Annem sevgilimi istemiyor

Ben bunu sordum annenle bir tartışmaya girsek ne yaparsın sevgilim haklı kimse onu tutarım dedi. O kadar çok konuştularki sorun aramaya başlar oldum sanki normalde uysal biriyimdir cazgır bişeye dönüştürüyorlar daha evlenmeden karşı tarafın bişeyini görmeden bana evlenince şöyle yap böyle yap diyorlar. Annemler önce beni seviyor mu mutlu edebilir mi gibi şeylere bakmaları gerekirken yok daha evi yok önce ailesi ev alsın kirada oturmak çok zor gibi şeyler diyorlar ne yapıcağımı şaşırdım. Bu arada sizin bir ilişkiniz var mı bu tarz bir olayla karşılaştıysanız vericeğiniz örnekler benim için kıymetli
Aileni de tamamen haksız bulmuyorum. Tabi k8 bu devirde kirada oturmak çok zor. İmkanları varsa elbette evin olursa çok iyi olur. Durumları bu konuda müsait mi? Evlilikte Maddiyat ve cinsellik çok önemli. Sana diğer soruları bu yüzden sordum. Benim iliskim 17 yıldır var 2 yıl sevgili nişanlı 15 yıldır evliyim. Evliliğine en büyük zararı önce kendi annem ve babam verdi. Sonra eşimin annesi ve gorumcelerim. Ama biz kimseyi kale almıyoruz. E yaşımız da 39. İlk 4 5 yılımız iki tarafın manipulasyonlariyla geçti. 24 yaşında okulu bitirdim atandım evlendim. Bizimkiler en az 5 yıl maaşımı alacakti o olmadı diye eşimin adamlığı tipi başı hiç bir şeyi kalmadı. Babam arardı senin kocan adam değil der kapatirdi. Eşim bayramda özel günde arar acmazdi. Anneme açtırıldı ki bir saygısızlığı da olmadı. Bana olmuştur ama aileme olmadı. Boşanma asamalarina geldik. Sonra baktik biz hic kendi aramızda tartışmıyoruz ya onun ailesinin bir dangozlugu saçmalaması ya benim. İki tarafı da hayatımızın odağından çıkardık. Sorunumuz da kalmadı.

Bunun yanında bana göre eşim çok yakışıklı hala etkileniyorum ona bakınca. Öyle olmasaydı begenmeseydim bu yüzden de evli kalmayabilirdim.

Boyu benimle aynı boyda biraz uzun sadece ben 160 falanım. Ben hiç dış görünüşe bakan biri değilim tabi arada diyorum uzun olsaydı falan ama düşünüyorum benimde kusurlarım var o bunu düşünmüyor kimse böyle doğmak istemez diyorum. Sevgilimle aramızdaki ten uyumunu seviyorum kesinlikle
ten uyumunuzu seviyorsan güzel.

Bir de o yorumları geç. Sen kendine bir sor. Adamı gerçekten fiziksel anlamda arzuluyor musun?
Onu çekici bulup etkileniyor musun? Beğeniyor musun?
Sana da içten içe ya boyu kısa hakikaten gibi geliyor mu?
Sokakta gördüğün çiftler arasındaki boy farkına bakıyor musun?
Boyu benimle aynı boyda biraz uzun sadece ben 160 falanım. Ben hiç dış görünüşe bakan biri değilim tabi arada diyorum uzun olsaydı falan ama düşünüyorum benimde kusurlarım var o bunu düşünmüyor kimse böyle doğmak istemez diyorum. Sevgilimle aramızdaki ten uyumunu seviyorum kesinlikle
ilk defa mi buluştular? yazlik olayi bana da sacma geldi. daha baska bir yerde daha resmi ve kısa tanismalar olsa ve aralari iyiyken sizin ailenizin yoğun israriyla yazliga gelseler normal olabilirdi. ama bu hali, ne bileyim.
ne alaka yani cumbur cemaat bedava tatil icin gelmişler gibi.
hani yazliga oglen gelip mangal sahil gezintisi falan aksam donseler yine normal olabilirdi. ya da sadece sevgiliniz gelse aileniz onu doğal ortamda gormek istese iki gun kalsa falan. ama ciden oturmadi beynimde ailenin yazliga gelip denize girip gitmesi.
bence gaza gelmeden once bir bak, hakli olabilirler mi? cidden mesela sen onlara cok icten davranmissin. peki es adayin, annesi kardesi sana ve ailene karsi güler yuzlu müydü? gelirken elleri bos mu geldiler adettendr diye bir dondurma meyve hediye vs aldilar mi? annene karsi tavirlari nasildi? kv adayi bir basina kukuman kusu gibi oturdu mu, annenle sohbet etmeye çalıştı mi?
yoldaki isarerleri takip et.
ayrica senin evin araban var mi? 8 senelik ilişkiyse heralde lisede unide falan tanistiniz yasiniz genc. kimin mali mulki var yirmilerinin başında?

