Annemin bana yaptığı haksızlık mı değil mi?

Onlyhopex

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2020
433
-181
Kızlar biz iki kız kardeşiz ve yeni evliyiz ikimizde. Annemle babam da emekliler ve üç daireleri var. Bir daire bana iki daire ise kız kardeşime çünkü annem diyor ki " kardeşin bipolar bozukluk yüzünden okula gidemedi, kurslara yazdırdık gitmedi ve okumadı. Ama sen okudun, her kursa gidebildin hatta sana burun estetiği yaptırdık, gözüne lazer yaptırdık ve masrafa girdik" diyorlar. Nasıl böyle kıyaslama yaparlar anlamıyorum. Ben kendi başarım ve emeklerimle özel üniversitede full burslu ve masrafsız okudum. Bir iki ameliyatın lafını yaptılar ve kıyasa girdiler. Asıl olaya geliyorum. Kız kardeşimle ben on gün arayla evlendik ve annem üç dairenin bir katını kız kardeşime verdi yukarı kata gelmek şartı ile. Bana ise alt kata oturma şartı koştu. Yani ben 1. Kata gelicem, annem ikinci katta, kardeşim 3. Katta. Ama ben ve eşim istemedik ve başka bir evde kiraya çıktık. Annem güle güle ozaman dedi. Böyle iyilik mi olur sizce? Kira paramı verebilirdi en azından! Ama o dedi ki "ya benim alt katımda kira vermeden oturursunuz ya da uzakta kendi kiranizla boğulursunuz". Eşim de diyor annen senin ev hakkini vermese de en azından aldığı kirayı sana verebilirdi diye. Sizce bu haksızlık değil mi?

Kızlar biz iki kız kardeşiz ve yeni evliyiz ikimizde. Annemle babam da emekliler ve üç daireleri var. Bir daire bana iki daire ise kız kardeşime çünkü annem diyor ki " kardeşin bipolar bozukluk yüzünden okula gidemedi, kurslara yazdırdık gitmedi ve okumadı. Ama sen okudun, her kursa gidebildin hatta sana burun estetiği yaptırdık, gözüne lazer yaptırdık ve masrafa girdik" diyorlar. Nasıl böyle kıyaslama yaparlar anlamıyorum. Ben kendi başarım ve emeklerimle özel üniversitede full burslu ve masrafsız okudum. Bir iki ameliyatın lafını yaptılar ve kıyasa girdiler. Asıl olaya geliyorum. Kız kardeşimle ben on gün arayla evlendik ve annem üç dairenin bir katını kız kardeşime verdi yukarı kata gelmek şartı ile. Bana ise alt kata oturma şartı koştu. Yani ben 1. Kata gelicem, annem ikinci katta, kardeşim 3. Katta. Ama ben ve eşim istemedik ve başka bir evde kiraya çıktık. Annem güle güle ozaman dedi. Böyle iyilik mi olur sizce? Kira paramı verebilirdi en azından! Ama o dedi ki "ya benim alt katımda kira vermeden oturursunuz ya da uzakta kendi kiranizla boğulursunuz". Eşim de diyor annen senin ev hakkini vermese de en azından aldığı kirayı sana verebilirdi diye. Sizce bu haksızlık değil mi?
Annenizin yaptigi haksizlik ola bilir ama eşiniz de kira parasini senin ailenin odemesini beklemesi biraz tuhaf oldu . tamam aileler yardim eder. Yine de kimse bizim kira paramizi vermek zorunda değil ne onun ailesi ne sizin aileniz. Ne guzel okumuşsun. Bundan sonra bagimsiz olarak hayatinizi yaşayin derim. Siz hakkiniz olan daireyi kiraya verin orda oturmak istemiyorsaniz. Ya da satin. O evle boyle bir şey yapa bilirsiniz.. ama anladigim kadariyla o evi kiraya vermiş artik kendi insaflarina kalmiş gerisi. Boş verin. Bogulursunuz diyen birinden pek de anlayiş beklememek gerekir

Anneniz hangi taraftan bakiyor acaba bu olaylara?sizin tarafinizdan mi yoksa kiz kardesiniz tarindan mi?
Nasıl yani? Anneme göre ben lisansı bitirmiş kendi ayakları üzerinde durabilecek biriyim ama kardeşim zihinsel hasta ve şuana kadar onlara maddi olarak sıkıntı vermemiş, onlara muhtaç birisi

