Annemi anlamakta zorlanıyorum

hayatcokgarip

2. üyelik sebebi ile profil pasif edilmiştir.
2. Üyelik !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2012
372
490
Merhaba Kızlar,

uzun bir aradan sonra yeni konumla, yeni derdimle aranızdayım. Biraz uzun olabilir ama daha öncede buradan aldığım fikirler sayesinde kendime yön verdiğim ve dogru karar verdiğim çok oldu, o yüzden detaylı anlatacağım. Ben yaklaşık 3 aydır nişanlıyım, nişanlımı arkadaşım aracılığıyla tanıdım ve yaklaşık 2 senedir tanışıyoruz. Arada mesafeler olduğundan daha çok telefon ve mesajla görüşebiliyoruz. Baştan beri niyet hep ciddiydi. Tanıştıktan 2 ay sonra ailesini aldı yaşadığımız şehire geldiler tanışmaya. Bizi sorun, araştırın, tanıyın sonra nişan yapalım denildi. Neyse ben emin olamadığımdan biraz uzattık, çokta sorunlar oldu. Ailem bi onay verdi, bi vermedi. Çok gelgitler oldu, nitekim 1 seneyi aşkındır ailemin onayını almak için çaba gösterdik. Sonunda ailem ikna oldu ve nişanı yaptık. Buraya kadar herşey güzel ama sorun annem. Nişanlandığım günden beri git gide artan bi öfke söz konusu. Nişanlımı ben tanımadan annem tanıyordu ve onun onayını alarak hatta o istediği için tanıştım. Annemin öfkesi gün geçtikçe büyüyor ve en son bana tamam dügününe karışmam, evine gelmem sende sakın gelme. Anne duası almıyorsun ve çok pişman olacaksın gibi birsürü laf saydı, söylemediğim çok laf daha saydı. Bende öyle körü körüne evlenmiyorum, 30 yaşındayım mesleğim var, çalışıyorum. Genelde hayatta kararlarımı hep kendim verdim ve şükür pişmanlık duyduğum bişey olmadı. Biliyorum annem üzülmemden korkuyor ama İnanın kızlar ortada olan bişey yok. Yani bana nişanlın şunu dedi dese direk ayrılırım, aile hassasiyetimi en iyi o bilir. Ama annem nişan alışverişinde çok sessizdi, bize hiç nasılsın diye sormadı, kuzenlerinle konuşmamış, amcana şöyle yapmış falan felan. Nişanlım annemi arar sorar, bu kez neden aileden başka kimse aramıyor diye sorun ediyor. Ailesi arayınca telefonlara cevap vermiyor kaç hafta oldu şimdide ben çıkmıyorum diye. Bana soruyorlar kızım aileni aradık diye çok arada kalıyorum, bu kez annem daha öfke doluyor beni sanamı şikayet ediyorlar diye. Daha önce bi nişanlılık yaşadık, bide 2 yıla yakın bi ilişkim oldu. Annem ikisinide begenmemişti, nitekim bende bana uygun olmadıkları için ayrıldım. Şimdi diyor ki buda sana uygun değil benim 6. Hissim kuvvetlidir, o şöyle yapacak böyle yapacak. Bende kimse için emin konuşmam, asla öyle yapmaz demem ama annemin söylediği şeylerle ilgili en ufak bişey sezmedim. Sonra diyor benim yaşadığım şehire gelmeye ikna edersen olur bu iş, hani kötüydü diyorum, yok uzağa vermek istemiyorum ama yanıma gelirseniz onaylarım falan diyor. Kızlar ben annemi düğüne nasıl ikna edeceğim? Hakkımı helal etmem, beni sil deyip duruyor. Birsürü hakaretler beddualar havada uçuşuyor.... bana artık evlen yoksa evde kalacaksın diyordu, şimdide daha erken güzel kızsın kimler gelir daha diyor. Benim yaşımla bi sorunum yok zaten, evlenmek icin evlenmiyorum sevdiğim icin evleniyorum diyorum, öyle birini nasıl sevebilirmişim. Zengin olsa çok yakışıklı tatlı dilli olsa buna kandı diyeceğim ama hiçbiri yok, sen yakacaksın başını deyip duruyor. Kendisi paraya değer veren bir değildir ama sürekli konu oraya geliyor, işte aldığı maaş belli, bende çalışırım diyorum ki çalışıyorum zaten, hayır o gittiğin yerde çalışma, kocanımı besleyeceksin falan.... o kadar çok şey varki, gerçekten sorguluyorum bazen ben mi göremiyorum diye. Babama gelince, başta en çok karşı çıkan oydu ama o Suan nötr. Annem doldurmasa ki ona kıyamaz babam, bana kendin karar ver, eğer aklıma takılan sorunlar okursa işinden çıkamadığın paylaşırsın ama sen akıllısın kendin ne yapacagını bilirsin diyor. Ama annemle nasıl başa çıkacağım bilmiyorum, üzülmesin diyede kimse ses etmiyor haklısın diyoruz