bu arada anne hep haklidir, anne hisseder falan bana cok sacma geliyor. hele ulkemizde annelerin cogu kendi hayatini guzel yasamamis kötü koca kahri çekmis, cesaret edip ayrilmayi dusunmemis, hala da ceken anneler. ya da kendi hayatında kendi mutluluğu icin bir adim atmadan yasayip giden, stresten tonla hastalık sahibi olan kadinlar.
o kadar öngörüleri,6. hisleri, hayat bilgileri varsa neden kendi hayatlarinda kullanmiyorlar bu essiz bilgeliklerini? neden kendi hayatlari koca elti kaynana derdiyle bosa gitti?
cok sacma geliyor bana sirf cocuk dogurdu diye her seyi bilecek, hissedecek olmasi fikri. ayrica anne hissederse, anne hakliysa erkegin anasi da anne.o da doğurdu :)
Daha öncede bir çok kez tanıştılar görüştüler annemler tanıştı görüştü kadınlar görüştü sürekli önceki sene havuzlu bir yer tutmuşlardı bizide davet ettiler bizde gittik kalmamıştık ama iki gün gittik gelmelerini annem istedi o davet etti hep beraber gittik 4 gün kadar kaldık beraber döndük geri ayrıca sevgilim kışın bir gün kalmayada gelmişti ailesi gelmeden. Sevgilim aileme karşı sıcak gördüğü için kendi gibi davrandı aklında ne varsa dilinde de o vardır açık sözlüdür abartmayı sever yaparım ederim demeyi sever. Bu olayları sevgilime söylediğimde çok üzüldü nasıl sevdirebilirim beni neden sevmediler ki dedi. Bana hep dediği annen beni daha çok sevicek kıskanıcaksın beni derdi hep kendi annesi gibi görmek sevmek istiyordu. Ailesininde bana karşı bişeyini görmedim annesi çeyizimiz için bir sürü şey almaya başladı ben alamamıştım size almak istedim falan dedi mesela benim annem çeyizim için bişey yapmadı. Elleri boş gelmedi meyve sebze bal annesi köfte almıştı falan bişeyler getirdiler market alışverişini o yaptı gibi annemler ona bile salatalık kötüydü bir hediye almamışlar gibi şeyler söylediler. Sevgilimin annesi annemle baya konuştular ablamlada konuştular falan o konuda problem yoktu bence. Lisede tanıştık üniden mezun olduk işe girmeye çalışıyoruz hayatımızı kurmaya çalışıyoruz ben ne yapıcağımı bilemedim içime kurt düşürdüler acaba evlensem mutsuz mu olurum boşanır mıyım gibi kuruntu yapmaya başladım şimdiden

Katılıyorum. Valla el ağlatacağına ben üzeyim kafasına dank etsin diye ben de açık açık konuşurum kardeşimle. Kızıyorsa bana kızsın yarın kardeşime üzülüp ah vah diye ağlayacağımıza bugün varsın bana kızsın der terslerim. Aile anormal değilse, hiç kimse de kardeşi kızı kötü olsun istemez
İki ablamda boşandı benim birinci ablam çocukla boşandı diğeri çok küçük yaşta iki evlilik yaptı acaba bizimkiler fazla mı temkinli yaklaşıyor yoksa haklılar mı ayırt edemiyorum

İki ablamda boşandı benim birinci ablam çocukla boşandı diğeri çok küçük yaşta iki evlilik yaptı acaba bizimkiler fazla mı temkinli yaklaşıyor yoksa haklılar mı ayırt edemiyorum
Deneyim tecrübe :) sen herkesi dinle, boşanmanın sonuçlarını en yakından gören sensin. Sevgililik gibi sorumsuz lay lay lom olmaz evlilik. Beklentisi daha yüksektir. Ben acele etme derim. Hele de yaşın küçükse evlenme