Annenizin yaptigi haksizlik ola bilir ama eşiniz de kira parasini senin ailenin odemesini beklemesi biraz tuhaf oldu . tamam aileler yardim eder. Yine de kimse bizim kira paramizi vermek zorunda değil ne onun ailesi ne sizin aileniz. Ne guzel okumuşsun. Bundan sonra bagimsiz olarak hayatinizi yaşayin derim. Siz hakkiniz olan daireyi kiraya verin orda oturmak istemiyorsaniz. Ya da satin. O evle boyle bir şey yapa bilirsiniz.. ama anladigim kadariyla o evi kiraya vermiş artik kendi insaflarina kalmiş gerisi. Boş verin. Bogulursunuz diyen birinden pek de anlayiş beklememek gerekir
Canım sen yanlış anladın sanırım. Benim hakkım olan daireyi annem vermiyor işte. Ben öldükten sonra size kalır diyor. Ya şimdi gelip alt katıma oturursun diyor ya da ben öldükten sonra sana kalır diyor

Ben de olsam oturuyorsan otur, aksi hâlde güle güle derim. Daire onların ne münasebet kirasını vereceklermiş, zorunda değiller.
Kız kardeşim dairede oturuyor diye sıkıntı etmediler ama sonuçta benim hakkımı ben alıp kullanabilirdim. Oradaki evde oturmayı şart koşmamaları gerekmez mi? Bu şey gibi hani kedi illa benim kapımda yemek yesin, uzakta iyilik yapamam gibi

Kira istemeniz saçma ama annenizin kizkardesinize iki ev verip size vermemesi haksızlık.
Madem evi vermiyor, öldükten sonra bana kalacakmış. Ben de diyorum ki en azından o evden aldığı kirayı bana verebilirdi çünkü ben kiracıym

Sizin yazdığınız şeyleri eşim kendi düşünüyor. Eşim okudu çok iyi bir mesleği var. Kardeşi bipolar hastası ve verilen imkanlara rağmen okumadı.

Eşim bu yüzden ailesine, beni okuttunuz ve güzel bir mesleğim var. Kardeşimin ileride zorluk çekmesini istemiyorum. Bu yüzden bana verdiğiniz mirastan bir ev fazlasını kardeşime verin benim içim ancak o zaman rahat eder dedi.

Eminim annenizde kendince böyle düşünüp içini rahatlatıyordur. eşinizin bu konuda yorum yapması tuhaf geldi bana.

Kız kardeşim dairede oturuyor diye sıkıntı etmediler ama sonuçta benim hakkımı ben alıp kullanabilirdim. Oradaki evde oturmayı şart koşmamaları gerekmez mi? Bu şey gibi hani kedi illa benim kapımda yemek yesin, uzakta iyilik yapamam gibi
Bizim de dairelerimiz var. Ben öğrenciyken kirasını alıyordum, bazı aylar babam kesiyordu kendi dairesi sonuçta. Çalışmaya başlayınca babamın dairesi olduğu için babam almaya başladı. Sonuçta daire onların istediği gibi kullanabilir, satabilir, hayattayken istedikleri gibi paylaştırabilirler. Spesifik kısımları ailenizle sizin aranızda. Ayrıca hayatımdaki insan buna yorum yapma cürreti bile gösteremez.

Annen hakli,
Canım sen yanlış anladın sanırım. Benim hakkım olan daireyi annem vermiyor işte. Ben öldükten sonra size kalır diyor. Ya şimdi gelip alt katıma oturursun diyor ya da ben öldükten sonra sana kalır diyor
Dunyanin binbir turlu hali var.Bencede hicbir Anne baba olmeden once malini dagitmamali.Diyelim Annen evi Senin uzerine verdi,Allah korusun sen vefat ettin nolcak ? Esin gerimi verecek ,Senin ailene bakacak mi? Anneannem sagliginda gencken evini oglunun uzerine yapmis, (4kizi daha var)elin ogluna yedirmem diyordu,hem bana oglum bakar ,elin oglunun evinde sigintimi olacam diyordu,maalesef oglu kendinden 8yil once vefat etti.hic bakmadigi halde elin kizina kaldi ew.4kizi bakti onada .Kizlarida en kucugu 65 yasinda. Nine 96 yasinda vefat etti.Elin oglunun evinde.(onun tabiriyle)Ya yatalak olsaydi , biraz daha yasadaydi, kizlar kocasindan para isteyip annelerine bakabilirmiydi? Ama, evi kendi uzerine olsaydi satilip bakilabilirdi.Esinin de hakki yok oyle bi cumle kurmaya.Senin hakkin olan ev, Senin hakkin olan kira .ben olsam esime bu cumleleri kurdurmam.Onun ailesi odesin kirayi.

X