Annemin sürekli azarlaması?

pervin7862

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
5 Mart 2023
89
27
24
Annem beni sürekli azarlıyor odamı toplamam konusunda ne biçim toplamıssın özürlü müsün falan diyo dediğim her şeyde azar yiyiyorum durup dururken cidden cok sıkıldım odamı toplamaya çalısıyorum dagınıksın diyo ne yapmalıyım?

Özürlü müsün falan hos laflar degil ama durduk yere bu kadar azarliyorsa öfkesinin bir sebebi vardir belki de, belki de kendisini iyi hissetmiyordur, bir derdi vardir. Maalesef bazi insanlar sikintisi oldugunda cözemez, hatta cözmek yerine yokmus gibi davranirlar ama bu sekilde kendi problemlerini baskalarina -ki bu genelde en yakinlari olur- yansitirlar. "Annecim ben artik cok aliniyorum bana böyle davranmandan, neden böyle diyorsun, beni neden azarliyorsun", diye sorabilirsiniz.

Kullandığı laflar hoş değil ama bir de annen tarafından bakalım olaya.niye azarlıyor.demek ki onun dediği gibi dağınıksın odanı düzgün toplamıyorsun o da sinirleniyor.hiç özeleştiri yapıyor musun mesela şunu da yanlış yaptım annem kızdı gibi.yoksa annem sürekli azarlıyor diye bakarsan olaya sorun çözükmez ki.kadın da durduk yerde sinirlenmiyordur.

Açtığın konulara baktım annen bazen kızmakta haklı bence.sen yaptığın yanlışları görmüyorsun annem kızdı diye bakıyorsun olaylara.oysa kendi yanlışlarının farkına varırsan hem onları düzeltirsin hem annenle daha iyi anlaşırsınız.bunu seni eleştirmek için söylemiyorum.senden sadece 5 yaş küçük kızım var.daha şimdiden bizim de bazı anlaşmazlıklarımız oluyor.ama inanın biz anne olarak her zaman çocuklarımızın iyiliğini isteriz.biz yaşca büyük olduğumuz için bazı şeyleri öngöre biliyoruz yani her şey sizin iyiliğiniz için.

benim de babaannem aynı bu şekilde konuşan bir insan ve bana aslı saygı duymuyor. ben zaten kendim içimden gelerek bir şeyleri yapacaksam bile bu ve benzeri lafları duyduğum için zorunluluk gibi hissediyorum ve güzelce yapamıyorum dağınıklığımı toplayasım dahi gelmiyor açıkçası. tek tavsiyem bunları kendin için yapmaya çalış ve kendi düzenini oluşturmaya bak ailenin dediği kırıcı lafları ciddiye almamaya çalış birkaç sene önce çok kırılır üzülürdüm ama artık duyarsızlaştım ben.

Normal falan değil şu yapılan. Burada gördüğüm kadarıyla küçücük kızlardan bile iş bekleniyor, yetişkin erkeğe o genç normal deniliyor.

İnsan çocuğuna özürlü müsün der mi? Beğenmiyorsa kendi toplasın odayı.Cocugu diye böyle hakaret edemez insanlara. Bu kız sakin, bir sey demiyor belli. Annesi gibi sivri dilli olsaydı sana çekmişim demek ki gibi bir şey derdi, o tartışma uzadıkça uzardı.

Konu sahibi annen mükemmelliyetçi herhalde, boşver dinleme. Odan seni rahatsız etmiyorsa istediğin gibi topla. Annen temizlik takintisindan çocuğunun kalbini kıran sınırını bilmeyen annelerden belli ki. Böyle üslubu varsa annenin ciddiye almaya değmez.

X