Ya Allah aşkına annenizle konuşmanız gidip sevgiliye söylenir mi ya evlenirseniz bu konu yüzünüze çarpılacak farkında değilsiniz. Hiçbir zaman laf taşımayın sen unutursun eşin unutmaz ya da eşinin lafını sen unutursun ailen unutmaz.
Annemlerle tartıştık bu konu için. Söylememin sebebi ailemin yanında bu hareketleri yapmasın dikkatli olsun istedim

Daha öncede bir çok kez tanıştılar görüştüler annemler tanıştı görüştü kadınlar görüştü sürekli önceki sene havuzlu bir yer tutmuşlardı bizide davet ettiler bizde gittik kalmamıştık ama iki gün gittik gelmelerini annem istedi o davet etti hep beraber gittik 4 gün kadar kaldık beraber döndük geri ayrıca sevgilim kışın bir gün kalmayada gelmişti ailesi gelmeden. Sevgilim aileme karşı sıcak gördüğü için kendi gibi davrandı aklında ne varsa dilinde de o vardır açık sözlüdür abartmayı sever yaparım ederim demeyi sever. Bu olayları sevgilime söylediğimde çok üzüldü nasıl sevdirebilirim beni neden sevmediler ki dedi. Bana hep dediği annen beni daha çok sevicek kıskanıcaksın beni derdi hep kendi annesi gibi görmek sevmek istiyordu. Ailesininde bana karşı bişeyini görmedim annesi çeyizimiz için bir sürü şey almaya başladı ben alamamıştım size almak istedim falan dedi mesela benim annem çeyizim için bişey yapmadı. Elleri boş gelmedi meyve sebze bal annesi köfte almıştı falan bişeyler getirdiler market alışverişini o yaptı gibi annemler ona bile salatalık kötüydü bir hediye almamışlar gibi şeyler söylediler. Sevgilimin annesi annemle baya konuştular ablamlada konuştular falan o konuda problem yoktu bence. Lisede tanıştık üniden mezun olduk işe girmeye çalışıyoruz hayatımızı kurmaya çalışıyoruz ben ne yapıcağımı bilemedim içime kurt düşürdüler acaba evlensem mutsuz mu olurum boşanır mıyım gibi kuruntu yapmaya başladım şimdiden
Ortada iş yok,para yok Sosyal hayata atılmamış,çevrede ne var ne yok bakilmamiş,lise aşkı tadında takılmalar misafircilik oynamalar evlenmek için ne siz hazırsınız ne de sevgiliniz.Su an herşeyi toz pembe görüyorsunuz,belki de aynı eve girince anlasamayacaksiniz.Once kendinize odaklanın ,çevre edinin,gerçekten ne yapmak istiyorsunuz,aslında kimsiniz bunu idrak edin.Gormediginiz şeyler varsa sorun ailenize bir de o gözle bakın Doğru mu yanlış mı diye?????

Ne bu birbirinize tatile gidip duruyorsunuz ortada hiçbir şey yok henüz.
Zaten aileler bekliyor ki akrşı taraf yanlış bir şey yapsın da hemen karalamaya başlayayım. Niye karşı tarafla aranızda mesafe yok hiç ne saçma
Ayrıca sanırım henüz maddiyatınız da yok sizin aceleniz ne?

Anneniz bir de kadın yan geldi yattı demiş ama kadın yardım edeyim diye teklif etmiş zaten anneniz gerek yok demeseydi boşuna o zaman.

Ben yardım edeyim dediğim kişiler et derler, istemeyenler etme derler.
Bize de misafir geldiğinde yardım ettirmiyorum asla, kalmalı bile olsa. Mutfağa girilmesinxen nefret ederim çünkü yani bu durumda biri de bana gerek yok derse 1 2 daha teklif eder ısrar etmem. Herkes bir değil sonuçta.

