ANNEM

Okulumun son düzlüğündeyim çok az bir süre kaldı bitirmeme ilk işim kendi hayatımı ve düzenimi kurmak olacak
Umuyorum ki yasam bundan sonra tüm guzelliklerini sersin onunuze ve cok mutlu olun.Yasadiginiz tum kotu seyleri unutup,hayata yeniden baslayin.Unutmayin siz cok cok degerlisiniz.

Şu an keşke yanımda olsaydın da
Saatlerce saçlarını okşayıp uyutsaydım seni kucağımda,
Annelik böyle bir şey değil, O kadın yanlış tanıtmış analığı sana.
Kuzum benim :KK200::anne:
Bu mesajı okuyunca bile içim titriyor beni bir kez olsun dize yatırıpta saçlarımı okşamadı uyutmadı kucağında biraz olsun tattıysam bunları teyzemle tattım

Canım neden gücüm kalmadı diyorsun ,asıl şimdi kendine gel ,silkelen.Annen buysa fazlasını bekleme.Yada seni sevmesini,övmesini, teselli vermesini,başını okşamasini bunların hiçbirini bekleme.İnan beklentini düşünürsen daha az üzüleceksin.Bak ne dedin okulum bitiyor dedin,okulunu bitir ve o evden ayril.Asla ama asla eskiyi isitip ısıtıp kendine hatırlatma.Unut ablacim unutt.Bak aynı şeyleri yaşamış bir ablan olarak gör beni .İnan fazlası var eksiği yok.Ama ben annemi yok saydım aklıma bile getirmesini.Ne zaman aramız düzeldi biliyor musun iki sene önce .Düşün ben 32 yaşındayım.Sana sarılıyorum bir anne gibi.Sen coookkkj iyi bir anne olucaksin🥰

Canım neden gücüm kalmadı diyorsun ,asıl şimdi kendine gel ,silkelen.Annen buysa fazlasını bekleme.Yada seni sevmesini,övmesini, teselli vermesini,başını okşamasini bunların hiçbirini bekleme.İnan beklentini düşünürsen daha az üzüleceksin.Bak ne dedin okulum bitiyor dedin,okulunu bitir ve o evden ayril.Asla ama asla eskiyi isitip ısıtıp kendine hatırlatma.Unut ablacim unutt.Bak aynı şeyleri yaşamış bir ablan olarak gör beni .İnan fazlası var eksiği yok.Ama ben annemi yok saydım aklıma bile getirmesini.Ne zaman aramız düzeldi biliyor musun iki sene önce .Düşün ben 32 yaşındayım.Sana sarılıyorum bir anne gibi.Sen coookkkj iyi bir anne olucaksin🥰
Bu güzel mesajlarınız için o kadar minnettarım ki tarif bile edemem derdimi sıkıntımı paylaşan hepinizden allah razı olsun ❤️

Ah kuzum o yollardan bende geçtim.Annem bana baksın diye burnuma vurur kanatirdim.Bunu yaptığımda yedi yaşındaydım.Neler dayaklar yedim neler.Yengem bile bana acirmişti.ilk göğüsler im çıktığında arkadaşım vermişti bir sütyen.Düşün bir sütyen bile almadı bana.Almicandan değil umursayan kim.Biliyormusun o sütyeni en az iki ay hiç cikarmadim.Banyomu yapar gene giyerdim.Napiyim başka yok.Takmasam kizlar gülecek.Hic unutmam tam giyinirken annem gördü.Sutyenimi tutarak iyyyyyy bu ne iğrenç olmuş dedi.O zaman nasıl ağladım anlatamam.O onun sorunu ,kaybeden o oldu.Bir evlat kaybetti.Ben atlattım çok şükür.Kendi kizlarima adadim kendimi.Simdi bana yavrum da yavrum diyor ama napicaksin anne atamiyorsun

Bir anne evladını neden sevmez? Inanın bu sorunun cevabını bende bilmiyorum. Annem tarafından hiç sevilmedim yıllarca görmedi ama kini geçmedi. Bilemiyorum anne kelimesi bu kadar kutsalken bu kadar saygı duyulması gereken birşeyken bazı kadınların neden bunu başaramadığını merak ediyorum.

