf aldığım sorumluluğu yerine getirmek için.

Bu şeye benziyor yanlış anlamayın ama bı hevesle kedi köpek aldirip sonra da bakamıyorum goturun demeye. Üstelik torun bu ya nasıl endiselenmez torununa iyi bakilabilcek mi diye?

evet konu sahibi de haklı. ama zaten 5 aydır bakmış. bunalmış olabilir herkesin kafası getirmiyor. en küçük çocuğu kim bilir kaç yaşında. şimdi de bulunur kreş

Kadın ilk defa çocuk büyütmüyor ya. O çocuk sesinin ne olduğunu torunda mı fark etmiş? Rahatça yaşamak istiyorsa insanı evinden yurdundan etmeseydi

En baştan güvenmemeniz gerekirdi çocuk sizin kimse bakmak zorunda değil. Bebek bakmak çok zor. Tüm gün siz baksanız siz de zorlanırsınız anneniz mı zorlanmayacak. Para en baştan vermeniz lazımdı zaten . Vermemeniz hata. Kendi evinizde baksın bakıcı

tahammül edebilirim sanmış olabilir.
Hayır bence bizim alt katımıza taşının demesi de ayrı bi garip. Benim kayınvalidem şehir değiştirdi 2 senedir doğuda yaşıyor eltimlerle beraber onların bebeğine bakmak için. Bi bebek bakacaklar insanları evlerinden edip ayaklarına çağırıyor sonra da vazgeçiyorlar. Büyük saygısızlık

kadının yaptığı doğru demiyorum ki. ama onun yönünden bakınca olabilir. mesela o evdeki diğer çocuklar istiyor mu bakalım başka çocuk. hele sürekli cız vız huysuz bir bebekse insan tahammül edemiyor. ne güzel alt katına çağırmış bencil ev sahibinden kurtarmış. kocası nöbetli çalışıyormuş. çocuğa koca da bakabilir bir şekilde. ya da 4-5 ay idare edip kreş.

Yok haklı olup olmaması değil konu. Bi insanı evinden edecek bi karar veriyorsa sağlı sollu düşünmesi gerekiyordu. Torun torba sahibi bi kadının daha geniş kapsamlı düşünmesini beklerim ben. Huysuz bi bebek veya değil, illaki ağlayacak bu çocuk sanki ilk defa anne olan birinden bahsediyorsunuz o değişik geldi bana. Kocası kendi evinde de bakardı düzen değiştirmeden madem gerek var mıydı bebekli bebekli bu kadar aksiyona? :))

Bakamayacaginiz toruna bakarım demeyin kardeşim!
Ben anneler çocuk bakmasın artık o saatten sonra hayatını yaşasınlar düşüncesinde biriyim ama bu durumu da çok gözlemliyorum. Resmen hamile gören anneye bir gaz geliyor doğur ben bakarım diye. Sonra bebek doğduktan sonra bir bakıyor ki iş olcak gibi değil hemen geri vites. Bu durumda mağduriyet oluşuyor. En baştan bakıcam diyen kimseye güvenmemek lazım. Sonradan böyle sıkıntı oluyor.

Eşimden utandığı için para istiyorum diyemiyor bende verelim diyorum ısrarla yook benim derdim para değil diyor eşimin yaninda bende kalakalıyorum
Kiracı çıkınca siz geçtiniz, dolayısıyla gelir azaldı.
Sizden kira alacağını sanmıyorum ama bakıcı ücreti değil de kira için mi konuşsanız acaba?

Bana göre ya çocuk bakmanın zorluğunu unutmuş oluyorlar ya da mahalle baskısından kendilerini ben bakarım demek zorunda hissediyorlar. Benim kızım şuan 4 yaşında şimdiden ona torun bakmak istemediğimi anne-kız ilişkimizi zedelemeden nasıl söyleyeceğime dair dertleniyorum. Torun bakmak istemiyorum dediğimde şuan bile etraftan cık cık cık edenler, sen nasıl annesin diyenler oluyor. Bakın ortada daha torunun t' si yok. Ayrıca bazı evlatlar trip atıyor annesi torun bakmayınca ondan da korkuyorum. Konu sahibini tenzih ederim tabi ki üstüne alınmasın.

Sizin çocuk torun sahibi olana kadar bebek bakan yapay zekalı robot bile çıkar çok da dert etmeyin. Milletin de ağzı torba değil hiç tartışmayın bile bu konuları ne gerek var bu gün varlar yarın yoklar fikirlerinin de bir önemi olmamalı. Ben de tam tersi ya ben bakıma muhtaç kalırsam çocuğuma yük olursam derdini yaşıyorum üstelik daha doğmadı bile nohut kadar

işte düşünemiyorlar. benim de annem şimdiden bana çocuk yapınca emekli olurum ben bakarım senjn çocuğuna diyor ben yeğenlerime öf dedikçe. diyorum anneme en son büyüttüğün çocuk 26 yaşına girdi. senin tahammülün mü kız var. keşke anneye güvenip gitmeselerdi.

Siz erken başlamışsınız baya ben trip atmam benzer durumda olsam ama onun da en başta güvence vermemesi lazımdı bence. Annelerden çok şey beklenmesini ben de doğru bulmuyorum, bizde sanki anne olunca 80 sene ona bakmak zorundasın gibi anlaşılıyor ama değil tabii. Ama yine de zor durumda olan kızına yardım etmesini beklerim ben başta söz de verdiyse

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…