Ayy icim sisti bu ne yahu bu guzel gunlerinizde neden destek degilde kostek oluyor Allah yardimciniz olsun
Ah bi anlasam. Aldığım çeyizime bile evet sen en iyisini al ama onlar sana kıyıda kalmış ceyizlikleri getirsinler diyor. Yahu bu eşyaları ben kullanacağım diyorum ama anlamıyor. Ben anneyim sezerim modunda.

Anneniz sizi kıskanıyor,paylaşmak istemiyor,onun için böyle davranıyor..turşunuzu kuracak zaar:))
Bunu bende düşündüm ama konduramıyorum. Anneler gününde annesini aramamam icin tembihledi, o doğurmadı seni şimdi öyle sahip çıkıyor gibi çok seviyor gibi görünür sonra sana kök söktürür diyor. Kadının bi zararı yok, ileride ne olur bilmiyorum belki haklısın diyorum, ben olsam o kadına anne dememek icin bile ayrılırdım tabi buldular senin gibi salağı... ay anlatsam roman olur ya

Kıs-ka-nı-yoorrpolitik davran,kırmamaya çalış anneni,elbette paylaşmayı öğrenecek:)

Kıs-ka-nı-yoorrpolitik davran,kırmamaya çalış anneni,elbette paylaşmayı öğrenecek:)
Zaten kırmamaya özen gösteriyorum, önceden hep savunuyordum ama o daha ters tepti, şimdi haklısın diyorum herşeyine bu seferde haklıysam ayrıl o zaman bi bahane bulursun diyor. Hayır Ortada benim hiçbir sorunum yok, olsa eyvallah. Peki düğüne nasıl ikna etmeliyim sence

Annen işin bukadar ciddiye bineceğini tahmin etmedi bence.sehir dışına gitmeni istemiyor ve bilinçaltı tamamen bu yaptıkları.bana kalırsa anneni çok ciddiye alma ama kırma.sozlerini çok takmamaya çalış.buyutme ve onun içini rahatlatmaya çalış.birde çok nişanlı kalmayın derim.yoksa sizde bikar sebepsiz yere nişanlinizdan ayrilmaya bile kalkabilirsiniz

Hep annene olan sevgini kendisine hatırlat,evlenmiş olman ona karşı sevginin azalacağı anlamına gelmediğini,yada onun sevgisini paylaştırmayacağını anlat,,şimdilik evet uzak şehire gidebilirim ama inan hep dönmek için gideceğim falan filan işte..bir de annenin yanında kayınvalidene,nişanlına çok sevgi dolu davranma,annenin gözüne sokarcasına..bu arada annenin ruh halini sağlıklı bulmadığımı da belirtmek isterim..tamam düşkündür anlarım da seni hiç kimseyle paylaşamaması biraz sıkıntılı tabi..o zaman senin kendine ait hayatın nasıl olacak ki.