Bir anneyim ve evladımı ağlarken görmek bile beni hıçkırıklara boğuyor. Ben onun tek damla göz yaşına kıyamazken annem bana kıydı.

Sise nacizane tavsiyem bırakın arkanıza bile bakmayın. Kendi ayaklarınızın üzerinde durduğunuzda konuşmayın gerekirse. Birgün anlar mı hatasını bilemem. Hoş anlasa sa herşey için çok geç. Size bıraktığı bu derin yara pişman olsa da son bulmayacak. Annemi 3 yıldır görmüyorum ve zerre özlemiyorum. Onu sildim. Bana en iyi gelen şey bu oldu. Onca psikiyatrist onca psikolog gezdim hiçbiri fayda etmedi. Meğer çözümün taa kendisi canımı yakıp kavuran gerçekmiş.

Şimdi özlemiyorum bile. Siz de hayatınızda yokken onu özlemeyeceksiniz bu da bir gerçek.

Allah yar ve yardımcın olsun güzel kardeşim.

Çok ama çok üzüldüm çocuk kalbinden öpüyorum üzülme Dilerim ki Allah sana öyle güzel bi eş ve öyle güzel evlatlar versin ki bu günlerin aklının ucundan bile geçmesin hissetmediğin tüm sevgileri sana onlar versin inşaallah

Birde bunları hem anne hem babadan gördüğünü düşün... Şu gün olmuş ailemi özlemeyi bilmem. Hep şaşırıyordum üniversite okurken arkadaşlarıma, biran önce eve gitmek istiyorlar diye. Oysa ben tatiller yaklaşınca strese girerdim. Ama lütfen takılmayın artık, kötü şeylerdi evet ama artık ileriye bakmak gerek. Sadece size tavsiyem şu, çocuğunuz yoksa ve ilerde çocuk düşünüyorsanız çok çok dikkatli olun ve zihnen hazır hissetmeye özen gösterin. Çünkü bizler gibi sevgi eksikliği ile büyüyen insanlar çocuk yetiştirirken, aynı hataları tekrarlayabiliyor. Ailem gibi olmamak için öyle çok uğraşıyorum ki.

