Onkoloji - Kanser ve Türevleri Annem ve metastaz

arvenderin

Foxy Mom..
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2015
377
893
Moderatörlerden ricam lütfen konumu taşımayın..

Annem 2013 yılında yumurtalık kanseri olmuştu 3. evrede.. Rahmi yumurtalıkları ve apandisidi alınmıştı. Kemoterapi de alıp temizlenmişti tümörler.

Şimdi de diyor ki doktorlar karaciğerde ve batında metastaz var. Bu durumda olan ya da olduğunu bildiğiniz insanlar var mı? Bu hafta bir çok doktorla görüşecek, tedavi yöntemleri konusunda fikirler alacaktır. İzmir'de tavsiye edeceğiniz onkolog doktor var mı? Yardımlarınız çok önemli benim için..

Bilgim yok sadece gündemde kalması için yazıyorum. Allah sağlık afiyet versin yakın zamanda ..

Ameliyat öneriliyor mu? öneriliyorsa Ege üniversitesi hastanesinde genel cerrah taylan özgür sezer var. Ona danışabilirsiniz. cok geçmiş olsun.

Kirmiziatkilikiz Kirmiziatkilikiz , doktoru ameliyatlık bir durum olmadığını ve kemoterapi ile tedavi edeceğini söylemiş. Başka doktorlara da gidip ameliyat ya da tedavi yöntemi ile ilgili fikir alacak. Ege Üniversitesine de gidecektir. Ben doktorun ismini vericem kendisine teşekkür ederim

Bu şekilde metastaz yaşayan tanıdıklarınız yakınlarınız var mı? Ne düşünmem gerektiğini bile bilmiyorum..

Çok geçmiş olsun canım acil şifalar dilerim..
Konu gündemde kalsın diye yazmak istedim inşallah bi yardım eden yazan çıkar..
Ama Allah büyük .. Moral ve bağışıklık sistemi çok önemli..

Moderatörlerden ricam lütfen konumu taşımayın..

Annem 2013 yılında yumurtalık kanseri olmuştu 3. evrede.. Rahmi yumurtalıkları ve apandisidi alınmıştı. Kemoterapi de alıp temizlenmişti tümörler.

Şimdi de diyor ki doktorlar karaciğerde ve batında metastaz var. Bu durumda olan ya da olduğunu bildiğiniz insanlar var mı? Bu hafta bir çok doktorla görüşecek, tedavi yöntemleri konusunda fikirler alacaktır. İzmir'de tavsiye edeceğiniz onkolog doktor var mı? Yardımlarınız çok önemli benim için..
merhaba,
çok çok geçmiş olsun öncelikle. biz de bu yollardan geçtik,anneme 2015 yılında meme ca teşhisi konmuştu. bütün tedavileri bitti,şu an hormon tedavisi görüyor ve korumada. sonuçları o günden beri tertemiz. üstelik annemin grade 3'tü,yani en kötü,en agresif,en metastaza yönelik kanser tipi.
izmir'de bildiğim bir doktor yok,lakin istanbul'da çok iyi bir onkolog biliyorum. eğer gelme durumunuz olursa özelden yazın,ismini veririm.
onun dışında ben kanserin sağlıklı yaşam ile yenilebileceğine inananlardanım. bu konuda çok araştırma yaptım,çok makale okudum.kanseri kovmanın yolu alkali vegan beslenmeden geçiyor.(benim annemin beslendiği gibi) eğer annenizin yaşam stilini değiştirirseniz,onu tamamen kurtarabilirsiniz. bu konuyla ilgili sorularınız olursa seve seve yardım ederim,tekrar çok geçmiş olsun.

Canım geçmiş olsun annem kaç yaşında Allah şifa versin.

Karaciğer de ve batın da metastaz doktorların çok istediği bir durum değil ameliyat evresini geçti işte bir çok yerde yayılma ve karaciğerde irili ufaklı küçük yada büyük kitleler oluşmuş oluyor bir yandan yaş kilo hastanın gücüne de bakip karar veriyorlar. Annem pankreas ca idi ameliyat şansı yoktu ama annemin kanseri çok agrasifdi hiçbirşey ise yaramadı .

Sen kaç yaşındasın bilmiyorum üzülme desende üzüleceksin ama onun yanında için kan ağlarken gözünün içine bakarak gül çünkü anneler herşeyi hissediyor üzme onu çok agrasif olacak bütün iskencesini belki sana yapacak sakin tepki verme Allah'ım bu durumlara düşürmesin kanser hastası olmayan anlayamaz .

Bu şekilde metastaz yaşayan tanıdıklarınız yakınlarınız var mı? Ne düşünmem gerektiğini bile bilmiyorum..
metastazda kemoterapi şart. ancak kemo zaten hastalıklı olan bir vücuda daha fazla hasar veriyor. yıl oldu 2017 hala kemoterapi yapılıyor,bu kadar berbat bir zehir olduğu bilindiği halde. başka çare bırakmıyorlar çünkü. o yüzden annenizin kemoterapi görürken,daha iyi savaşabilmesi için yaşam tarzını muhakkak değiştirmek gerekiyor. unutmayın,ne yer içerseniz osunuz.

Canım geçmiş olsun annem kaç yaşında Allah şifa versin.

Karaciğer de ve batın da metastaz doktorların çok istediği bir durum değil ameliyat evresini geçti işte bir çok yerde yayılma ve karaciğerde irili ufaklı küçük yada büyük kitleler oluşmuş oluyor bir yandan yaş kilo hastanın gücüne de bakip karar veriyorlar. Annem pankreas ca idi ameliyat şansı yoktu ama annemin kanseri çok agrasifdi hiçbirşey ise yaramadı .

Sen kaç yaşındasın bilmiyorum üzülme desende üzüleceksin ama onun yanında için kan ağlarken gözünün içine bakarak gül çünkü anneler herşeyi hissediyor üzme onu çok agrasif olacak bütün iskencesini belki sana yapacak sakin tepki verme Allah'ım bu durumlara düşürmesin kanser hastası olmayan anlayamaz .
çok geçmiş olsun,anneniz kurtuldu mu?
benim annem de çok agresifleşmişti,antidepresanlar iyi geldi biraz.

X