Haklısın, zaten durup durup sorun çıkarıyorum kendimi tanıyamıyorum bazen. Kaç kez ayrılma noktasına geldik ama ayrılmadık Çünkü bi sebep yok. Annemin her işine ben koştururum, özel işlerini sağlık işlerini ben yaparım, iyi bir dinleyici olduğum icin her derdini anlatır. Şimdi uzağa gidersen beni unut diyor ama baştan belliydi diyorum hayır benim yaşadığım şehire gelin diyor. Açıkcası nişanlımda bende çok sıcak bakmıyoruz oraya. Bana kalsa ben bambaşka bi şehirde yaşamak istiyorum ama ordada kimsemiz yok herşeye sıfırdan yapayalnız başlamaya cesaretim yok

Çok teşekkür ederim, bunları kısmen yapıyorum ama istikrarlı olmam lazım. Sevgi dolu davranma konusunda özellikle. Çünkü ben nişanlımı överim anneme, oda sevsin diye ama sanırım ters tepiyor. Banada çok sağlıklı gelmiyor ama psikoloğa gitmeye ikna edemedim. İleride doğacak cocugumu bile reddetti. Anne belki çocuğum bile olmayacak diyorum anne duası almazsan olmaz tabi diyor. Ne desem kendine pay çıkarıyor yani

Cnm bence sen eğer nişanlina güveniyor ve seviyorsan annenin dediklerini umursama.tekrar sil baştan başka birini tanıma aşaması ve evlilik adımı atmak ne kadar yorucu seyler.hazir sevdiğin var yuva kurmana ramak kalmışken anne engeline takılma derim.sen bence nisan arasını uzatma.hayir yani daha öncede iki nişan atma durumu varmış.anneniz onlarıda beğenmemiş.emin ol annen işadamı çok iyi özellikte de olsa beğenmez.olgun dusunemiyor.evlenirsen senden uzaklaşmaktan korkuyor.yalniz şehir dışı konusunda nisanlin senin olduğun şehre gelebilir mi? Öyle bir durum olursa degerlendirebilirsin

Annenizi çok simartmissiniz. Kıskanıyor, üzülmemi istemiyor, kiyamiyor vs... Bunların hepsi bencillik. Mutlu mesut binbir hevesle geçireceğiniz su günleri zehir ediyor size. Allah aşkına böyle sevmek olmaz. Ben çocuğumu üzerek onu nasıl sevebilirim aklım almıyor.

bir an önce evlenin.
mecbur kabullenecek.

Haklısın canım mantıklı düşününce bende böyle düşünüyorum ama anne duası almıyorsun falan demesi düşündürüyor. Ben nişanlıma güveniyorum, kimseye koşulsuz güvenmem aynı evde yaşamadıktan sonra tam anlamıyla tanıyorum diyemem elbette ama en azından annemin korktuğu şeyler konusunda tanıyorum. Ama anne duası deyince acaba beddua alırım Allah beni cezalandırır mı diye düşünüyorum. Annem diyorsa vardır bi bildiği diyorum

Bende öyle diyorum bak su günlerimizi güzel geçirelim. Ben ölürsem senin yüzünden ölecegim diye baskı yapıyor. Sorunda nişanlım alışverişte konuşmamış, soguk durmuş, annesi bana ekstradan hediye almamış, nişanlım hediye almamış.... sonra başkalarından örnek veriyor, diyorum verdiğin örnekteki çift mutsuz ama, olsun diyor o çok ince düşünceliydi sonradan öyle oldu. Anne ahı almak istemiyorum ama ortada bişey yok ki, onun sözünü çiğnemiyorum ki

30 yaşında koca kadınsınız kimseyi ikna etmeniz gerekmiyor hayatınıza vereceğiniz yön için.
hazırlıklarınızı yapın şunu yaptık bunu aldık vs sohbet arasında söyleyin.
Anne ahı almam değilmi böyle durumda hayır nişanlımda ailemi çok seviyor, annemin böyle düşündüğünü bilmiyor. En iyisi ikna etmeye çalışmamak, çünkü ne desem ters bu kadar kötüyse ben neden görmedim diye bazen düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…