Merhaba bunu okumak için ayırdığın zaman adına sana teşekkür ederim

Konuma geçecek olursak geldim 20 küsür yaşına bugüne kadar hiç cesaret edipte dillendirememiştim ama bugün haykırıyorum annem beni sevmiyor hiçte sevmedi parçaları birleştirdikçe çıkan tablo o kadar canımı acıtıyorki Benim annem çalışan bir kadın ben doğduduğumda beni sadece üç ay emzirmiş sonra başlamış hemen işe bu bahaneyle emzirmeyi bırakmış bana teyzem bakmış ben kendimi bildim gözümü açtım açalı teyzemi gördüm annem hep çalışırdı beni sabahtan bırakırdı teyzeme akşama alırdı bütün çocukluğum teyzemle geçti teyzem yaz olup memlekete gittiğinde çantamı toplar bende giderdim daha 7 8 yaşındayken çünkü sevgiyi anne şefkatini teyzemde görürdüm hep annem bana hiç teyzem gibi davranmazdı sebepli sebepsiz çok fazla dayak yedim annemden stresliyken sinirliyken benden çıkarırdı hep bazende babamı kışkırtır onun bana kızmasını dövmesini sağlardı ama babama kızmıyorum o benim herşeyim sığındığım en büyük dağım geriye dönüp baktığımda unutamadığım o kadar çok şey varki beni hep küçümserdi hep arkadaşlarımla kıyaslardı beni onlardan düşük başarısız görürdü bunuda hep söylerdi ben hiç başarısız olmadım oysa iyi bir Anadolu lisesi kazandım mühendislik okudum koskoca mühendis oldum ama bir kere olsun annemin ağzından seninle gurur duyuyorum tebrik ederim kızım.başardın kızım. ben senin yanındayım kızım .ne derdin var kızım cümlesini duymadım bayram özel gün haricinde sebepsiz yere beni öptüğünü sarıldığını bile hatırlamam hatta bir gün sordular kendisine en çok kimi seviyorsun diye gözümün içine bakarak dayımın kuzenimin ve erkek kardeşimin adını söyledi bunlar benim herşeyim bunlar için ölürüm dedi ben öyle gözünün içine bakarak kaldım sanki büyüdükçe bana karşı olan nefreti iyice artıyor gibi hissediyorum zamanın birinde küçücük bir kızken çok beğenip kırmızı bir pantalon istemiştim annemlerden maddi açıdan durumumuzda çok iyiydi ama almamışlardı ama çocuk aklı işte çok üzülmüştüm eve gelene kadar önden yürüdüm kızgın kızgın eve geldik babam ben sizi aşağıda bekliyorum dedi biz annemle eve çıktık evde ben gelmeyeceğim gideceğimiz yere deyip yatağıma yattım diyorum ya işte çocuktum babamın yokluğunu fırsat bilip beni yatağımda örtünün altında ağlarken 10 dakika boyunca terlikle dövdü nereme vurduğunu önemsemeden örtünün üstünden vurdukça vurdu ben sadece ağladım bırakır herhalde diye düşündüm ama acımadı beni kan ter içinde bırakana kadar ağlatıp dövdü babam yukarı eve çıkıp beni yataktan çıkarttığında kıpkırmızı olmuş hıçkıra hıçkıra titreyerek ağlıyordum o gün bizim ilişkimiz bambaşka bir boyuta taşındı işte her zaman dayak yerdim zaten ama o olay başkaydı ben bu olaydan sonra herseyi saklar oldum annemden ilk adet oluşumu bile sakladım onada kızar sandım bir sene boyunca adet oldum ben bu süreci ped kullanmadan kendimce peçetelerle geçiştirdim orta okula giden bilgisiz bir kızdım sonuçta ve benim ilgili annem bu durumu bir sene boyunca farkına bile varmadı bir sene sonunda tesadüfen fark etti ilk defa bacağımı aldığında ağlata ağlata canımı acıtarak aldı bir iki defa aldı bacaklarımı sonra beni kendi halime bıraktı bende kolum bacağım çıktıkça durumu kendi imkanlarımla çözmeye çalıştım utana sıkıla uzun kıyafetler giydim jilete sarıldım çocuk yaşımla yapabileceğim tek şey buydu çünkü hayatımda ilk defa aşık olduğumu hissettğimde lisedeydim ve annem bu çocuğu tesadüfen öğrendiğinde beni herkese rezil etti babama söylemekle tehdit etti ki nitekim söyledide telefonuma el koydu yine dayak yedim lise ve üniversite sınavlarına hazırlandığım senelerde abartısız her gün benimle kavga eder döver ağlatırdı senden hiç birşey olmaz kazanamazsın yapamazsın diyerek büyüdükçe boyunu geçtikçe şiddet uygulayamaz oldu şimdide laflarıyla hareketleriyle dövmeye başladı beni 39 buçuk derece ateşle evde bırakıp teyzemle kahve içmeye gidecek kadar sevmedi kolumu bacağımı incittiğimde röntgen çektirmeye gelmeyecek kadar önemsemedi bana defalarca benim paramı yiyorsun sen dedi defalarca evden atmaya kalktı atmakla tehdit etti defalarca senden nefret ediyorum diye yüzüme haykırdı küfürler etti son seviye olarakta bugün kullandığım yanlış bir kelime yüzünden hakaretler küfürler etti seni doğurduğum güne lanet olsun dedi sinirini atamayınca odama geldi bağıra çağıra koca kar küresiyle beni dövmeye kalktı belki babam olmasa yapardıda bunu yaparkende seni gebertirimler öldürürümler hakaretler havada uçuştu durup düşününce yazık diyorum annem benim ne göz yaşlarımı gördü ne canım yandığında ilk ona koşabildim ne Sevinç’le anne ben aşık oldum deyip çocuğu gösterebildim nede anne Benim canımı yaktılar diyerek sığınabildim odamda bir başıma ağladım hep başıma ne gelirse gelsin ben ağlarken annem başkalarına koşmakla meşguldü çünkü hep kuzenlerime teyzelerime dayılarıma koşarken beni unuttu ben onun için külkedisinden farksız oldum evi temizleyip yemek yaptığımda misafirlerini ağırladığımda sever gibi yaptı sadece yazdıkça yazdım içimi dökebileceğim tek yer Burası özür dilerim sizlerden ama Emin’im aranızda pek çok anne vardır biriniz bana açıklayın bir anne evladını neden sevmez
Şu an içimden sana nasıl sarılmak geldi anlatamam. Senin yazdıklarını birebir yaşadım, tek fark benimki üveydi. Öz annem olsa asla bunları yaşamayacağımı düşünürdüm hep ama ablam ve abim de öz annenin uveyden daha kötü olduğunu söylemişlerdi. Ben bir anne neden çocuğunu sevmez sorusuna hala cevap bulamadım ama Allah doğum yapan anneye yavrusunu sevsin diye bir horman salgılatır. Demek ki bu tip annelerinki salgılanmıyor diye avutuyorum kendimi. Bence sen bu soruyu annene sor , madem sevmedin neden doğurdun de. Umarım hakaret etmeden cevap verir.

