ANNEMİN MEZAR TAŞINA SOYADINI KIZLIK SOYADI MI YAPTIRMALIYIM

0ksana

Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2023
17
3
27
Merhabalar. Annem 1 seneye yakın oldu vefat edeli. Şimdi mezarını yaptıracağım. 2.evliliğiydi 9 10 yıl civarı evliliği oldu. Ben annemin kendi kızlık soyadını yazdırmam gerektiğini düşünüyorum. Kendisi hiçbir zaman sahiplenemedi soyadını da eşini de eşi de bir yerde onu. Aile olamadılar yani. zaten iyi niyetli bir insan değildi eşi. kendisinden hiç haz etmiyorum. Hakaret etmek istemiyorum ama gerçekten annemin en büyük hatasıydı. bilmiyorum onun soyadıyla yazdırmak istemiyorum. Siz ne düşünüyorsunuz bu işin usulü nedir? Bildiğiniz olması gereken birşey var mı? Ve mezar taşına isim soyisim doğum ölüm dışında birşey yazmak zorunda mıyım? Tavsiyeniz var mıdır hanımlar bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Nasıl taniniyorsa öyle yazın.basiniz sağolsun.

Sizin babanizla olan soyadiyla da yazdirabilirsiniz yani kendi kizlik soyadinizla.

Yok kendi babami da sevmezdi diyorsaniz annenizin kizlik soyadini kullanin. Ama vefat ettigi sirada kullandigi soyadini kullanma zorunluluğu vardır belki adli, idari durumlar icin bunu bir danisin isterseniz.

Basiniz sagolsun

Benim eşimin annesinin ailesi yani kaynanam çocuklar küçükken vefat etmiş,kadının ailesi kendi soyadlarını yazdırmış kayinbabamin değil yani,iyi bir damat değilmiş kadın kanser olmuş zaten onu suçlamışlar soyadı kızlık yani mezar taşında

Kızlık soyadını yazın gitsin. Sonuçta eşi olan adamın soyundan gelmiyor anneniz.

Başınız sağolsun öncelikle..Bizim orda örneğin " Mehmet kızı Ayşe Gündüz" (gündüz eş soyadı)..Bu şekilde yazılır..rahmetli annenizin eş soyadını istemediğini düşünüyorsanız kızlık soyadıyla yazdırdın..ama mezar bilgileri resmi olarak işleniyorsa eş soyadı şart olabilir mi bilmiyorum..

Bildiğime göre resmi bir işlem değil.
Ben annemin kizlik soyadini yazdırdım.
Sizin anneniz evlimiydi babanızla yoksa ikinci evliliği miydi? Ya da bekar mıydı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…