Aileni de tamamen haksız bulmuyorum. Tabi k8 bu devirde kirada oturmak çok zor. İmkanları varsa elbette evin olursa çok iyi olur. Durumları bu konuda müsait mi? Evlilikte Maddiyat ve cinsellik çok önemli. Sana diğer soruları bu yüzden sordum. Benim iliskim 17 yıldır var 2 yıl sevgili nişanlı 15 yıldır evliyim. Evliliğine en büyük zararı önce kendi annem ve babam verdi. Sonra eşimin annesi ve gorumcelerim. Ama biz kimseyi kale almıyoruz. E yaşımız da 39. İlk 4 5 yılımız iki tarafın manipulasyonlariyla geçti. 24 yaşında okulu bitirdim atandım evlendim. Bizimkiler en az 5 yıl maaşımı alacakti o olmadı diye eşimin adamlığı tipi başı hiç bir şeyi kalmadı. Babam arardı senin kocan adam değil der kapatirdi. Eşim bayramda özel günde arar acmazdi. Anneme açtırıldı ki bir saygısızlığı da olmadı. Bana olmuştur ama aileme olmadı. Boşanma asamalarina geldik. Sonra baktik biz hic kendi aramızda tartışmıyoruz ya onun ailesinin bir dangozlugu saçmalaması ya benim. İki tarafı da hayatımızın odağından çıkardık. Sorunumuz da kalmadı.

Bunun yanında bana göre eşim çok yakışıklı hala etkileniyorum ona bakınca. Öyle olmasaydı begenmeseydim bu yüzden de evli kalmayabilirdim.
Dedikleriniz benim için çok kıymetli bende bundan korkuyorum manipülasyon altında kaldığımı ve kalıcağımı düşünüyorum şimdiden bile bir sürü şey düşündüm mutlu olamaz mıyım sorun mu yaşarım gibi. Bizimkilere kalsa evlenme en erken 28 de evlen gibi diyorlar benim ailem biraz sık boğaz ediyor sevgilimle haftada 1 kez oda maksimum 5 saat buluşuyoruz ona bile çok diyorlar akşam bir yemeğe bir yere çıkamıyoruz hayatı kaçırıyoruz gibi geliyor beraber bişeyler yapmak istiyoruz erken evlenmek isteme sebebimizde bu aslında belki rahat bıraksalar bizde zamana bırakalım falan diyebilirdik. Sevgilim ailem ev alır ama tüm parasını bize vermek zorunda kalırlar diğer kardeşlerime bişey yapamaz diyor haklılar yani düğünden gelen takılarla ev alırız kendimiz çalışarak diyor o zamana kadar kirada oturururz diyor.

Ortada bişey yokken ben ayrılıyorum desem çocuk kendine gelemez birbirimize gerçekten güveniyoruz ayrılsam ilerde evlensek şöyle mi olırdu böyle mi olurdu diye düşünür müyüm
evlenirsen de evlenmesem nasıl olurdu diye düsüncen 😂 aileni ezip gecme derim ben. eğer sevgilin çok seviyorsa ailene o güveni vermeli bence.

Ne bu birbirinize tatile gidip duruyorsunuz ortada hiçbir şey yok henüz.
Zaten aileler bekliyor ki akrşı taraf yanlış bir şey yapsın da hemen karalamaya başlayayım. Niye karşı tarafla aranızda mesafe yok hiç ne saçma
Ayrıca sanırım henüz maddiyatınız da yok sizin aceleniz ne?

Anneniz bir de kadın yan geldi yattı demiş ama kadın yardım edeyim diye teklif etmiş zaten anneniz gerek yok demeseydi boşuna o zaman.

Ben yardım edeyim dediğim kişiler et derler, istemeyenler etme derler.
Bize de misafir geldiğinde yardım ettirmiyorum asla, kalmalı bile olsa. Mutfağa girilmesinxen nefret ederim çünkü yani bu durumda biri de bana gerek yok derse 1 2 daha teklif eder ısrar etmem. Herkes bir değil sonuçta.
Mesafe konusunda haklısınız belkide biz hep aileler tanışsın iyi geçinsin anlaşsın diye uğraştık. Zaten işe girene kadar evlenmeyi düşünmüyoruz işe girdikten sonra düşünüyoruz aslında. Acelemiz yok aslında ama ailem biraz baskıcı haftada bir 5 saat maksimum görüşüyoruz akşam saatine kalmıyorum bile 6 olmadan evdeyim akşam bir yemeğe falan gidemiyoruz bişey yapamıyoruz bununda etkisi var aslında