Sana sarılıyorum ve seni çok öpüyorum canım benim
Sen kendinle gurur duy mühendis olmuşsun
Çok güzel ifade ediyorsun kendini
Annenin yaptıkları sevgisizliğin sonucu kimse sevmemiş onu dayağı normal görenlerden
İnan bana çok değişiyorsun affedemiyorsun

Annenizin geçmişini biliyor musunuz, kendisi nasıl bir çocukluk süreci geçirmiş? Sevginin, saygının olmadığı, şiddet içeren bir ortamda yaşamış olabilir mi?Ayrıca yazdıklarınızı okuyunca annenizin psikolojik bir sorunu olduğunu da düşünmedim değil. Bu davranışlarının altındaki sebebini öğrenerek çözüm yoluna girmenizi öneririm.

senin kadarini yasamadim ben ama benim annem de beni sevmez. defalarca yazdim bu konu hakkinda ben de... 33 yasindayim. annem bana karsi hep "desinler" tavriyla yaklasti. yani elalem.iyi bilsin. yaninda biri varken ve yokken ses tonu bile farkeder benle konustugunda...
uzun sure gorusmedim yaklasik 4 4.5 ay telefon mesaj dahil ama sonra kizim annemi sormaya baslayinca gorusmeye basladim. isin ilginc yani kizim annemi de sevmiyor artik. taksiden inerken onun kucagina gitmek yerine taksicinin kucagina gidecek kadar.
sana care sunamayacagim ama evladin olunca annen gibi davrandigin zamanlar olmasin bunu bil bunu dusun sadece. mesafe koy arana bir de boyle yasa.

K.bakmada senin babanda bitiyo hersey annene höt dese ne yapmaya çalışıyorsun dese annen sana karşı değişirdi baban sesini çıkartmamış anasıdır döver hesabi yapmış anneninde pskolojik sorunu var sanki ya seni hic istememiş kiz olduğun için yada seninle ilgili seni kalbinden seviyordur benim annemde öyle sevdiğini belli etmez agzima eder di bekarken
bazen oyle zamanlar oluyor ki babalar da annelere inanabiliyor. hatta bazen sirf sorun cikmasin diye inanmis gibi de davranabiliyor. bazi insanlar cazgirdir bazi insanlar sizin gibi olamayabilir.

konu sahibi hersey gonlunce olsun.

X