Dedikleriniz benim için çok kıymetli bende bundan korkuyorum manipülasyon altında kaldığımı ve kalıcağımı düşünüyorum şimdiden bile bir sürü şey düşündüm mutlu olamaz mıyım sorun mu yaşarım gibi. Bizimkilere kalsa evlenme en erken 28 de evlen gibi diyorlar benim ailem biraz sık boğaz ediyor sevgilimle haftada 1 kez oda maksimum 5 saat buluşuyoruz ona bile çok diyorlar akşam bir yemeğe bir yere çıkamıyoruz hayatı kaçırıyoruz gibi geliyor beraber bişeyler yapmak istiyoruz erken evlenmek isteme sebebimizde bu aslında belki rahat bıraksalar bizde zamana bırakalım falan diyebilirdik. Sevgilim ailem ev alır ama tüm parasını bize vermek zorunda kalırlar diğer kardeşlerime bişey yapamaz diyor haklılar yani düğünden gelen takılarla ev alırız kendimiz çalışarak diyor o zamana kadar kirada oturururz diyor.
Yanlış yönlendirmek istemiyorum ama canım biz de düğünden gelen takıların bile bir kısmını aldılar takılarla arabanın pesinatini yaptık o kadar. Evimizi de arabamızı da eşyasını da hep kendimiz yaptık. Zor oldu çok kolay olmadı ama şimdi evim arabam bikimim var ve hiçbirinin bir katkısı yok. Çalıştık aldık. Ama tekrar söylüyorum kolay olmadı. 5 sene kira ödedik. Sonra kredi bazen diyorum. Keşke hani bir evimiz olsaydı çok daha rahat ederdik.

Anneniz ve ablanız erkek arkadaşınız ve ailesini kendilerinden aşağı seviyede görüyorlar gibi çünkü sadece varsayımlar üzerinde eleştiride bulunmuşlar. Tabi eğer ikiniz arasında başka sorun yoksa.
Varsayımlar üzerinden benimde karar vermem doğru mu olur bilmiyorum ben annesinin bişeyini görmedim açıkçası birde sevgilimin annesi ilk kez çocuk evlendiricek ne yapması gerektiğini bilmiyor olabilir

Yanlış yönlendirmek istemiyorum ama canım biz de düğünden gelen takıların bile bir kısmını aldılar takılarla arabanın pesinatini yaptık o kadar. Evimizi de arabamızı da eşyasını da hep kendimiz yaptık. Zor oldu çok kolay olmadı ama şimdi evim arabam bikimim var ve hiçbirinin bir katkısı yok. Çalıştık aldık. Ama tekrar söylüyorum kolay olmadı. 5 sene kira ödedik. Sonra kredi bazen diyorum. Keşke hani bir evimiz olsaydı çok daha rahat ederdik.
Bende evlenmeden önce evim olsun istiyorum ama ailesi yapamıycak gibi duruyor tüm paralarını eve vermeleri gerekir ki alabilelim sevgilimde daha diğer kardeşim var bu sefer biz yardım etmek zorunda kalırız ilerde falan dedi. Bizimkiler istiyor ki ailesi ev alsın yada ev alana kadar çalışsın çocuk

valla bilemeyecegim. ustteki mesajina gore karsi tarafta bir sey yok, memnuniyetsiz olan senin ailen. belki de birbirlerini boyle doldura doldura aralari bozulmustur kocalariyla

Bende evlenmeden önce evim olsun istiyorum ama ailesi yapamıycak gibi duruyor tüm paralarını eve vermeleri gerekir ki alabilelim sevgilimde daha diğer kardeşim var bu sefer biz yardım etmek zorunda kalırız ilerde falan dedi. Bizimkiler istiyor ki ailesi ev alsın yada ev alana kadar çalışsın çocuk
Yani 18 öncesi olsaydı çalışmayla ev alınırdı ama şu anda yüklü bir geliriniz yoksa zor.

Çocuğu zorlama ama 1milyonluk düğün yapacağına sade bir nikah kıyın o parayla ev alın. Onunla alinmaz da pesinat yaparsiniz. Öyle de olur. Ama ikiniz de çalışmıyor ailelere bakiyorsaniz biraz erteleyin. Ekonomimizi elinize alın.

X